Pyšná princezna (1952)

Klasika mezi pohádkami, každé Vánoce nechybí na televizních obrazovkách a naše rodina samozřejmě po každé v tu dobu právě večeří. Ještě štěstí, že je DVD:-) Nechybí tady nic - šťastný konec, potrestané zlo, krásná princezna, moudrý král, veselý a pracovití lidé. Ševče, kam bys utíkal. Kdo by se tu zpívat bál. Dneska už si jen málokdo zpívá u práce a možná je to škoda, určitě by bylo na světě veseleji.

Princezna se zlatou hvězdou (1959)

Pro mě jedna z nejmilejších pohádek, je doprovozena párem písniček, velmi příjemně obsazená a originální je především proto, že je celá veršovaná. Musím přemýšlet o tom trošičku. Ach ták. Budud ti říkat ... Myší kožíšku.

O princezně Jasněnce a létajícím ševci (1987)

Tak jako nemám ráda Michaelu Kuklovou, nemám ráda spoustu jiných věcí, ale zrovna tahle pohádka mezi ně nepatří. Honzovi Potměšilovi to tu hodně sluší, na postavu ševce se velmi hodí - dobrota, odvážnost a spravedlnost mu kouká z očí.

O statečném kováři (1983)

Jedna z mých oblíbených českých pohádek, která je doprovázena krásnými lidovými písničkami. Dodnes mě fascinuje ta palice Mami, na co je ta palice? No Mikši, přece aby tvůj otec přemohl zlého čaroděje. Ale jak ji celou cestu nesl na rameni jako nic. Ohromné...

Kouzelný měšec (1996)

Jedna z nejlepších porevolučních pohádek s krásnou hudbou od P. Hapky, skvělým humorem a roztomilým Sašou Rašilovem.

Nesmrtelná teta (1993)

Celkem vtipná, ale spíše chaotická a strašidelná. Nikdy jsem z ní neměla dobrý pocit. Jsou lepší porevoluční pohádky.

O Kubovi a Stázině (1988) (seriál)

Opět jeden z mých nejoblíbenějších Večerníčků, na které se ráda podívám i dnes. Nikdy jsem neměla ráda zakrslého Kolomajznu a až do konce jsem fandila švihákovi Kubovi.

Mach a Šebestová (1976) (seriál)

Machovo červené zablikání uchem nás vždy upozorňuje, že začíná ten nejlepší večerníček, ve kterém potkáme opět ty nejlepší žáky 3. B.

Včelka Mája (1975) (seriál)

Nikdy mě to nebavilo. Jediné co stálo za to, byla písnička. ,,Každý den přilétá až k nám." ,,Včelka Mája?" ,,Včelka Mája." ,,Ano, naše kamarádka včelka Mája. Máme jí co závidět?" ,,Jo, výšku, z které vidí svět." ,,Včelka Mája?" ,,Mája. Včelka Mája." ,,Ta malá uličnice včelka Mája."

Pohádky z mechu a kapradí (1968) (seriál)

Jednoduché obrázky od pana Smetany, také jeden z výborných českých ilustrátorů. Namluveno dnes již nezapomenutelným hlasem paní Jiřinky Bohdalové a doprovozeno nostalgickou melodií. Ještě mít doma tu šálu, tak jsem spokojená...