Predátoři (2010)

Určite lepšie ako Predátor 2 ale znova tam chýba kúzlo a napätie prvého filmu z roku 1987. Krvi je tu málo a napätie tu nie je skoro žiadne pretože väčšinu akčných scén a odohráva v bleskurýchlych scénach plných špeciálnych efektov. Chýba tomu atmosféra a strach ktorý má Predátor dávať divákom. HODNOTENIE: 6/10

Predátor 2 (1990)

Nudné pokračovanie prvého Predátora ma vôbec ničím nenadchlo. Scenár mohol byť lepší, vraždy tiež a aj celkovo z toho mohlo prísť niečo lepšie. Predsa Predátor v meste je celkom dobrý nápad len to spracovanie nie. Hudba celkom vyniká a za mňa je dobrá a to aj v určitých scénach. Nesympatické postavy, nudný dej a zmena nemusí byť vždy dobrá. Ale čo sa týka akcie a strachu tak to je toho niekedy dosť a Predátor 2 nie je až také hrozné pokračovanie. HODNOTENIE: 5/10

Predátor (1987)

Prvý Predátor je klasika osemdesiatych rokov a chápem prečo. Film využíva všetko čo v tej dobe bolo prístupné. Špeciálne efekty sú dobré, vraždy sú poriadne krvavé a napínavé scény vynikajú. Jednoducho podarený horor ktorý nemá veľmi podarené pokračovania ale prvý Predátor stojí za pozretie. HODNOTENIE: 8/10

Oppenheimer (2023)

Tomuto sa hovorí pravý filmový zážitok. Film sa rozdeľuje na tri časti. Prvá rozpráva štúdium mladého Oppenheimera, druhá vznik atómovej bomby a projekte Trinity a tretia je skôr politická dráma. Všetky tieto tri časti boli do konca perfektne urobené a je vidieť že sa s nimi Nolan vyhral a dal si na filme záležať. Audio, vizuál, herci, rozprávanie príbehu, to všetko je na vrchole filmovej kvality a ja neľutujem ani jedinú chvíľu v kine. Hudba nemá chybu a priznám sa že ju aj vo voľnom čase počúvam. Vizuál je úchvatný a každá jedna scénka je vyšperkovaná farbami a kontrastom. Najlepšia scéna vo filme je určite skúšobný výbuch v púšti ktorá bola od začiatku po koniec napínavá a prekrásna aj vizuálom a to aj hudbou. Ticho ktoré prišlo po výbuchu a potom hlučný výbuch...ešte doteraz sa z toho spamätávam a to som na to bol v kine pred týždňom. Vrchol kvality, zážitok na ktorý sa len tak nezabudne. HODNOTENIE: 9/10

Barbie (2023)

Vtipná, vizuálne lákavá, nápaditá a hlavne čo sa týka hereckého obsadenia, úžasná komédia. Úprimne som čakal od filmu oveľa menej ako doslovný zážitok. Margot Robbie spoločne s Goslingom hrali perfektne a ostatný herci tiež. Príbeh je nápaditý, má veľa dobrých scénok a pár chytľavých piesní ktoré mohli byť častejšie originálne. Ako som už hovoril, vizuál je pekný a je to naozaj nebo pre oči, a dojemný koniec ktorý pre mňa nebol veľmi dojemný bol v pohode. Muzikálová časť šla výborne hlavne s Goslingom ktorý si to užíval na plno. Podarený a zábavný film ktorý ma milo prekvapil. HODNOTENIE: 7,5/10

Flash (2023)

Určite lepšia komiksovka ako posledné filmy od DCU a Marvelu a dá sa pri nej dobre zabaviť a nie len to. Nový Flash nám prináša veľa dobrej akcie, cool scény, dobrých hercov a hlavne veľa zábavy. Cameá sú trocha divné a to aj vďaka vizuálu pretože ten v tomto filme veľmi nevyhral ale keď ste doslova zapozeraný do tej akcie a rýchlo odsýpajúceho deja tak si zlý vizuál skoro nevšímate. Rád si znova pozriem komiksový film ktorý sa neberie vážne a Muschietti to dokázal na jednotku. Nie len že vytvoril po dlhej dobe podarenú komiksovú zábavu ale dodal tam aj veľa iných vecí ktoré dodávajú filmu lepšiu atmosféru a hlavne lepší zážitok. HODNOTENIE: 8/10

Krakenteena Ruby (2023)

Ruby Gillman som ako animák vôbec neočakával a bolo mi úprimne jedno ako dopadne len ked to bolo už na streamovacích službách tak som si to skúsil pozrieť. Úprimne poviem že som väčšinou trpel. Animák sa snaží do celkom malého filmu dať všetko možné a vo výsledku to je len ďalší obyčajný a trocha divný film pre najmladšiu generáciu. Proti týmto filmom nič nemám len sa mi zdá že čím dlhšie sa vytvárajú tým viac sú trápnejšie a dobrý humor tak nehrá veľmi veľkú rolu. HODNOTENIE: 6/10

Strážci Galaxie: Volume 3 (2023)

Perfektné zakončenie trilógie. Strážcov Galaxie som mal rád už od ich prvého filmu a vždy som sa vedel pobaviť. Príbeh Rocketa je dojímavý a smutný ale aj tak sa v tomto filme dobre zaobchádza s humorom ktorý je v niektorých scénkach celkom podarený. Škoda že James Gun odchádza z Marvelu pretože jeho filmy boli naozaj topka. Dúfam že sa mu bude dariť aj v DCU a dúfam že nám natočí ďalšie dobré filmy ako sú Strážcovia Galaxie 3. PS: Určite jeden z najlepších filmov roka. HODNOTENIE: 9/10

The Flood (2023) odpad!

Už naozaj dlho som niečomu nedal hodnotenie odpad ale tento film si ho zaslúži. Podobný príbeh som videl pri veľa lepších aj horších filmov a niektorý herci stoja za viete čo. Dizajn a CGI aligátorov totálny hnus, a to som si myslel že sa na tom už nič nedá pokaziť ale ešte jedna vec tu je, hrozný CGI dážď ktorý v niektorých scénach vyzerá ako opakujúci sa GIF. HODNOTENIE: 0,5/10

Becky je zpět (2023)

Pokračovanie Becky ma prekvapilo pretože som o ňom nevedel a môžem povedať že sa podarilo. Lulu Wilson je staršia takže aj herecké výkony sú lepšie. Záporný hrdina Stifler ma bavil viac ako v minulej časti. Gore je lepší a aj smrti sú na inej úrovni. Ale stále platí to že vypnúť mozog a pozerať. Určite lepšie ako jednotka. HODNOTENIE: 7,5/10