Jedna ruka netleská (2003)

Je to celé ujeté a tak nějak splácané dohromady. Nicméně výsledek je překvapivě celistvý. Čtyři hvězdy hlavně za úžasného Hitlera.

Grandhotel (2006)

Podivný neslaný a nemastný knedlík nabodnutý na špičce Ještědu.

Vratné lahve (2007)

Za čtyři hvězdy, ale s odřenýma ušima. Pro mě nejslabší počin Svěrákovic dua.

Operace Silver A (2007) (TV film)

TV film, kerému by kdejaký biják uváděný v kinech mohl závidět scénář, režii i atmosféru. Parádní drama z období protektorátu, které mě ohromilo.

Magická hlubina (1988)

Magická hlubina je film, který mě naprosto uchvátil. Příběh by se dal shrnout do pár vět, ale ta atmosféra filmu je pro mě něco víc. Navíc, skvělá role a herecký výkon Jeana Rena (Enzo), no paráda. Besson prostě natočil symfonii, jejíž příběh se jakoby pomalu pohupuje na vlnách nekonečného oceánu.

Mechanický pomeranč (1971)

Polovina lidí si myslí že ví co tím chtěl Kubrick říct, druhá naopak ví že absolutně netuší o čem to bylo. Jsem někde mezi, ale musím konstatovat, že je to peklo. Ty chvíle kdy se v uvozovkách bojíte co Droogs udělají, pak zase schizofrenické jízdy, léčení, násilnosti a ten konec. No prostě je to Kubrickova velká psychadelická jízda.

Venkovský učitel (2008)

Bohdan Sláma zraje jako víno. Se svým třetím venkovským dějistvím se rozhodně zařadil na post české režisérské klasiky. Příběh a jeho ztvárnění je hutný mix emocí, detailů a osudů, které dohromady z učitele dělají skvělý film.

Playgirls II (1995) odpad!

To je hovadina na kterou se nedá koukat...