Terminátor (1984)

Tenhle film sem dávám jako moje osobní number one, poprvé jsem ho viděl, když mi bylo přibližně sedm let, možná ještě míň, nevim to přesně. Každopádně je pro mě prostě něčim víc než ostatní filmy a počet shlídnutí tohodle filmu se u mě pohybuje v desítkách a možná půjde i do stovek. Nikdy jsem žádnej film neviděl tolikrát, proto ho prostě musim dát na první místo.

V/H/S (2012)

To první a poslední video mě celkem bavilo, až na to, že v prvních dvaceti minutách je to spíš tak na epileptickej záchvat. Ty ostatní jsou celkem nuda, hlavně třeba ta dvojka je fakt slabá a ty lesní radovánky jsou úplně debilní. Zato ten webchat má celkem solidní lekačky, akorát kvalita tý kamery je fakt shit, takže jsem pak vůbec nepoznal co se tam stalo. To zbejvající s kradením kazet taky dost nuda. Celkově tak 50 procent.

Tajemný muž (2012)

Laugier baví, tvoří dobrou atmosféru, servíruje kvalitní vizuál, přičemž rotuje ve twisteru žánrovýho mixu a nakonec ještě přemejšlí víc než jsem čekal. Funguje to a vzniká z toho celkem kvalita.

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Typickej Fincher, technicky a vizuálně dokonalej, depresivní a se smyslem pro detail. Nenapadá mě jediná věc, kterou bych tomu vytknul.

Maniac (2011)

Takhle to má vypadat - krátký, nekompromisní a bez zbytečnejch keců jdoucí přímo na branku s cílem prostě vypustit páru.

Hranice smrti (2007)

Je to hrozně hloupý, je to hrozně dlouhý a je to hrozně předvídatelný, v podstatě to je nějakej slepenec asi dvou, nebo tří filmů, kterej nepřináší vůbec nic novýho a těch pár solidních gore scén k dobrýmu filmu rozhodně nestači. Navíc, že by to mělo nějaký závratný tempo, který by aspoň částečně vynahrazovalo tu ošoupanost, se taky zrovna říct nedá. Asi třikrát jsem to přerušil než jsem to dokoukal celý, protože je to fakt slabota a dokoukat to v celku dá celkem zabrat. Na konci jsem si už jenom opakoval "wtf" a přemejšlel, jestli si Gens nedělá prdel. Ne, nedělá, ale líp by udělal, kdyby dělal. Všechno špatně, prostě amatéřina.

Uvnitř (2007)

Solidní hardcore, kterej bohužel nemá takovej dopad, jakej by asi mít chtěl a kterej se svým závěrem v podstatě pohřbí sám. Každopádně jedna z nejbrutálnějších věcí, co jsem kdy viděl.

Mučedníci (2008)

Po druhým shlédnutí asi po 2 letech snižuju hodnocení. Líbí se mi, že film je celkem originální a začíná celkem brutálně, což je u hororu celkem neobvyklý a většinou to bejvá naopak. Taky se mi líbí nepředvídatelnost s kterou je celej film natočenej. Druhá půlka ne že by byla vyloženě špatná, má svůj smysl, ale je natočená hrozně odtažitě. Chci říct, že tahle část je tam právě od toho, aby vyvolala nějakou reakci u diváka, jenže tak, jak je natočená prostě nefunguje a s hlavní postavou prostě nesoucítíte. Závěr se mi líbil, jenže pak přišlo bohužel zjištění, že režisér to myslel úplně naopak, takže u mě tim pádem klesnul tim, že pointa se mi už nelíbí, protože režisér v ní v podstatě ospravedlňuje předchozí děj, takže vlastně popisuje že realita je špatná, ale nijak ji nekritizuje a já s jeho pohledem rozhodně nemůžu souhlasit. Hlavně to je v podstatě nezvládnutý z jeho pohledu, když se to dá chápat naopak.