Erkki-Sven Tüür: 7 etud v obraze (2011)

Můj vůbec první "kviffový" film hodnocený z pozice "nikdy dřív jsem o Erkki-Sven Tüürovi neslyšela".. Záběry přírody mě na začátku bavily, hodily se k hudbě, rozsekala mě symfonie o kvantové fyzice a míru, respektive text, který zpíval chór a pár lidí se nejspíš pěkně prospalo. Tak jako tak pro někoho, kdo zná Erkkiho, to musí být příjemný zážitek, já si rozšířila obzor a oblíbila si písničku, kterou hrál na piano. Ale! Bylo to velice náročné pro náhodného diváka a ne všichni vydrželi (bdít či tam prostě být).

Děti noci (2008)

Příběh není nijak složitý. Co je příjemné, jsou situační dialogy či chcete-li gagy ze života. Škoda jen, že nebyla propracovanější a dotaženější ta atmosféra, mohlo to být působivější. Možná to byl záměr. Natočit film ze života, ale bez obvykle zobrazované komplikovanosti a neskutečnosti. Mohlo to být ‘nezkušeností‘ režisérky, nedostatkem peněz, nebo si jen film nemá hrát na něco víc ,než je.

Mikulášovy patálie (2009)

Ačkoli jsem v dětství nečítala knížky, přesto mě Mikulášův dětský svět chytil a mnohokrát rozesmál. Skvěle zobrazené každodenní situace všech členů francouzské rodinky jsou dovedené téměř k dokonalosti.

Zvuk hluku (2010)

první dojem: prostě geniální

Star Wars: Klonové války (2008) (seriál)

Zatím nejlepší mi přijdou poslední díly ze třetí série, taky proto zvedám počet hvězd.

Top Gear (1978) (pořad)

Cool způsob, jak se bavit auty. Pro všechny, kteří jsou automobiloví nadšenci nebo ani zas tak ne, ale auta jim nevadí a rádi se zasmějou nad hláškou Jeremyho nebo se podívají po světě z pohledu fár, do kterých si většina z nás nikdy nesedne. Jen by mě zajímalo, kolik do toho sypou...

Zběsilost v srdci (1990)

Nicolas Cage ve svých šestadvaceti letech jako rebel, který božsky zpívá, dokáže umlátit chlapa beze zbraně a díky dobré víle usměrní svou zběsilost v srdci tím správným směrem.

Jak vycvičit draka (2010)

Nejlepší animovaná pohádka, co jsem v posledních letech viděla. Bezzubka vypadá jako moje černá kočka, a tak nejen díky tomu mě příběh pohltil. Jak píše golfista, Dreamwoks ukázali, že i animák dokáže vyvolat emoce. A tak se i stalo.

Insomnie (2002)

Aljaška. Detektivové. Vraždy. Napjatá atmosféra a návraty jedné staré chyby z horlivosti.