Sucker Punch (2011)

Po zajímavém začátku následuje období dosti velkého prázdna prošpikovaného občasnou přehnanou akcí a následuje konec nutící k zamyšlení. Oceňuji velmi zajímavé vizuální pojetí a zajímavý soundtrack, ale prostě ten prostředek filmu je dost bída a nezachrání to ani velmi pohledné herečky v hlavních rolích. Trochu se slzou v oku vzpomínám na Watchmen a doufám, že příště to bude lepší!

Terapie - Série 1 (2011) (série)

Jsem moc rád, že takovỷ seriál vůbec vzniknul.

Tři mušketýři (2011)

Rotující Alexandr Dumas v hrobě. Slátanina, která vás neurazí, pokud necháte mozek před návštěvou kina doma. Milla stále krásná. Dvojsmysl v dabingu, který rozesmál celé kino. Jinak ale dost popcornová zábava ideálně ušitá pro tupějšího diváka, který román nečetl a ani číst nebude. Vypnul jsem mozek a v kině si oddechl, ale chvílema se mi do mysli dralo anglické WTF? Některé literární předlohy by se takto prznit neměly.

Američan (2010)

Mainstreamové publikum bude mít s tímto filmem asi dost problém, když se ale člověk nechá unášet krásnou hudbou a dívá se na film Američan z pohledu umění, tak zas tak vyloženě zklamán být nemůže. Tvůrci si zaslouží ocenit za odvahu, že natočili trochu jiný film, než na který jsou popcornem odkojení diváci navyklí.

Další rok (2010)

Příjemný film ze života, který vás přenáší od smíchu k slzám. Kolik takových Mary kolem vás je? Sonda do osamělých životů prokládaných alkoholovým opojením. O momentech života, které nejsou příjemné nikomu z nás, ale prostě se už tak nějak v životě stanou.

Profesionální manželka (2010)

Oddechová komedie s příjemnou hudbou. Myslím, že ji ocení hlavně ženy aneb život je leckdy zajímavě a nečekaně zapleten.

TRON: Legacy 3D (2010)

Díky Pomovi a ČSFD za projekci. Fantastické technické zpracování a skvělý doprovod od Daft Punk přebijí rozpačitost z děje a blížící se nudu u delších povídacích pasáží. Jako fanoušek demoscény dávám 4*. I když mám obavu z trendu, že kulhající film zachráníme 3D kabátem.

Vinyl (Příběhy z vídeňského podsvětí) (2010)

Zajímavá sonda do scény ve Vídni. Osobně bych možná zvětšil prostor v dokumentu elektronickým projektům na úkor těch vyloženě experimentálních, ale to je jen můj subjektivní názor. Je poučné vidět, co se dá považovat ještě za hudbu - například "zpívající sprcha". Režisér působil v debatě po shlédnutí filmu sympatickým dojmem.

Avatar (2009)

Mezník ve filmových dějinách. Ve 3D opravdu pohádkový zážitek.

Cvokař (2009)

Nevadilo mi volnější tempo, které je tu ve většině komentářích vyčítáno. Nemá to sice drive jako Americká krása, ale rozhodně bych to neoznačil za propadák. Kevin Spacey podává hodně dobrý výkon. Škoda trochu konce. Pobavilo mě v jednom komentáři zde spojení slov psychotický psychiatr, protože komentující zjevně neví, co to slovo psychotický znamená. I přes volnější tempo pohodový film, co stojí za vaši pozornost.