Bourneovo ultimátum (2007)

Netroufám si říct, jestli je Ultimátum nejlepším snímkem ze série, rozhodně mi však prijde nejvyrovnanější v podílu akčních a neakčních scén. Zároveň dokonale využívá rytmiky ve spojení s hudbou (připomíná Bangkok dangerous) a slídivou kameru a strhává tak pozornost i k zcela všedním věcem. 90%

Da zhang fu (2003)

Humor přestěhovaný z verbalní složky směrem k té akční a zahlcení postavami = celkově o třídu slabší než You shoot, I shoot.

Mai xiong pai ren (2001)

"I don't do rape, illegal gang bang or anal sex. I just kill." Co může dělat chudák nájemný zabiják, když kvůli ekonomické recesi v Hong Kongu nezavadí o kšeft? Zatraktivnit zakázky! Nápaditá černá komedie se spoustou verbálních vtípků, společenských narážek ("The more you kill. The more you save!") a povedených parafrází. Pro fanoušky Killera (1989) povinnost!

Ching Se (1993)

Romantická fantasy o boji dobra se zlem. Není to rozhodně dokonalý film, ale spíš soubor krásných záběrů a náladové hudby. Triky jsou o trochu lepší než v původních Zu (1983).

A Hu (2000)

Nijak převratná ani originální ale celkem slušná hongkonská variace na boxerské filmy - o zpackaném životu a druhé šanci v ringu (v thajském boxu).

Millerova křižovatka (1990)

Stylově přesná gangsterka s lehkou nadsázkou natočená i zahraná. Jako by na mě dýchla atmosféra z Hammettových krvavých příběhů...

Svědek (1981)

Sice jde o nenápadnou minimalistickou záležitost, ale také je to snímek s pečlivě propracovaným vývojem postav a skvěle vygradovaným příběhem.

Kolt pro leváka (1958)

Spíš než klasický western vypadá film jako studie osobnosti Billyho Kida (skoro jsem měla chuť udělat sociální analýzu :-), ale působí příliš nevyrovnaně, hlavně díky přehnaně patetickým scénám. Paul Newman je ovšem skvělý.

July Rhapsody (2002)

Krize v manželství trochu jinak - subtilní, realistický příběh, kde zbytečně nepřekáží výrazná stylizace a postavy jsou pevně zakotveny ve svém sociálním prostředí.

Král a pták (1980)

Kouzelné podobenství o útlaku a svobodě.