Pro hrst dolarů (1964)

Ako je možné že najlepšie westerny, ktoré by mali byť výsadou Ameriky natočil talianský majster režisér Sergio Leone? Už len to dokazuje jeho kvalitu a preto som si ho obľúbil. Ha a ešte ktomu špičkový, v tých časoch ešte mladé ucho Clint ktorý sa jednoducho narodil pre takýto typ filmov. Bravúrne dielo. 90%

Zelené peklo (2003)

Bolo to slušné, možno som kvôli hercom čakal viac, ale ako film na víkendový večer celkom ujde. 65%

Divočáci (2007)

Štyria zrelí muži sa rozhodnú radikálne zmeniť svoj život kúpia si choppre a vytvoria motorkársky "gang" Divé svine. Prebudený John Travolta skvelý Tim Allen a ešte lepší Martin Lawrence ktorý urobili z tejto komédie typ na ktorom sa schuti zasmejete, (a že ich je zatracene málo) je to dobre odvedená práca, pekne som sa pobavil a ešte ktomu film o motorkách + Senior a Junior Teutulovci no paráda. 80%

Tmavomodrý svět (2001)

No dosť dobrý vojnový film a ešte k tomu český hmmm zaujímavé. 85%

Bílé peklo (2001)

Paráda, takýto príbeh z vojny som už dlho nevidel, skutočne ma to dostalo. Sila prežiť je veľmi veľká. 90%

Million Dollar Baby (2004)

Clintov druhý Oscar za jeden z najlepších filmov posledných rokov, ktorý ma svojím príbehom tak zaujal že na konci mi bolo Hilary Swank naozaj ľúto a ostal vo mne pocit, ktorý zotrváva až dodnes. 90%

Sedm (1995)

Režisér má jedno dielo vďaka čomu si ho budú pamätať a Fincherove majstrovské dielo je SEDEM. Film napínavý a zaujímavý až do konca ale nemal som z neho nejaký ohromujúci dojem, výborný film ale 93% by som mu nedal a tak dávam 85%

Zemřít pro Japonsko (2007)

Absolútne som sa strácal že kto je kto pretože mi všetky tie ázijske ksichty pripadajú rovnako. Celý film bol taký vlažný až nudný a skutočne málo vojnových scén no asi len jedna a to aj tak len takych 5 min, takže to mi chýbalo hoci tá jedna bola dobre spravená bolo to krátke. Celkovo som z filmu sklamaný, ale zase na druhú stranu keby mali možno väčší rozpočet tak by tam aj boli nejaké poriadne vojnové scény. 70%

Ohnivý oceán (2004)

Pekné dobrodružstvo o priateľstve koňa a človeka. 78%

Gladiátor (2000)

Ďalší z radov filmov, ktoré dokazujú prečo by mal Ridley Scott dostať Oscara. Veľkolepé historické divadlo. ROMA VICTOR ! 88%