Limonádový Joe aneb Koňská opera (1964)

Lipský dobře zabodoval nesmrtelný film s vynikajícím humorem jeden z filmů na který se dá dívat skoro pořád, nemluvě o hereckém obsazení které bylo naprosto geniální Hlinomaz , Menšík , Marvan, Kopecký prostě přehlídka toho nejlepšího co český film mohl nabídnout .

Lovci pokladů: Kniha tajemství (2007)

Rozhodně slabší než první díl a bylo to už moc přeplácané co se týče děje až to mnohdy hraničilo s trapností. jediné co musím ocenit byly efekty ty se jim povedli.

Život je zázrak (2004)

Já mám raději černou kočku i když tento film jsme rád viděl nejen jednou . Když jsme si pročítal příspěvky snad vše tu bylo řečeno . Ovšem opět s emi líbilo jak Kusturica vložil do děje poťouchlého mafiána něco jako v kočce dadana ,, začala válka, tak a teď se začne teprve mrdat" :) abych nezapoměl s tím mafiánem kouzelné bylo jak tentokrát kusturica vyšperkoval onen hlod s fetem a když dadam fetoval s krucifixu proč by se tentokrát nemohlo šnupat rovnnou z lokomotivy vedle které jou děvata a sypou koks na kolejnice. nebo opět nezklamal dabing a scénka se satelitním telefonem a sexem po telefonu byla natolik absurdní až se mi líbila a ona hláška já jsem srbiše pfred a zahejkal :) no tento film má rozhodně taky své kouzlo.

Černá kočka, bílý kocour (1998)

Ono někdo psal že ten začátek je trošku slabší ovšem pokud se někomu ten film líbil se všemi možnými gegy nevěřím že se nezačal smátjiž od začátku kdy přijel maxim gorky a rusové :o) ono scéna kdy suší promočenej Matko marky nebo scéna předtím kdy se potopí i s pračkou. Nemluvě že spousta lidí tady mluví o scénce kdy dadan šňupe koks z krucifixu nebo zpívá pitbula , tak mylsím že i scéa kdy ta jejich slavná tanečnice vytahuje hřebík zadnicí stojí za to. Ono neustálé koukání na Casablancu a poslední minuty filmu stojí taky za to už jenom protože na to kouká grga s těmi svými slušivými okulármi. ,, Taky považuji za dost pěknou hlášku ,, Hezký altánek bratře" nebo Jebu vám vaši matku narkomansku jendou se to proti vám obrati ono hodně dělá i ten náš dabing já se na to díval v originálu a s titulkami a bylo to báječné ale ten dabing udělal taky svoje. Je sice pravda že teďhodně tápu nad některými scénami v paměti protože jsem tento film už neviděl tři roky ale na finální scénku kdy dadan spadne do latríny a pak se utírá husou nebo čím to bylo nelze si nevzpomenout. Taky si matně vybavuji při svatbě Dadanovi taneční kreace se kterýma by se určitě někde uživil protože já šel opravdu do kolen a abych nezapoměl myslím že se povedla i scéna s mrtvým dědečkem jak ho zaledovali a byl na půdě Ono Kusturica ten film natočil natolik dobře že na něj prakticky může koukat každý i ten kdo zrovna nežije v tom prostředí , hlavně protože u této komedie člověk musí jen málo kdy přemýšlet a to hlavně díky tomu že děj jede tak rychle a s humorem že není ani na to čas.

Esmeralda (1997) (seriál) odpad!

Brak to byl šílenej vlastně to odstartovalo v česku serii ještě pojašenějších telenovel . Ovšem jedno se téhle krávovině nedá upřít polovina národa to žrala a seděla u toho jak přikovaná, a když už ani učitelky na základce pomalu o ničem nemluvily bylo jasné že to z národem jde z kopce: o)) a jak už tady někdo psal dát to v 20:00 v hlavním čase jde vidět co lidi v tu dobu chtěli :o))))))) 0% v mojich očích to už radši tak jde čas tne byl apson stylovější :o) když ptákovinu tak aspon pořádnou :)

Oscar (1991)

