Hellraiser (1987)

1 / Hellraiser (1987) Veľmi kvalitný a na svoju dobu zvládnutý horor ktorý má dobrú atmosféru, gore a efekty ktoré možno na rok 1987 pôsobili dobre ale v dnešnej dobe pôsobia skôr smiešne. Hellraiserovy som sa dlho vyhýbal a nechápem prečo. Možno to je kvôli príbehu ktorý ma vôbec nezaujal alebo kvôli horším pokračovaniam. Tak či tak sa jedná o naozaj dobrý a krvavý horor s dobrým scenárom, príbehom a výzorom monštier alebo čo to vlastne je. HODNOTENIE: 8/10

Mistr loutkář (1989)

1 / Puppet Master (1989) Je veľmi ťažké pri tomto filme nezaspať a dávať pozor pretože taký nudný "horor" som dlho nevidel. Príbeh a scenár sú primitívne, dialógy sú niekedy fajn, a herci sú celkom fajn len to je strašne smiešne a nezmyselné. Vrážd je málo a väčšinou sú mimo záber čo je veľká škoda, bábky vyzerali zle, a celé mi to prišlo ako priemerný televízny film ktorý si zapnem keď nemám čo robiť. No hrôza. HODNOTENIE: 5/10

2025 Armageddon (2022)

Ako to asi môže dopadnúť keď vložíte všetky slávnejšie monštrá z filmov ktoré vytvorilo filmové štúdio The Asylum do jedného epického, a akčného "veľkofilmu"? Hrozne, priam katastroficky. Herci občas hrajú celkom dobre, CGI je na toto štúdio celkom fajn a nápad znie celkom zábavne. Toto zábava určite nebola pretože toto bol jeden veľký odpad. Čím dlhšie ide film, tým horšie a nezmyselnejšie to je. Myslel som si že sa bude jednať o celkom veľký úlet pri ktorom sa aj zasmejem ale mýlil som sa. Ku koncu som sa už modlil aby to skončilo pretože to čo sa tam dialo bolo už naozaj primitívne. HODNOTENIE: 2/10

Návrat megažraloků (2021)

Pokračovanie filmu Megalodon z roku 2018 dopadlo oveľa horšie ako som čakal. Znova sa môžete tešiť skôr na politické spory ako na zle vyzerajúceho žraloka ktorý sa v tomto filme objavil viac krát ako v prvom ale stále tu hrá vedľajšiu rolu. Väčšinu filmu pokrývajú hrozné a nudné dialógy, a herecké výkony ktoré sú naozaj na hranici odpadu. Scenár je katastrofický, akcia tiež a celkovo je to len obyčajný céčkový film ktorých tu máme už naozaj veľa. HODNOTENIE: 2/10

Útok megažraloka (2018) (TV film)

Čo čakať od napodobeniny priemerného žraločieho filmu? Zrejme celkom vtipné súboje so žralokom, však? Nie, na to môžete zabudnúť pretože prehistorický predátor tu hrá vedľajšiu rolu a v celom filme je vidieť maximálne tak dve minúty. Hlavná zápletka je niečo v štýle americko-ruské boje a vlastenectvo. Túto trilógiu som sa rozhodol pozerať preto lebo tu máme smiešne vyzerajúceho megalodona, koho zaujímajú nudné dialógy a hrozné prestrelky medzi ruskými a americkými vojakmi. Mňa určite nie a verím tomu že väčšinu ľudí to nezaujíma tiež. O hereckých výkonoch nebudem rozprávať pretože je to hrôza a postavy nemajú žiadnu hĺbku. Úprimne som čakal aspoň vtipný a akčný film kde sa vojenská loď snaží zlikvidovať obrovského žraloka ale toto bola naozaj nuda. HODNOTENIE: 3/10

Cool Girl! (2023)

