Poslední skaut (1991)

Pokud někdo potřebuje ozřejmit 'božství' Bruce, nechť zhlédne Posledního skauta. Pak pochopí, proč po něm ženy touží. A přitom to není žádná slaďárna. :)

Sex ve městě 2 (2010)

Po první polovině jsem doufala, že už bude konec. Měla jsem pocit, že takhle nudnou druhou půlku nezvládnu. Kupodivu se vše vystříbřilo a tak sequel Sexu ve městě dosahuje téměř tří hvězd. Nevím, jestli to bylo tím, že už jsem tzv. 'vypadla' ze seriálu 'vypadla', nebo zda byl kus filmu tak slabý. Každopádně při titulkách jsem měla pocit, že jsem zase dostala kousek Carrie, tak jako dřív.

Moon (2009)

Parádní téměř-sólovka Sama Rockwella, který se opírá jen o Gertyho a minimálně o těch pár dalších tváří, jež se ve filmu mihnou. Měsíc, 3-letá samotka. One-man show aneb 'to nejhorší, co tě může potkat 250 000 mil od domova, jsi ty sám." Celých 97 minut mi uběhlo jako blesk a nenudilo. Prostředí science fiction tak, jak nám už bylo předvedeno ve starších snímcích. Navrch má tenhle snímek jedno z nejsympatičtějších robotů - viz komentář Cervenaka.

Sherlock Holmes (2009)

Sherlock Holmes jakožto akční hrdina. Co dodat, snad je že mě toto ztvárnění překvapilo.

Noc v Roxbury (1998)

Dva šílenci v nablejskanejch hadrech mají sen, že budou vlastnit noční klub. Jejich potřásání hlavamii těly společně s dobrým soundtrackem včetně hitu What is love od Haddawaye tvoří lehce připitomělou, ale příjemnou komedii.

2 dny v Paříži (2007)

Konečně dobrý scénář a dialogy. Julie Delpy snímek režírovala, zahrála si v něm jednu ze dvou hlavních rolí, napsala i scénář. Docela by mě zajímalo, jestli přitom čerpala ze svých vlastních zkušeností případně, zda neztvárňovala sebe samu, jak se usazuje, ač je to pro ni těžké. Pro mě sympatický filmek.

Lítám v tom (2009)

První film, který jsem od Reitmana viděla. Od kritiků jsem slyšela samé pozitivní ohlasy. Pro mě ten film není a ani nechce být něčím výjimečný, snaží se zařadit mezi všední zážitky našich dní. Poselstvím nechť je, že každý svého osudu strůjce a výběrčí. Každý má svůj domova nemusí být ani v rodině. I ten, kdo působí, že je sám, někde jinde má svůj normální reálný život a singlové sebevědomé vystupování si bere na cesty. Těžké být ochotně sám. Těžší je si uvědomit, že má člověk na dosah někoho s kým by byl ochoten se usadit. Nakonec ovšem zůstane sám, je to jeho život v oblacích a drsné realitě vyhazovů, které s bravurou zvládá. Je dobré neumřít sám, ale to si stejně nijak nezajistíš. Pro někoho je lepší být sám. Výjimečné svou obyčejností, všedním popisem životního stylu. Nechce oslnit efekty ani extrémními zápletkami, které se motají stále dokola. Katarze se nekoná. nebo u mě alespoň ne.

Pobřežní hlídka (1989) (seriál)

Životní role Davida, leží hned vedle jeho fenomenálního klipu, ve kterém je v oblacích :D

Planeta 51 (2009)

50.léta a 21.století stojí proti sobě. Vztahy mezi lidmi i postoj k mimozemšťanům a vytváření hrdinů.