• Pohádka

Martin Fruwein osmadvacátý odsouzený (2021) (TV film)

Čekal jsem spíš samostatný film. Jenže tohle byl film jen tak z jedné třetiny, z druhé třetiny dokument a především z té třetí třetiny příprava herců a tvůrců filmu, kteří konzultovali s historiky dění od Bílé hory po onu slavnou popravu. Mě tento počin teda nijak nenadchnul. O to více si teď cením knihy Čtení o zámcích a hradech od Eduarda Petišky, který v ní popsal tyto události. Možná ten Petiška jen nasadil moc vysokou laťku. [12. hodnocení, 2. komentář, 83%]

Lucie Bílá - Láska je láska (1992) (hudební videoklip)

Tohle je snad nejujetější a zároveň nejvíce kontroverzní český videoklip. Takový Hrobař či Medvídek za ním stojí hodně vpovzdálí. Láska je láska je melodicky dokonalou písničkou, která svým refrénem se dostane každému do hlavy. Samotný klip zapůsobí ještě více. Má v sobě onu volnost počátku 90. let. Opírá se o sexuální orgie na Petříně, především ty homosexuální. Dělá si z nich srandu a zároveň je nenásilně posluchači podsouvá. Lucie Bílá s Ilonou Czákovou, Lou Fanánkem Hagenem a dalšími si prostě tohle natáčení klip v ateliérech prostě užili. Byl to obrovský hit, který se dá poslouchat i dnes, takřka 30 let po jeho uvedení. [492. hodnocení, 17. komentář, 59%]

Katapult: Hlupák váhá (1993) (hudební videoklip)

Originální písnička je mnohem lepší. Ve videoklipu je použitá nějaká verze ze živáka, která se navíc nijak nepovedla. Samotný klip je ještě horší. Jedná se o koncert, kde všichni jen tak sedí v nějakém menším divadle. Dost slabé na tak známou a krásnou písničku. [38. hodnocení, 4. komentář, 73%]

Ace Ventura 2: Volání divočiny (1995)

Ujetá crazy komedie s neustále vysmátým a pořádně dementním Jimem Carreym. Nic extra to není, ale také žádný průser. Nejlepší scény jsou zachraňování mývala a když Jim Carrey vylejzal nosorožci z prdele. [24603. hodnocení, 363. komentář, 63%]

Zakleté pírko (2019)

Troškovy pohádky mají neustále klesající kvalitu, jakoby už sám režisér neměl nápady. Došlu mu náměty, scénáře a především dobří herci. Kde jsou ty časy Jasněnky, Elišky ze mlejna... Zakleté pírko je směsicí nejrůzdnějších Troškových pohádek. Zakletý princ mi připomíná Davida Gránského z Čertovin, Aninka zdánlivě se podobá Elišce ze mlejna, ale opravdu jen znánlivě. A ty dvě protivné sestry mi zase připomínají Popelčinu nevlastní sestru. Opět tu nechybí šišlavej vodník, který je už úplný retard. Děj je tedy takový zmatlaný, nezajímavý, no prostě o ničem. Jediné, co si Troška stále drží na vysoké úrovni, jsou barvy. Ta pohádka je fakt dosyta barevná, má nádherné exteriéry i interiéry, ale to je bohužel tak vše. [1423. hodnocení, 105. komentář, 44%]

Kubík a Šroubík II (2019) (TV film)

Moc pěkný kreslený film pro děti s nádhernou animací. [1. hodnocení, 1. komentář, -%]

Kubík a Šroubík (2017) (TV film)

Moc pěkný kreslený film pro děti s nádhernou animací. [4. hodnocení, 1. komentář, -%]

Most u Remagenu (1969)

Výborný válečný film pojednávající o jedné bitvě o strategický most přes Rýn na konci 2. světové války. Dobýt jej chtějí spojenci, aby se dostali dál do Německa. Tomu samozřejmě chtějí Němci zabránit. Jenže nemají už tolik sil, aby se ubránili, tak Hitler dá sám příkaz most zničit. Jenže na druhé straně, která je už dobytá spojenci, čeká na přejití přes most ještě 75 000 Němců. A co teď? Zničit most nebo nezničit? Most u Remagenu má vcelku jednoduchý, především přímočarý děj oproti jiným válečným filmům. Filmaři si dali záležet především na bojích a akčních scénách. Výprava je taktéž bohatá. Itálie a především most u Měchenic, kama projíždí posázavský Pacific. Koho by napadlo, že Američané tu za komančů budou něco takového točit. [3235. hodnocení, 142. komentář, 78%]

Jak je důležité míti Filipa (1979) (TV film)

Konverzační televizní film, který mi kulisami připomíná ty příšerné nedělní pohádky, co se točily v 70. a 80. letech. Středem celého filmu je právě konverzace a podle mě se tu mluví až příliš na škodu. Hlavní hrdinové (Abrhám a Hanzlík) si vymyslí fiktivního kamaráda a tetu, aby mohli jezdit za svými milenkami. Z pera slavného klasika Oscara Wilda to ve své době byl bestseller, jenže na dnešní dobu už je to něco strašného. K tomu to zakomponování do povrchní anglické vysoké třídy mi doslova lezlo krkem. [1745. hodnocení, 65. komentář, 83%]

Batman a Robin (1997)

V pořadí čtvrtý film o Batmanovi a již ho hraje třetí herec, tentokrát George Clooney. Tak tady už přece něco musí být špatně, když se hlavní herci střídají jako ministři zdravotnictví o 23 let později... Bohužel Joel Schumacher jen zlehka ve svých batmanovských filmech dokázal navázat na Tima Burtona. Nejvíce pozornosti dal na nákladné ateliéry, které jsou tak překombinované, že jsem ztrácel pojem o tom, co se zrovna v soubojích Batmana s Mr. Freezem zrovna děje. Tady vidím největší problém tohoto filmu. Jinak bych tuhle "čtyřku" úplně nezavrhoval. Arnold Schwarzeneger coby Mr. Freez mě mile překvapil. Jeho maska je úžasná. Jeho zbraň, mrazící torpédo je přímo úchvatná. I když ze začátku mi připomínala upgreadovnou Mrazíkovu hůl. Batman s Robinem se tu často hádají, a to se mi fakt líbilo. Srandovní je se na ně dívat, jak na začátku filmu oba bruslí a v polovině filmu vytáhne Batman svoji Batkreditku. K nim se přidává rajcovní Alicia Silverstone a jako Batgirl je ve svým kostýmu fakt čubka. Naopak Travička Ivy (Uma Thurman) mi zase tak přitažlivá ve svým zeleným kostýmu nepřišla na to, jak se představovala. Byla to jen pořádná svině. [25036. hodnocení, 833. komentář, 34%, 827. nejhorší film]