Cuky Luky Film (2017)

No tak ja teda šovbyznys nesledujem, ale ani mne neunikla satyra na túto tému. Polnišová ako divoká karta ma miss Slovensko? Latinák ako najsexi muž niekoľko rokov po sebe? A toto niekto berie fakt vážne? Kto pozna Cuky a Luky z Kredenca, musel vedieť, do čoho ide. A kto nie a má aspoň nejaký nadhľad, musel film pochopiť. Je to zabavne a na moje prekvapenie tu skoro neboli trapné okamihy! Výborná satira s VEĽKOU dávkou sebairónie a sebareflexie. Kto nechápe, nech ide nabudúce radšej na Twajlajt..

Taxidermia (2006)

Kurva to bol úlet! Na hodnotenie sa vyspím. A asi nie len raz..

Temná věž (2017)

Ako pilot ku seriálu kľudne za 3, ako film.. Alebo sa na to ešte vyspím a podľa starého známeho "ráno múdrejšie večerať" sa ku hodnoteniu ešte vrátim.

Podezření (2000)

5 obvykle dávam iba filmom, ktoré si po dopozeraní môžem ihneď pustiť znova a vychutnám si ich rovnako, ako po prvýkrát. Keď ale ide o dielka, kde je pointa tým hlavným ťahúňom, nedávam za 5, lebo.. no logicky už ma prekvapko nečaká. Ale tu urobím výnimku, nakoľko a) film je tu podhodnotený a b) ako fanúšik "roomoviek" som bol z filmu nadšený! Herecký koncert v dvoch miestnostiach. Mňamka..

Hra o trůny (2011) (seriál)

Všichni sou mrtví Dave, všichni sou mrtví..

Spider-Man: Homecoming (2017)

Nie. Takto nie. Ako Spidermanov skalný už od svojich siedmych rokov eduro.. erukdo.. odborne prehlasujem tento počin za zločin voči predlohe. Chudobný a nesmelý chlapec bez rodičov, ktorému zastrelia aj strýka a ostane mu iba teta May, chlapcovi, ktorý si kostým ušil doslova na kolene a ktorý si vrhače pavučiny ukutil v domácej dielničke, tak tomu istému chlapcovi tu dali Ajronmenov oblek aj s integrovanou šarmantnou asistentkou a full výbavou, ktorú Ajronmen normálne skrýva v pancieri. Samohybné autonómne ploštice, robotické drony, 570 nastavení vrhačov pavučín (nekecám, to číslo je citované), rentgenove videnie, infravidenie, menič hlasu atď atď.. Este raz: to nie je popis Ajronmenovho plechového supersaka, ale zooznam hračiek v textilnom pyžame Spajdrmena. A to som ešte nespomenul milfku Marisu ako tetu May, Spidiho platonickú polovičku afrického pôvodu a fakt, že pomaly každý v jeho okolí vie, kto je Spidi v civile. No nie. Neviem, ci je to Ajronmen junior wanabí, alebo čo, ale tudy cesta nevede. Ak chcú z Padavky Parkera spraviť supermana, nech natocia Tajne vojny. Inak nech sa držia predlohy. Veľkými pozitívami tak ostávajú akčné scény a Keaton čoby Vulture. V siedmych rokoch by som si nechal koleno vŕtať za akýkoľvek film o Spidim. Dnes by som si nechal protézu uhniť, len nech už ho radšej netočia.

Ash vs Evil Dead (2015) (seriál)

(Pozor! Ťažko potláčam nadšenie, tak budem trochu infantilný). No HOTOVO! Dožil som sa toho, aby mal niekto za morom gule natočiť osemdesiatkovú kečupiádu! Navyše Ashov suchý humor a hlášky by sami o sebe rozbili každého démona, ale uznávam, že motorovkou namiesto ruky a upilovanou dvojhlavňovou brokovnicou to ide predsa len máličko farebnejšie. No a ten jeho team "duchobijcov".. No poteš.. Hlavne zrak, aspoň čo sa Kelly týka. Toto má veľkú šancu presekať sa do mojej topky.

Transformers: Poslední rytíř (2017)

Jas som pri tom zaspal. A to sa mi fakt stáva zriedkavo. A aj keď som nečakal zázraky, predsa len Transformers, že áno, to, čo som videl ma fakt nebralo. Vizuál ako obvykle na úrovni, ale to, ako si kovoví G.I.Joe furt nájdu nový a nový dôvod prichádzať na návštevu a ako sa im ľudia stále odznova stavajú na odpor, to už začína byť trapné. Ako keby bol každý ďalší diel rebootom. Pán Záliv, to je také zložité pozrieť si svoje predošlé diela na osvieženie pamäti, keď už si nepamätám, o čom boli? Fakt je nutné stále dookola začínať od začiatku? Nebolo by jednoduchšie natočiť rovno seriál? Ďalší diel TRANS-formátorovskej telenovely si už nepozriem. Strata času.

Ostrov (2005)

Hodnotenie hlavne pre prvotný "wau" efekt. Na druhé či ďalšie pozretie tak maximálne na 3. A nebyť toho "wau" efektu. jednu by som ešte ubral.