slunicko2

slunicko2

svítím všem

okres Praha

25 bodů

Moje obsahy

od nejnovějšíchpodle abecedypodle roku vzniku filmu
  • 16.2.2019
  SuperBobrovy (2016)

  Kdo by nesnil o tom umět něco mimořádného - být nesmrtelný, ovládat teleportaci, rozmlouvat se zvířaty, stát se neviditelným, umět létat. Jedné prosté ruské rodině Bobrových se to splní, když spadne meteorit. Věc má ale háček - všichni členové rodiny musí být spolu. Jak využijí členové rodiny svoje nově nabyté schopnosti?

  • 31.1.2019
  Tri dnya v Odesse (2007)

  V roce 1947 je pracovník moskevské policie Vlad Kolcov (Alexandr Makogon) poslán do Oděsy, aby převzal od místní kriminálky kartotéku agentury rumunské okupační policie, která za války působila v Oděse a okolí. Setkává se se starým přítelem Alexejem Kazarynem (Dmitrij Žulin) a jeho ženou a náhodně se rovněž seznamuje s dívkou Májou (Glafira Tarchanova). Jednoduchý úkol se ovšem pořádně zamotá.

  • 31.1.2019
  Kogda igrajet klavesin (TV film) (1966)

  Student práv Kosťa v roli tzv. druženika (něco jako pomocná stráž VB) zadrží dívku, kterou podezřívá ze spekulantství. Postupně však podléhá jejímu kouzlu. Film je milým náhledem do dobového myšlení a reálií tehdejší Moskvy.

  • 29.9.2009
  Chris Rock: Bigger & Blacker (TV pořad) (1999)

  Stand - up comedy (druh živé one man show, kdy herec se snaží rozesmát publikum svým vyprávěním a vtipy) jednoho z nejúspěšnějších představitelů tohoto žánru na světě (žánr je oblíbený zejména v anglicky mluvících zemích). Záznam produkoval podporovatel žánru, televizní kanál HBO (u nás v této souvislosti známý svými pořady Na stojáka).

  • 29.8.2009
  Ja ostajus (2007)

  Končí život smrtí nebo ne? Lékař Viktor Tyrsa v tom má jasno a nikdy nepochyboval. Když ovšem sám zažije bizarní nehodu a upadne do kómatu, zjistí, že všechno je jinak, než si dosud myslel. A nebude to poslední překvapení, které ho čeká.

  • 22.8.2009
  Zlaté tele (1968)

  Podvodník Ostap Bender bez ohledu na svou smrt na konci knihy Dvanáct křesel, napsané v roce 1928, se o tři roky později vrací na scénu opět v plném šarmu. Uhání totiž jiného úspěšného podvodníka, sovětského milionáře, ve snaze pumpnout ho alespoň o část jeho zisků. Film je celkem věrnou ilustrací knihy a podává groteskní obraz raně sovětské společnosti dvacátých let 20. století.

  • 28.4.2009
  Chant d'amour, Un (1950)

  Jediný film Jeana Geneta (střih, scénář, režie), černobílá a němá (!) Píseň lásky, je snad nejslavnější krátký film s gayovskou tématikou vůbec. Dva vězni a dozorce demonstrují v omezeném prostoru vězení ve Fresnes poesii i vášeň erotického vztahu.

  • 28.4.2009
  2by4 (1998)

  Předák irských stavařů v Bronxu (Jimmy Smallhorne) se potácí na své cestě odnikud nikam od frustrujících poměrů v práci přes neujasněnou sexuální orientaci až po drogy a noční můry. Dokáže překonat své vnitřní démony a najít cestu ven?

  • 28.4.2009
  A Waste of Shame: The Mystery of Shakespeare and His Sonnets (TV film) (2005)

  O Shakespearově bisexualitě stejně jako o tvůrci samotném se dodnes vedou spory. Jaké snad byly okolnosti vzniku jedné z nejslavnějších básnických sbírek - Sonetů - nám přibližuje tento film. Shakespeare se pohybuje ve zničující vášni mezi svou ženou, svou občasnou milenkou - "temnou dámou" - a svým přítelem, hrabětem z Pembroke, jehož miluje platonickou ale o to více spalující láskou. Nečekejte ovšem žádné porno. Film je poplatný slavným tradicím britské zdrženlivosti, kde umírněné občasné gesto či pohled vyjadřuje vše potřebné. Ponurou atmosféru snímku nerozjasní ani trvalé existenční potíže hlavní postavy, ani probíhající morová epidemie v Londýně.

  • 28.4.2009
  Bubáci pro všední den (TV film) (1995)

  Dvě povídky zpracované na námět povídkové knížky Karla Michala - Bubáci pro všední den. V první povídce - Mrtvá kočka - je spisovatel (Jiří Lábus) konfrontován s mrtvou mluvící kočkou. V povídce Kokeš se musí zase novinář (Ladislav Potměšil) vypořádat s nabídkou služeb trpaslíka Kokeše, který zabíjí lidi. V obou povídkách vystupuje nadpřirozený úkaz jako katalyzátor stavů a dějů, který dává nahlédnout do malých českých poměrů. Na rozdíl od knížky je děj přesazen z šedesátých do devadesátých let minulého století.