Katka (2009)

Velice silný dokument. Po filmu všichni v sále seděli až do konce titulků, až na jednoho človíčka. když člověk vyjde z kina má v hlavě jen jednu otázku, proč že to vlastně nevyšlo?

Milionář z chatrče (2008)

Jak píše TheMaker, též bych normálně hodnotila třemi hvězdami, hemží se to jedním klišé za druhým, Dev Patel mi též moc neseděl.. snad právě v té taneční scéně, na tom jediném místě snad mi přišel, že nebyl jak prkno.. ač ta scéna je tam jak pěst na oko, mě se asi nejvíc líbila právě ona (jako samostatná jednotka uvnitř filmu), Dev Patel v ní aspoň působí přirozeně. Nechápu, co tak oslovilo tolik lidí.. 85% za co? Za hezkou Latiku nebo za moderní pohádku s příměsí orientu? Asi to lidé chtějí.. Na mě osobně to působí spíš jako kýč a povrchní pohádka s několika nechutnými scénami. Abych však nebyla jen kritická, pan detektiv nebyl zas tak špatný, ač podle učebnice. Celkově mám pocit, že z toho šlo příběhu šlo vymáčknout víc. A má očekávání nebyla naplněna ani z poloviny.

My děti ze stanice Zoo (1981)

Kniha je nepřekonatelně lepší. To musím říci předem. Drama o drogově závislé mládeži natočené podle stejnojmenné autobiografické knihy nám nedává moc najevo proč že to Christiane F. táhlo na "špatnou stranu". Přesto se jedná o velice zdařilý náhled na život západo-berlínské mládeže 80. let na příkladu mladé narkomanky Christiane. Knihu doporučuji všemi dvaceti, film ale též stojí za shlédnutí.

Rozchod (2009)

Díky tomuto snímku jsem si připomněla, proč že mám tak ráda Kristin.. její "upřímný" a bezprostřední herecký projev je prostě báječný. V průběhu filmu dokáže působit svěže a zvládne i chvíle, kde najednou jakoby zestárne a zešedne. Jak už zmiňují jiní, nečekejte klasické protahování děje a zbytečné prodloužování a hluchá místa či zbytečná slova. Hodina a půl čisté filmové tvorby bez zbytečností.

Štěstí na dosah (2006)

Plný počet bodů, protože mně nic nějak zásadně nevadilo, hezký příběh, podle skutečné události s hollywoodským "hepyendem". Pohádka ze San Francisca pro ty, co potřebují potvrdit, že se štěstí dá najít, když si za ním tvrdě jdeš. American way of life - principles of life, liberty and the pursuit of happiness.

Normal (2009)

Český thriller s atmosférou filmů noir. Hudba od Muchowa výtečná stejně jako český Hannibal Lecter alias Milan Kňažko. Atmosférou, obrázky a celkově výtvarným ztvárněním mě film nadchl, měla su dokonce chvílemi pocit, že se nejedná o tuctový český film, že se dívám na nějaký zahraniční snímek. V jiných momentech mi chyběly doplňující nitky, detaily, něco navíc... občas su sledovala hezké obrázky, ale bez obsahu. Očekávala bych malinko víc příběhovosti, proto za nejslabší článek považuji scénář, ač některé proslovy byly velice dobře nasycené, jiiné nikoliv. jak to vlastně je: rodí se člověk jako zlý, nebo se zlým stává až ve společnosti? Je ve společnosti místo pro nevinnost?

Pařba ve Vegas (2009)

první shlédnutí neproběhlo v té správné náladě, možno podruhé ocením víc, ale to až někdy jindy.

Zajatci bílého boha (2008)

Mohl z toho být dobrý dokument. V této podobě však není úplně zvládnutý, především co se týče vyprávění a záběrů. Je jasné, že těch sto hodin, co natočil, nebylo natočeno s úmyslem udělat z toho dokument, to se také na tom projevilo. Jedná se o záznam, amatérské homevideo, které je ve svém výsledku vlastně ne úplně přesvědčivé. Co se tématu týče, honotím ho velice pozitivně. Vždycky mě potěší, když se mezi širší veřejnost dostanou problémy, které nejsou na prvních stranách. Jen mi nepřišlo, že by se pan autor vyjadřoval jako odborník, kterým by teď měl být. Je také možné, že tato velmi laická forma vyprávění byla vybrána záměrně, aby problému porozuměli prostě všichni. Film ve svém výsledku není pro mě přesvědčivým. Obrazový záznam se nedá moc nazvat filmovým. Zjednodušující teze autora, která podkládá jen svou zkušeností (pro někoho dost, pro mě ne tak docela). Svou odbornost také moc nepředvedl. Celkově mi přijde, že kdybych tam jela na dovolenou cestovat a poznávat, mé záběry by byly stejné. Možná bych se dovedla při střihu vyvarovat několikaminutovým záběrům křoví u letiště... Mimochodem, kolik měl asi náhradních baterií do kamery? To by mě zajímalo.

Marley a já (2008)

Pro mě srdcová záležitost. Soužití s nejlepším přítelem člověka, který ti dá pocit výjimečnosti, od začátku až do konce jednoho života.