Moneyball (2011)

Pre mňa asi jeden z najlepších bejzbalových filmov. Síce len trochu ale aspoň kúsiček odhalili aj z roboty manažérov, nie len z trénerov. Škoda len, že nedostal trochu viac priestoru Chris Pratt, celkom sa mi páčil v tom kúsku filme čo hral.

Kiss Kiss Bang Bang (2005)

Vtipná a výborná akčná krimi komédia. Nenudil som sa, nasmial som, vynadíval som sa. Všetko čo to malo mať malo a aj niečo naviac.

Zrození Planety opic (2011)

Neveril som, že život jednej opice by ma dokázal udržať pri filme. Avšak som sa nehol z miesta celý film. Hereckému obsadeniu nemám čo vytknúť, James Franco opäť ukázal, že sa z neho stáva výborný herec. Oddnes, sa mi meno Caesar spája s týmto filmom. Nehanbím sa filmu dať plné hodnotenie, keďže mal všetko, čo od filmu vyžadujem, vrátane výbornej hudby, ktorá dej skvelo dopĺňala.

Gran Torino (2008)

Je len pár filmov, ktoré som videl s Eastwoodom. Aj keď ich má dosť, zatiaľ som sa k nim nedostal. Film ma zaujal svojou myšlienkou. Jedno na tom však bolo dosť smutné a to je to, že to je z časti pravda. Film krásne opisuje alebo približuje spolunažívanie "domorodých" a "prisťahovalcov". A aj krásne opisuje, že keď ich spoznáte bližšie, môžte sa s nimi skamarátiť, alebo aspoň nájdete spoločné slovo. Film nemá slabé chvíľky. Všetko je podarené, do najmenších detailov.

Thor (2011)

Keďže som to videl doma, v originálnom znení a bez 3D, môžem tomu prideliť plné hodnotenie. Čo ma k tomu viedlo? Som fanúšik scifi, fantasy a komiksových adaptácií či už sú horšie alebo lepšie. Toto patrí do tej dobrej skupiny. Ako fanúšik istej online hry som si tu všimol jednu spojitosť, ktorá ma zaujala. Čo môžem o tomto povedať ešte? Kráľovstvo Asgard (alebo mesto alebo čo chcete) bolo nádherné, prepracované. Asi aj viem kde brali tvorcovia inšpiráciu. Film nebol zbytočne dlhý, zodpovedal všetky otázky, ktoré som si položil počas filmu a to sa mi páči. Ako hovorím v poslednom čase všade, kde hrá Natalie, je neskutočne sexi, aj keď nemala na sebe oblečenie labute alebo koženú sukňu. Je prirodzene krásna. Ešte mi zostáva povedať, že sa teším na pokračovanie.

Bratři (2009)

Priznám sa, je to prvý film kde hrá Toby Maguire niekoho iného ako Spidermana. Ale prospelo mu to. Trojica hercov v hlavnej úlohe si padla. Zaujímavý pohľad na väzňa v afgánskej púšti, ktorý mi pripadá veľmi reálne a následné psychické následky človeka tiež. Veľmi kvalitný snímok, ktorý sa oplatí pozrieť aby ste vedeli čo sa robí s vojakom. Film o vojakoch, ktorí sú len bezduší zabijaci, bolo dosť.

Ctihodný občan (2009)

Mrazivý trihller, ktorý mal výborný začiatok, výborné jadro a trošku slabší koniec. Ale Butler ako chladnokrvný vrah mi sedí. Neviem si predstaviť, keby to bolo obrátené ako to malo pôvodne byť. Neviem si predstaviť Foxxa ako niekoho vraždí. Takýto filmík by som si dal hocikedy.

Něco jako komedie (2010)

Veľmi pekný film. Povedal to, čo mal, to. Zaznelo to na konci filmu. "Hlavne chcem žiť".

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Rozmýšľal som, či mám dať plné hodnotenie. Ale dal som. Film mal dobrú atmosféru a akciu. To mi chýbalo hlavne u Part1. Prvých 15 min bolo nudných ako prvá časť ale to bol ešte zvyšok toho by som povedal. A potom prišla výborná akcia, kde som sa nenudil. Sem tam mi prebehli zimomriavky po chrbte. Na Hermionu sa pozeral naozaj veľmi dobre, veľmi pekné dievča z nej vyrástlo. V poslednej dobre som si obľúbil Alana Rickmana, takže som si ho všímal. Zistil som ale, že je to naozaj výborný herec. Jedinú chybu mal tento film bol ten, že bol v 3D. Opäť sa potvrdilo, že 3D efekty začínajú a končia úvodnými titulkami. Ale preto film nestráca na kvalite. Avšak aby som nezabudol. Ten záver t.j. o 19 rokov starší predstavitelia. Neviem či išlo pokus o žart, ale mohli to trochu lepšie, však záver série si zaslúžil trochu lepšie ukončenie.

Láska nebeská (2003)

Film som si pozrel iba teraz. Aj keď je to vianočný film, dá sa aj pozerať teraz. Môžem ľutovať, že som to pozrel len teraz, lebo je to krásny film. Najviac sa mi páči Hugh Grant, ktorý tu pôsobí veľmi sviežo a príjemne. Jeho scény sú vtipné. Ale aj ostatní sú výborní.