Skoro normální rodina (2023) (seriál)

Taková dobrá jednohubka. Za jeden den zkouknutý, bavit vás to bude. Ale dal nad tím premyslet nebudete a podruhé si to určitě nepustíte.  Celou dobu jsem byla docela zvědavá na ten konec, a nakonec mě to docela zklamalo.  Jinak příběh celého seriálu za mě v pohodě

Berlín (2023) (seriál)

Čekala jsem, že to bude obsahově více zaměřené na život Berlína. Z různých období a tak. Ve výsledku to byla další loupež ve stylu La Casa - samozřejmě slabší odvar. Když pominu, že jsem čekala, že serial se formátově nebude La Case vůbec blížit, tak bohužel musím srovnávat. Byla snaha o navázáni dalším  serilemo dokonalé loupeži… která teda nebyla ani z daleka tak dobrá jako v La casa. O Berlínovi a jeho životě jsme se teda nedozvěděli více, než co už jsme věděli z původní série. A bystrý dívat si taky mohl všimnout nějakých nesrovnalostí s informacemi co byly řečeny v La casa.  Když ten serial budu hodnotit, aniž bych brala v úvahu jakoukoli spojitost s La casa, tak je to slabší nadprůměr. Za mě neurazí, nenadchne

Insidious: Červené dveře (2023)

Pokračování série insidious se nese v podobném duchu jako předchozí díly. Ale jak se tomu často u pokračování stává, u tohoto filmu jsem se vůbec nenudila. Tvůrci této filmové série vždycky najdou způsob, kterým do ní vnést něco nového. Oceňuju, jak se ve filmu věnoval nějaký ten čas vztahu otce a syna a ve finále vlastně i jeho napravení. Tento díl byl spíše takový o lekačkách, než o celkovém napětí, ale nemůžu říct, že bych byla zklamaná. Musím teda podotknout, že znalost předchozích dílů je klíčová. Za mě další povedený film z této série, nebude to asi trhák roku, ale návštěvou kina chybu neuděláte.  Takových hezkých 6,5/10

Indiana Jones a nástroj osudu (2023)

Parádní akční dobrodružný film, jak jsme z předchozích snímků o Indym zvyklí. Nemám co vytknout, akce byla, dobrodružství bylo, klasické honičky jak v autech, letadlech tak i ve vlaku byly. Prostě poradní Indyho finále v jeho klasickém stylu. Myslím, že nic nepokazili. Přišlo mi to takové přiměřené vůči věku, ale neměla jsem z toho vůbec pocit, že bych sledovala nějakého staříka, co si snaží dokázat, že na to pořád má. Harrison Ford to má prostě v krvi, a tahle role mu jde v každém věku. Moje vnitřní dítě jásá, jsem nesmírně spokojená.

Dungeons & Dragons: Čest zlodějů (2023)

Do kina jsem šla naprosto bez očekávání a byla jsem ohromena. Akce, humor, zápletka. Prostě všechno dokonale klapalo a ani chvilku jsem se nenudila. Nikdo se nesnažil tlačit na pilu a nebylo to zbytečně překombinované nic tam prostě nechybělo a tak nějak to přirozeně sedlo. Film zkrátka šlapal jak hodinky a celé to tak nějak rychle uteklo, že mi ani nepřišlo, že to trvalo dvě hodiny. Fakt skvělý, můžu rozhodně jen doporučit. Podle mě si přijde na své i člověk, který o D&D nic neví. Sice je tam ukryta spousta referencí, které znalci neuniknou, a přidají filmu své kouzlo. Ale za mě to funguje jako dobrodružná komedie i pro neznalé diváky. O skvělém zpracování co se týče efektů a vizuálu ani nemluvím. Za mě fakt pecka !

Luther: Pád z nebes (2023)

Za mě takový slabší průměr. Zápletka mohla být zajímavá, ale některé skutečnosti byly až moc uspěchané a naopak nějaké zbytečnosti se tam řešily dle mého až příliš dlouho. Chvílemi jsem i měla chuť to vypnout. Žádný zajímavý zvrat se nekonal. Z donuceni prakticky jsem to dokoukala.  Nic extra, bez čeho bych nemohla žít to nebylo. Přitom začátek byl tak slibný… potom se to jen tak v nudném tempu dotahalo do konce

Bledé modré oko (2022)

Takový průměr… měla jsem větší očekávání vzhledem k obsazení a velmi zajímavému popisu. Mám moc ráda filmy z této doby i prostředí, ale to bohužel nestačí na to, abych tento film hodnotila lépe. V podstatě tam nebylo nic špatně, ale zas ani nic výraznějšího co by ve vás zanechalo nějaký hlubší dojem. Je to pro mě takový film, který jednou zhlédnete a za týden ani nevíte o čem byl. Ze začátku se film hodně táhne a na nějakou zajímavější scénu si teda pěkně počkáte. Druhá půlka už je zajímavější, a rozuzlení docela překvapivé. Ale stejně z toho nejsem nějak dvakrát na větvi.

Kaleidoskop (2023) (seriál)

Opět můj klasický problém s málo vysvětlenou zápletkou. Trošku nelogické postupy a závěry. Ale celkově mám pozitivní pocit.  Zajímavý koncept, při kterém Netflix každému uživateli nabídne jiné pořadí dílů, vše stejně sedne dohromady a dá to dokonalý smysl. Fakt mě to zaujalo. Sice téma loupeže už je tolikrát zpracované ať ve filmech nebo seriálech. Ale opravdu se nezlobím, originálním pojetím si mě to získalo. Hodnotím solidními 7/10

Na nože: Glass Onion (2022)

Pokračování Knives Out konečně venku ! Nemohla jsem se dočkat a naštěstí jsem nebyla zklamaná. Měla jsem vysoké očekávání, protože první díl byl pro mě bez výhradně skvělý.  Film skvěle naplňoval vše co měl, mysteriózní zápletka byla až do poslední chvíle zcela neočekávaná a takový ten nenásilný humor, který se objevil už v prvním díle opět skvěle dokreslil atmosféru.  Pokud ale čekáte čistě napínavou kriminalku, tak vás asi zklamu…  Ale pokud znáte první díl, a víte co očekávat, tak se vám rozhodně bude líbit i jeho volné pokračování.  Herecké výkony ani nemusím komentovat, skvělé obsazení také plně naplnilo očekávání. Nemám absolutně co vytknout.

Pacient (2022) (TV film)

No… solidní téma. Mohlo to být velice zajímavé. Ale na mě až moc zdlouhavé scény, napětí se úplně ztrácelo. Škoda nevyužitého potenciálu. Konec a samotný zvrat byl opravdu poutavý, ale tím, jak se to celé tak nějak zvláštně táhlo, to úplně zabilo. Nebylo to nejhorší, ale můj nový oblíbený film se z toho taky nestane.