Anna (1987)

Zajímavý a celkem působivý film o stárnoucí hvězdě československého filmu, která po vpádu Rusů na naše území opustila zemi a snažila se uchytit na New Yorské divadelní scéně. Mně se to moc líbilo. Akorát nenávidím, když z nás Američani dělají naprosté primitivy, což se stalo i tady.

Ragtime (1981)

Famózní a strhující film, který mě oslovil od první do poslední minuty. Otázkou rasismu se zabýváme stále, i když toto období v Americe bylo asi nejsilnější. Já sama se rozhodně nepovažuji za takového rasistu, jako jsou lidé v mém okolí (samozřejmě tím, že žiju v Karviné, kde je koncentrace romských spoluobčanů značně silnější, bojím se procházet jejich teritoriem, nebo je potkávat na ulici kdekoliv, ale i tak vím, že existuje spousta slušných a kultivovaných romů, není tedy důvod odsuzovat hned úplně celou tuto rasu k záhubě), takže v tomto filmu bych naprosto stála za panem Walkerem, a to ve všem. Knižní předlohu jsem nečetla, ale je to velmi zajímavý námět, možná by stálo za to tuhle knihu vyhledat. Pokud jde o režii, Miloši Formanovi nelze nic vytknout, stejně tak hereckým hrdinům.

Batman začíná (2005)

No, řeknu to takhle...Batman začíná má pro mě jednu obrovskou nevýhodu, a to, že jsem jej viděla až po jeho následovateli Temném rytíři. Zjednodušeně mohu říci, že v druhém díle je vyzdviženo k dokonalosti vše, co v tom prvním nebylo. Ať už jde o herce a jejich dovednosti (i s výběrem Maggie Gyllenhaal do role Rachel to bylo mnohem šťastnější než se zaškatulkovanou holkou z Dawsonova světa Katie Holmes), či o režisérské křeslo, scénář, kameru, famózní hudbu Hanse Zimmera a Jamese Newton Howarda, nebo celkovou výpravu. I tak je to výborný nadprůměrný film, z jehož příběhu jsem byla nadšená. Skvělé scény z Bruceova dětství, jen ten výcvik v chrámu na skále mi nějak neseděl. I tak, nevidět Temného rytíře, asi bych těch 5* dala.

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Jeden z těch opravdu nejlepších filmů s vynikajícím Jackem Nicholsonem, Náčelníkem Willem Sampsonem a hlavně s dokonalým Milošem Formanem v čele. Tenhle blázinec na člověka vždycky zapůsobí. Nejlepší scéna: Když Mac nabízí náčelníkovi žvýkačku. A hudba před závěrečnými titulky je přímo ohromující.

Rychlejší než smrt (1995)

Výborný western, který jsem si oblíbila už jako malá holka. Až teď jsem ale postřehla tu obrovskou shodu mezi tímhle a nejslavnějším westernem všech dob Tenkrát na západě, pokud ovšem pomineme střeleckou soutěž a to, že hlavní představitel práhnoucí po pomstě je žena. Ona i ta hudba je podle mě dost motivována slavnými Morriconeho tématy, ale Alan Silvestri si naštěstí udělal svou vlastní verzi, žádné kopírování. K hereckému obsazení nelze nic vytknout - jedna hvězda vedle druhé a svou roli zvládli skvěle (nejvíc mě překvapil mladičky DiCaprio, který už v jednadvaceti letech představil své obrovské charisma a herecký um). Tenhle dobrodružný film mám fakt ráda a kdykoliv se na něj podívám znova.

Čtyři pírka: Zkouška cti (2002)

Cože? Jenom 61%? A spousta hodnotitelů nejde nad 3*? Tak to jsem čekala teda mnohem lepší hodnocení po shlédnutí. Lidi, nevím, co byste ještě chtěli. Já například uznávám, že příběh byl nereálná hovadina. Ale tohle je důkaz toho, jak lze i ze špatného příběhu vytvořit vynikající, poutavý film. Heath Ledger opět nezklamal. Teď už fakt můžu říct, že to BYL vynikající herec a ve světě filmů ho určitě budeme postrádat. Wes Bentley, Kate Hudson a hlavně Djimon Hounsou rovněž předvedli obdivuhodné výkony. Kamera, kterou tady "velký znalec" Cival kritizuje, mi přišla taky výborná. A za režii se Shekhar Kapur rozhodně nemusí ani trochu stydět. Nejvíce jsem si užívala scény na poušti, nádhera.

Flynn Carsen 2: Návrat do dolů krále Šalamouna (2006) (TV film)

Přiznávám, že hodnotit tenhle film, když jsem neviděla první díl, je trochu zvláštní, ale pokud jde o děj, herecké obsazení atd atd...prostě nějak nic moc, bohužel. Snad jen hudba a efekty celkem stály za to.

Dům voskových figurín (2005)

Jo, já vím...3*, pro některé jsem to trochu přehnala. Ale vážně si přiznejme, byla to taková blbost, jaké dneska vídáme na televizních obrazovkách? Já bych řekla, že ani ne. V té přehršli sračkoidních hororů je tohle ještě celkem skvost. I když popravdě to držela nad vodou v podstatě hlavně skvělá Elisha Cuthbert. Navíc tam byl i nějaký ten příběh. A ještě něco. Moc se mi líbila krásná smrt Paris Hilton:-) No, ale jinak...závěr (tedy to, kdo přežije až do konce) bylo zřejmé od začátku a úniky z jisté smrti v poslední vteřině jsou už tak ohrané a trapné.

Mezi mužem a ženou (2005)

Na tenhle film jsem přepla jen náhodou a okamžitě mě zaujalo to rozdělení obrazovky na dvě poloviny. Nejdřív jsem si říkala, jestli to náhodou není chyba a něco je s televizí nebo tak, ale když jsem se dívala dál, pochopila jsem oč tu běží. Dialog dvou lidí, v podstatě v jednom pokoji...dvou ne ledajakých lidí...skvělé Heleny Bonham Carter a charismatického Aarona Eckharta a záběry dvou kamer na ně, proto ta rozpůlená obrazovka. Tohle bylo netradičně zajímavé, musela jsem to dokoukat až do konce. Ukázka toho, že i jednoduché může být kvalitní. 4* rozhodně zasloužené.

Pusinky (2007)

Ti, co čekali další dnes velmi obvyklou a oblíbenou komedii pro teenagery, museli být dost zklamáni. Tohle rozhodně žádná komedie nebyla. Češi se v posledních letech naprosto vyžívají v tragikomediích. Divte se, nebo ne, tohle nebyla ani tragikomedie. Ono to celkově se slovem komedie nemělo společného vůbec nic. Tohle bylo čisté tragické drama o ponorkové nemoci, kterou, přiznejme si, zažil určitě každý z nás. A když se do toho přimíchá alkohol, stanou se věci, které se těžko vrací zpět. např. že člověk vypustí z úst v hlavě dlouho vstřebávané myšlenky, které by jen tak nahlas nikdy neřekl. Přesně o tom Pusinky jsou. Ústřední čtveřice (Sandra Nováková, Marie Doležalová, Petra Nesvačilová a Oldřich Hajlich) se ujala své role dokonale. Jen celkově na mě film jaksi vůbec nezapůsobil, snad to bylo prostředím, nebo snahou znepříjemnit postavám jejich život, aby dosáhli toho nejbahnitějšího dna, to nevím. Každopádně 2,5* je tak akorát. //Mimochodem, když už je zde v hercích uveden i Ruppert a Vlasáková, jaksi jste zapomněli na Filipa Blažka.