• Pohádka

Tučňáci - život z blízka (2013) (seriál)

Krásný dokument o tučňácích. Spousta informací a krásných záběrů. Nejlepší scéna byla, jak kamera coby tučňák spadla. [538. hodnocení, 20. komentář, 88%]

Maroko z výšky (2017) (TV film)

Úchvatné záběry Maroka z dronu. [140. hodnocení, 13. komentář, 89%]

Říše hraček (2007)

Čekal jsem oddechovou podívanou, film hodný celé rodině, podobný jako je NOC V MUZEU. Místo toho se mi dostala až přespříliš dětská podívaná z prazvláštního hračkářství, kde nic nemá hlavu ani patu. Tahle dětská ryze fantazie mě vůbec nezaujala. [5522. hodnocení, 226. komentář, 56%]

Všechno, co chceš (2015)

Parádní oddechová sci-fi komedie se skvělým Simonem Peggem v hlavní roli, kterého obdarují mimozemšťané na deset dní mocí, že se mu splní cokoliv, co si bude přát. A tak zničí svoji třídu, všude obživnou mrtvoly (což je jedna z nejlepších scén ve filmu a snad i ze všech zombie hororů), umí vařit, povídá si se psem atd. To vše je podpořeno skvělými efekty. Mimozemšťané se taktéž povedli a hezky se na ně dívá, stejně jako na tradičně krásnou Kate Beckinsale. [3171. hodnocení, 165. komentář, 64%]

Čarodějky z Eastwicku (1987)

Další excelentní výkon Jacka Nicholsona. Bez něj si Čarodějky nedokážu představit. Právě on je tím, proč se na ně dodívat, i když vás to všechno mimo něj nebaví. A rozhodně to stojí za to, protože po lehce mysteriózní komedii, kterou jsou Čarodějky asi sto minut, se v závěrečných dvaceti minutách mění v impozantní satanistický horor. Trojice Cher, Susan Sarandon a Michelle Pheiffer se parádně na Jackovi vyřádili a myslím si, že i on sám si svůj odchod ze scény užíval. Tahle role úchylného ďábla mu dokonale sedla. [19027. hodnocení, 321. komentář, 76%]

Absolvent (1967)

Dustine, ty debile, ty jsi dal přednost té mladičké škaredé Katharine Ross před rajcovní 36letou milfkou Anne Bancroft... Fakt jsi debil... Z počátku nudný film s příšerným dabingem Ondřeje Vetchého, ve kterém Anne Bancroft svede nesmělého Dustina a on ani neví jak se jí to povedlo. Poté ovšem potká její dceru a stává se z toho krásný dramatický film, který pro mě osobně končí velice rozporuplně. Já bych si prostě vybral tu Anne. [20969. hodnocení, 875. komentář, 86%, 183. nejlepší film, 300. nejoblíbenější film]

Otec a otec (1983)

Průměrná francouzská komedie, která stojí jen na kontrastujících hereckých výkonech nesmělého, věčně deprimovaného Pierra Richarda a svérázného, sebevědomého Gérarda Depardieua. Ovšem děj jen tak pomalu ubíhá za příjemné hudby Vladimíra Cosmy, že na jednou divák kouká, že je už konec filmu. [4233. hodnocení, 139. komentář, 77%]

Ďáblovo pokušení (1991)

Průměrný film s Budem Spencerem, který ničím neoslní a zároveň ničím neurazí. Ani těch pěstních soubojů, kterými byl Spencer známý, není ve filmu moc. Objeví se až v samotném závěru, kdy už do sebe naráží desítky taxíků, které vypadají jak auta státní bezpečnosti. Tyhle kaskadérské scény s auty na konci filmu jsou vlastně tím nejlepším a jediným oživením tohoto filmu. Naopak neoslní vůbec Carol Alt, která není až tak přitažlivá vzhledem k tomu, že hraje ďáblovu vamp. [581. hodnocení, 30. komentář, 60%]

Hrbáč (1959)

Hlavní role je jako na míru ušitá Jeanu Marais. Toho skvěle doplňuje jeho pobočník Bourvil. To, co dělalo a snad ještě dělá tento film tak skvělým, jsou vedle hereckých výkonů obou zmiňovaných především šermířské souboje a bohatá výprava po francouzském venkově. Ovšem tento film má v sobě jistou pachuť nelidsky slušného a výjimečného člověka šlechtice Legardera (Jean Marais), který mi svojí mluvou a chováním připomínal strašně slušného a nepřemožitelného Vinnetoua či Old Shatterheanda. Stejné to bylo i u jeho koně, který se choval podobně jako Hatatitla. Alespoň si stejně lehali na zem i se svým pánem. Příběh je učebnicovým dobrodružstvím, který ve své době musel vzbudit pozornost. Dnes už to ale taková sláva není. Ty šermířské souboje a Francie 18. století tak netáhne jako před 60 lety. Alespoň mě teda tak ne. [3547. hodnocení, 117. komentář, 78%]