• Krátkometrážní

Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka (2012)

Kdysi jsem na knižním veletrhu k jedné knížce dostal i druhou knížku a to Okresní přebor: Poslední zápas Pepíka Hnátka. Ze seriálu jsem viděl spíše upoutávky a drobné kousky. Moje představivost spojená s útržky ze seriálu a filmu pracovala dobře a knížka se mi četla dobře. Na film jsem slyšel ódy o originalitě. Tak jsem se na něj koukl. Nicméně jsem asi četla příliš. Film to není špatný, ale ani nic extra.Herecký je to přitom velmi dobře obsazené, ale jako by tam něco chybělo. Možná kdybych viděl předtím seriál, tak by mé hodnocení bylo lepší.

Čtvrtá hvězda (2014) (seriál)

Nevím jestli si hotel Meteor zaslouží čtvrtou hvězdu, ale seriál se svým hvězdami plným obsazením ano.

Zeměpisec, který propil globus (2013)

Film o alkoholu holdujícím učiteli zeměpisu jsem viděl na festivalu Dny ruského filmu v Praze. Díky shodě náhod a trochu improvizace zdarma, byť jsem musel sedět na schodech. Ale nebyl jsem sám, kdo v sále seděl na schodech. Sál Cinestaru na Andělu byl plnější než při ČSFD projekcích. Viktor Sergejevič Služkin má podobné charisma jako Jep Gambardella z Velké nádhery, ale je mi i když abstinentovi bližší. Díky jeho humoru je film zábavnější. Poznámka nakonec, když cestujete bez jízdenky vlakem a předstíráte, že jste hluchý, musíte dodržovat určitá pravidla.

Krvavá hostina 3: Šťastný konec (2009)

Ano, je to plnokrevný a krve plný horor. Místy je i zábavný a vtipný, ale bohužel těch pár šafránových míst je zakryto vrstvami hnusu, který částečně pobaví ale ne moc. Pravda je, že film hodnotím bez toho abych viděl předchozí díly.

Velká nádhera (2013)

Velká nádhera je jako leporelo. Některé obrázky jsou krásné(Řím je popsán jako krásné město), některé ne, u některých nevím co znamenají a u jiných co znamenají. Po stránce vizuální a hudební stránce je film dobře udělán. Jep Gambardella je charismatický a připomněl mi svým chováním mého otce, pouze částečně, ale připomněl. Překvapilo mě vysoké hodnocení filmu. Musím však přiznat, že i Grande bellezza když není úplně mým šálkem kávy, tak je to film se svými kvalitami.

Plán útěku (2013)

Vater unser, der Du bist im Himmel, geheiligt werde Dein Name;zu uns komme Dein Reich, Dein Wille geschehe, wie im Himmel, also auch auf Erden! Unser tägliches Brot gib uns heute; und vergib uns unsere Schuld, wie auch wir vergeben unsern Schuldigern;und führe uns nicht in Versuchung, sondern erlöse uns von dem Übel. Amen. Der Sohn eines Zimmermanns du bist ein Teuffel. Konec hlašení v Arnlodově rodném jazyce německém.

47 róninů (2013)

Ono se by se asi 47 róninů otáčelo v hrobě, kdyby to vidělo, ale nakonec to je docela hezká fantasy, která se nechala častečně a velmi volně inspirovat skutečným historickým příběhem. Pěkná ČSFD projekce.

El columpio (1995)

Archivní romantická upoutávka, proč jezdit metrem ve Španělsku na začátku devadesátých let a co se může v metru stát.

Soudný den (2008)

Neil Marshall je očividně Hadriánovým valem fascinován a nemá rád Skotsko. Rhona Mitra je snad dvojčetem Kate Beckinsale. Je podobně akční a půvabná. Takže si člověk myslí, že kouká na Kate B. a přitom kouká na Rhona M. Soudný den je postapo, které není plně postapo. U některých filmů se píše, že jde o vykrádaní jiných filmů, zde si myslím, že jde o poctu mnoha béčkových filmů. Viděno v Pardubicích, v době premiéry, ale už nevím v jakém, možná Kino Jas.

Věk dinosaurů (2013)

Typický výtvor Asylum, tak trochu kříženec Jurského parku a Smrtonosné pasti s kapkou bez Dcerky neodejdu. Celkově hrozné, ale na Asylum dobré a trochu pobaví.