Trpel som od začiatku filmu až po koniec. Každú scénku som sa snažil nesmiať nad hereckými výkonomi, scenárom a hroznými dialógmi a verte mi, na tento film nechcete naraziť ani zo srandy. Tie hlášky ktoré vraj používa najmladšia generácia nemohli byť horšie. Ale pár plusov tu je a to je kamera... To čo sa deje v tomto "filme" je tak trápne a nezmyselné až sa celé toto fiasko dostalo medzi najhoršie filmy českej kinematografie, a ja úplne chápem prečo, len si nemyslím že je to až TAK zlé ako väčšina ľudí hovorí. Áno, ak sa vám zdá že mučiaca technika White Room nie je až príliš brutálna, nech sa páči, máte tu jeden a pol hodinový materiál ktorý nie len že vymaže mozog mučeníkovi, ale aj baktériam a rôznym mikroorganizmom ktoré sú v izbe taktiež. Ale aj tak som videl oveľa horšie filmy ako je Cool Girl no môj názor na tento film je taký že je to jedna z tých najtrápnejších a najhorších českých filmov aké som v živote videl. HODNOTENIE: 2/10

Blue Beetle (2023)

Blue Beetle je fajn oddychovka ktorá nie je preplnená rôznymi efektmi, šialenou akciou a bitkami ktoré sú znova preplnené rôznymi efektmi a šialenou akciou. Spolieha sa tu hlavne na sympatického hlavného hrdinu a jeho rodinu. (To sa rýmovalo.) Čakajte príjemnú zmenu čo sa týka CGI, akcie a hĺbky postáv. Film je vtipný a smutný zároveň, a to sa mi páči pretože je vidieť že režisér si dal záležať na postavách, a príbehu, a nesnažil sa vytvoriť super akčný film, vytvoril len v pohode superhrdinský origin. HODNOTENIE: 6/10

Children of the Corn (2020)

11 / Children of the Corn (2020) Hovorte si čo chcete ale toto je za mňa najlepší film z celej tragickej série Kukuričné deti. Myslel som si že sa bude znova jednať o priemernú a nudnú hovadinu ale naopak. Tento film je naozaj dobrý a to pri tejto sérii vidím hádam prvý krát. Gore je dobrý len smiešne CGI to niekedy kazí, herci odohrávajú dobrú prácu a aj priebeh filmu je plný akcie, atmosféry a napätia. Len škoda tých nudných 40 minút ktoré mohol režisér nahradiť niečím lepším. Sympatická hlavná postava, dobrý príbeh, jednoducho najlepší diel série. PS: Hodnotenie celej série od najlepšiu časť po najhoršiu uvediem 18.8.2023 na mojom profile. HODNOTENIE: 7/10

Children of the Corn: Runaway (2018)

10 / Children of the Corn: Runaway (2018) Desiate pokračovanie Kukuričných detí je prekvapivo celkom fajn na porovnanie s predošlými filmami. Táto séria nemá veľa úspechov a väčšinou sa jedná o podpriemerné horory ktoré nie sú ničím zaujímavé ale "Runaway" je celkom slušný priemer. Čo sa týka atmosféry tak super len celý dojem z filmu kazia zlé efekty krvi a pár nie veľmi dobrých dialógov ktoré pokrývajú skoro celý film. Gore a vraždy sú poriadne krvavé len je ich tu málo a jedna alebo dve smrti sú podarené. Milé prekvapenie a trocha zlepšenie oproti predošlému "Genesis". HODNOTENIE: 6/10

Children of the Corn: Genesis (2011)

9 / Children of the Corn: Genesis (2011) Toto pokračovanie nemá skoro nič spoločné s predošlými filmami série. Majú spoločné len toľko že je v strede filmu spomenutý Gatlin a je tu kukurica. Od začiatku nudné ale je vidieť že režisér si aspoň na trocha atmosféry potrpel a je budovaná celkom dobre. Krvi je tu hrozne málo, vraždy tu skoro žiadne nie sú, herci hrajú celkom dobre a ku koncu je tu čím ďalej tým nudnejšie. Akčné vyvrcholenie bolo divné a zle zostrihané čo je škoda pretože na to som sa tešil celý film. Nuda! HODNOTENIE: 4/10