Madagaskar (2005)

Prvních 20 minut nudných nebýt pár scén s tučňáky. Lev mě nenadchnul , zebra byla jakáž takáž , Žirafa byla ještě nudnější než Lev a snad ta hrošice ještě ušla. Ale po příjezdu na Madagaskar a seznámení s lemury jsem se teprve začal bavit. a hlavně kvůli dabingu a dobrým hláškám. např. :Je to jenom banda lemounů… – No já nevim, na tom týpkovi s tím divokým hárem se mi stejně pořád něco nezdá! Představuji vám velko-úžasno-lepého krále Jelimána, všech lemurů samozvaného pána, a tak dále, hurá lemra! Takže: jeho výsost velkoúžas… bla… bla… a tak dál, a tak dál… hurá, a je to… Hele, vás dva já znám! Kdepak je ten labilní lev? A ten divnej kůň v pyžamu? Prostě: 5 hvězd za hlášky a dabing jinak bych dal asi tak jednu možná dvě při dobré náladě.

Apocalypto (2006)

Dost dlouho jsem nevěděl proč jsem z toho filmu vedle jak ta jedle :o) Film sice svůj účle splnil a zanechal ve mě spoustu dojmů které se projevily při hodnocení :o) na jednu stranu 5 hvězdiček na druhou stranu 1 nakonec sumasumárum se mi jevilo jako nejlepší dát hvězdičky 3 jako nejlepší volba 50% Každopádně jak už tady někdo napsal a přesně k tomuto názoru se přikláním a podepsal bych se pod něj a to je ta bezúčelná brutalita v tom filmu, když Mel natočil Umučení tak ty scény jsem bral v klidu proč ne ale přišlo mě že ta brutalita v Apocalyptu je opravdu zbytečná pokud chtěl natočit něco o říši Mayů proč ne naopak dobrý nápad ale aby z celého filmu bylo lovení lidí za učelem nasledného objetování a ještě umyslné vykreslování jak přesně se ten rituál přesně prováděl následně pak zase utěk do džungle nebo co to bylo a o tom městu se toho člověk moc nedovídá vlastně příběh je o tom že hlavní hrdina utíká zpátky aby zachránil rodinu. Konec filmu mě zkazil ten porod v té vodě. Na úplný závěr jsem vlastně ani nepochopil učel tohoto filmu až na to že sem viděl jak se hrajou kuželky s lidskou hlavou ze schodů dolů . popřípadě jak zaboudnout někoho oštěpem na 20 metrů ale to bylo asi tak všechno co jsem si z toho filmu odnesl a místo očekávaného nadšení že v hlavní linii filmu bude figurovat město plné zvláštních lidí a situace které odstartují zánik Mayské civizilaze jak bylo avizováno :o) jsem byl za sebe jednoduše zklamán proto 3 hvězdičky

Království nebeské (2005)

Já dal 5 hvězdiček hlavně poté co jsme viděl directors cut nebo jak se to jmenuje myslím tím tu rozšířenou verzi :o) ALE TEĎ PŘICHAZI TO ALE :o))))) Asi se shodnu s mnohými že Bloom a hlavní role byla o ničem, naopak to že Liam Neeson hrál jenom chvilku byla totální ale moc velká škoda podobně jako jeremy irons pač kdyby tyhle dvě postavy měli větší prostor bylo by to ještě lepší a myslím že by to ve finishi filmu hodně prospělo ,taky nesmím zapomenout na Edwarda Nortona jako krále ten jeho hlas je prostě nezapomenutelný tedy pokud to vidíte v originále nikoli dabing. Film mám rád, sice jsou tam historické nepřesnosti ale to bych pominul, protože u těchto filmů nikdy nepůjde o to aby byly co nejvíce věrohodné ale aby byly koukatelné a velkolepé . Oblíbená věta ted to nenapíšu asi přesně ale jak se Balian ptá co pro vás znamená Jeruzalém a Saladin odpoví nic :o) a pak Všechno :) bylo to prostě krásně řečený a hlavně pravdivé :o) A k tomu Glumovi :) či jak se to ten Orlando menuje :) jeho problém je že je to herec co umí zahrát jen jeden typ postav a je to všechno na jedno brdo v troji v pirátech ta postava je prostě pokaždé stejná nijak moc nezaujme podle mě z něho PAN herec s velkým P :) nikdy nebude .... A co se týče hudby tak tam zazněla skladba z Vikingu 13.Warior s banderasem takže převzato a pak ještě tam použili z opery či co to bylo z Hannibala co jsem tam slyšel možno slyšet při pohřbu jeruzelémského krále

Osudové setkání (2000)

Hezký koukatelný 4hvězdičkový film s dobrou hudbou. Co se týče děje tak to setkání je docela dost ujeté ten zbytek by už možná i trošku šel no celkově to trošku postrádalo více reality než typického hollywoodského a když nedáš koš vyletíš a šmitec :o) a happy end :) no i když to že Forrester umřel bylo trošku smutný i když celkem očekávané . Rozhodně doporučuji i přes některé vyhrady mám tento film mezi svými oblíbenými. možná i více než huntinga asi určitě :) ale to bude tím že Conerry je v první topce herců :) v mojem žebříčku:o)

Hra (1997)

Sám o sobě název filmu dává tušit že někde bude podfuk a ono skutečně. FIlm ve kterém nebudete moci věřit nikomu a když už budete doufat že víte co se vlastně děje a jak film skončí opět zjistíte že víte že nic nevíte :o) Naprosto ŽENIALNI dechberoucí na zádech mrazící neočekávaný tak bych komentoval film Hra . Michael v hlavní roli exceluje a nelze mu nic vytknout snad jen mě za sebe mrzí že Sean Penn není trošku více ve filmu vidět.

Forrest Gump (1994)

Pokaždé když vidím něco od applu vzpomenu si na forresta a nesmrtelnou hlášku investovali jsme do ovoce. Film u kterého se člověk zasměje až mu tečou slzy ale naopak jsou tam scény kdy ty slzy tečou smutkem. Forrest Gump je tady skutečně právem na 2 místě a já za sebe dávám plných 100% vynikající hudba dobré obsazení a naprosto geniální příběh .

Doživotí (1999)

5 hvězdiček si to v mých očích zaslouží. Nápad dobrej dva černoši sheriff co nesnáší negry černá mrtvola a auto plný gořalky a úžasná věta ,, mi jsme nic neudělali a gořalka je spankyho co horšího se nám může stát. "DOŽIVOTI" :o) Kolik by stálo udělat z koláče pro bílí černoškej koláč a co kdybych si stebe udělala černoškej koláč a na závěr Claude Banks do šmajchlkabinetu . Osobně jsem se u toho zasmál koukal jsem na tu komedii v originále s titulkami a následně i po našemu a ten dabing se jim povedl podle mě . Když jsem tak nad tím přemýšlel co tu spousta lidí napsala že se to tváří jako vězenské drama a komedie hodlám nesouhlasit že je to schyzofrenické , přijde mi to vyvážené takže se z toho stává film o dvou černoších co dostanou od soudce pernamentku a snaží se tím vším protlouct se zdravou kůži aby si to nehodili :o)) a pro mě je to film na který jsem se rád večer podíval :) a nebyl jsme zklamán .