Mafiánská komedie kteoru bych nazval hereckým koncertem a vynikajícími výkony. Obsazení naprosto fantastické a i když mám k Sylvestrovi jako herci výhrady tak tady je milionovej. Ornela Mutti mafianova manžela Tim Curry jako potrhlej učitel angličtiny Chazz Palminteri jako správná levá ruka bosse . Kirk Douglas tam hraje miniaturní roli na začátku ale taky rozesměje. Krom skvělého výběru herců je ve filmu použitá i hudba z Lazebníka Sevilského a naprosto dobře . Nelze opemenout kostýmy a kulisy jednoduše se ji to do všech detailů povedlo. Ovšem účetního v podání Vincenta Spana bych rozhodně nechtěl :o) ,, Sylvestr : Kde bys ty prosimtě mohl vzít 50,000 účetní Anthony: Ukradl jsem vám je. " 5 hvezdiček v žánru mafiánskejch komedií a 90 procent celkově z filmů co jsem si oblíbil .

Tak jde čas (1965) (seriál) odpad!

Jediné co si z toho serialu pamatuji že když k nám jedné zimy přijela babička , která poctivě sledovala každý díl tak přjela v době kd ynějaká žebská spadla do škarpy no a když babička na jaře odjížděla byla furt v té škarpě :o))))) Ono ne jen že to byl nekonečný seriál který má přes deset tisíc dílů možná tuším kolem 12500 ale ruku do ohně za to nedám ale taky se tam asi všechno dehrávalo na sekundy kded se hrabe 24 hodin :) tak to fakt bylo na sekundy:o))))) a o uvodní znělce ani nemluvím tu slyšet tak asi musím chodit k sousedům na telku. ovšem jedno se tomu upřít nemůže odvážní ti co na to koukají ti co byly ochoitní celý život točit tento horror a odvážní ti co tomu dali jednu a více hvězdiček :o))))

Naprosto dokonalé (1992) (seriál)

Edina a Patsy naprosto brutální seriál ve kterém se nedočkáte ničeho co by dávalo smysl :o) dvě ženské žijící bohémský život v jedné ruce cigaretku v druhé sklaničku se šampaňským. Patsy neustále jedoucí na nějakém pochybném matroši viz první serie a výlet do Francie :o) neustále tvrdící že jí je o pětadvacet méně než ve skutečnosti. první tři serie byly natočeny během několika let ale rozdíl mezi 3 a 4 serii je cca 6 let kdy byla pauza proto si můžete všimnout že tam tne přechod mezi seriemi je markantní ono serial měl skončit již 3 serii kdy se poslední díl jmenuje The End . 4 a 5 serie mě neuvěřitelně zklamala spíše bych dal celkově za 4 a 5 serii jen 3 hvězdičky . Pro mě je ovšem nestárnoucí klasika první druhá a třetí serie :o))

Ďáblův advokát (1997)

Vynikající herecký výkon Keanu a Ala. Al jako dokonalej Ďábel a Keanuv alias "Kevinuv" otec a boss. Pochopitelně celé herecké obsazení snad jen herečka co hrála Reevsovu matku mě tam malinko nesedla. Rozjezd je nic moc ale jakmile přijedou do New Yorku začíná film nabírat na obrátkách od poloviny filmu jsem s očekáváním čekal co se bude dít dál ale konec filmu no spíše závěr posledních několik minut mě tak trochu dostaol. To jak se Keanu zastřelil se mě líbilo říkal jsem si konečně nečekanej NE hollywodskej konec ovšem zklamání se dostavilo v dalším okamžiku on ten happy end se tam nakonec dostavil a ten mě trošku dost dožral :) takže konec byl no zajímavej :o)

Haló, haló! (1982) (seriál)

Herr Flick z Gestapa , Kapitan Strohm , Poručík Gruber , René a mnoho dalších postaviček , které díl co díl přicházejí s něčím netradičním co vás rozesměje a u čeho se budete válet smíchy. V tomto seriálu jsou totiž vyobrazeni němci jako komické postavičky u kterých se divíte jak mohou vyhrávat válku :o) pochybný odboj který není schopen zorganizovat návrat letců do vlasti a pak přitroublé gestapo , které působí neškodným dojmem domácího mazlíčka který štěká ale nekouše. :) A jako bonbonek Kavárník s kopou milenek :) a otravnou manželkou které dáte pětistovku jen aby přestala zpívat :o)