Top Gun: Maverick (2022)

9/10 Tom Cruise se po dlouhé době vrací do kin a nemůžu uvěrit svým očím, jak je možné, že zrovna já jsem šel do kina na stíhačky? Možná proto, že si reklamni kampaň nehraje na nic víc, protože ta jednoduchost stačí. Celý to začíná užásnou scénou, která diváky prostě pisadí na zadek a přesně takhle má rozhezd filmu vypadat. Herecké výkony, ač tu nemají vždy takový prostor, tak jsou super. Celý to hrozně vypadá jak staré americké neblockbuster filmy, které byly prostě svoje a i když to nebylo vždy tak epické a nemělo to hromadu fanoušků, tak to byl super film. Tom Cruise si to hrozně užívá a tak i celý jeho letecký tým. Hudba je k tomu úplně perfektní. Co je ale za mě to, co mně přimělo tomuhle dát 5 hvězd je to, že za poslední 2 roky jsem nezažil takové napětí z filmu. I když tam vlastně o moc v té hlavní misi nejde, člověk je tak napjatý, že úplně svírá pěsti a na chvilku se i vžije do daného pilota. Dokonce ani dojemné scény tu nechybí a opět se přiznám, že i slzička ukápla. Sami stíhačky a jiné mašinky jsou tu prostě slast pro každého milovníka letadel a všeho rychlého. Jediné maličkosti, které bych tu chtěl zmínit je, že si myslím, že tak moc nevyužili potenciál dcerky a některých členů týmu, taky že ač ru celý tým měl sdružovací části, tak bych si dal víc jejich přátelství a tvoření pout v týmu. Nějak jsem nepochopil zda je toto sequel, či předělávka, ale v každým případě film dokáže stát sám na sobě a nepotřebuje divákovi vysvětlovat každou maličkost z minulého filmu. Vypadalo to celé jako kdyby tam nebylo skoro žádné CGI, prostě tak reálně a to je velká odlišnost od většiny filmů dnes. Za mě jeden z nejzáživnějších filmů za dlouhou dobu a je potřeba, aby takových reálnějších a né třeba tak složitých, ale hlavně napínavých a emocionálních filmů bylo víc, určitě doporučuju.

Rychlá rota (2022)

5/10 WTF, Chip a Dale jsou moje dětství a některé scény, z původního seriálu,které se tam objevily mi navodily velkou nostalgii, ale tu téměř každý moment tohohle filmu ničí. Proč dělat nový film o této staré animované pohádce? Protože je tu spoustu lidí, co to zbožňují a chtějí vidět své oblíbené postavy znova. Nechápu jak vývojáři mohli přijít s něčím takovým a vlepit těmto fanouškům facku do tváře. Celý to působí, valstně né působí, ono to tak prostě je, že film není o nějaké Rychlé Rotě a Chipmancích, co zachraňují a zažívají dobrodružství, ale celý to vzali jako seriál, do kterého mohou nacpat největší množství postav z jiných filmů a tím přilákat fanoušky né Chipa a Dalea, ale všech jiných. Ano, některé vtipy tu nejsou tak hrozné (viz Batman vs E.T.), ale celý nápad s tím, že chipmanci jsou jen herci a mají depresivní život a tímto ničí všechny radosti z původního seriálu. Já chtěl jen normální pokračování s lepší grafikou a napínavějším příběhem a né zničení celé značky kvůli penězům z eastereggů. Ano, člověk tu má tak moc narážek, že se zabaví hledáním na celý film a to samo o sobě není špatné, ale pokud to nestojí na oblíbené pohádce. Celý tým RR je tu roztroušený a téměř vůbec se neukazuje. A grafika animovaných postav v reálném světě je prostě jako všude jinde fuj. Daleova animace je fakt wtf... Smutný je, že jsem to čekal ale mnohem horší a nemůžu říct, že některé postavy (šerif) celkem sedí do příběhu a dokážou ho na chvilku odprostit od té hrůzy a dát tam trochu těch dovrých scén. Lidská kámoška hraje fakt hrozně, ale co čekat když má kolem sebe 2D postavičky. Spoiler: Doslova scéna se smrtí E.T.ho byla lepší než většina tohohle filmu a už jen ze vtipu si myslím, že by to reálně mohli zfilmovat. Pro všechny fanoušky starého seriálu: Nekoukejte na to, zkazí vam to oblibené postavy.

Pomáda (1978)

7,5/10 Starší, ale pořád sranda. Tohle je film spíš pro určitou skupinu lidí, která na podobných starých nostalgických muzikálech ujiždí. Romanťárna velká, ale to je důvod, proč na to člověk kouká. Možná je tu celkem dost velký bordel v těch vztazích, kdy se nějaký taky né moc vykreslený charakter jen tak dá dohromady s holkou a není tu žádný proces předtím. Ale tohle je prostě Americký starý film, kde se tohle běžně nějak moc ve filmech neřešilo. Řemeslo automechanika jak jsem slyšel tu není teměř ale vůbec, což je hrozná škoda a strašně to snižuje spoustu scén, kdy se tu o autech něco kolem děje, ale jelikož diváka prostě za celou dobu film nedokázal přesvědčit, že jsou mechanici, tak to je celkem divné. Muzika je taky pro určitou skupinu, ale za mě dost dobrý, jakožto i taneční choreografie. Kostýmy, účesy a celkově chovaní postav je tak strašně výrazné a do očí bijící, tou svou zvláštností, že si to můžete přebrat podle svého a to buď jako trcha umělosti, nebo právě to, co dělá takovou klasiku klasikou. Příběh je celkem zmatený, a i když ne tolik, tak pořad je v tom bordel a některé scény se vůbec nerozebírají a nějak se prostě přeskočí. Lidi jsou tu rozděleni do dvou kamarádských skupin holek a kluků a krom vyjímek tu ty ostatní prostě nejsou vůbec představeni a jsou jen nějakou vedlejší postavou, co tam je jen do počtu, což mi přijde hrozné, protože tyhle postavy, o kterých nic nevíme jsou tu dost často. U holek je to lepší, tak nějak každá kamarádka má aspoň nějaký prostor, ale nic není dokonalé. Hlavní dvě postavy jsou tahouni jak sviň. Co si budem člověk se celou dobu prostě nedokáže soustředit a i když mají opravdu chytlavé hudební scény a drsně romantické chování, tak to takový zázrak není. Ale rozhodně v rámci kultury koukněte.

Za zdí zahrady (2014) (seriál)

9,5/10 *Možné spoilery* Nádhera, jsou tu se stejně jak u Adventure time díly po 10 minutách a to není jedina věc včem je to stejné. Je to sice krátké, ale člověka to úplně pohltí. Nesledujte to nikdy jindy než v noci ve tmě, protože tohle sice není horor, ale na takový animák je to celkem temnější. Líbí se mi tu, že ač se tu dějí opět jako v AT naprosto random divné věci a postavy, a může se na první pohled zdát, že je to pro děti, ale není. Animace je zase naprosto úžasná a i když jejich nosy vypadají jak příklady z geometrie, tak mi to vlastně přijde opravdu fajn. V kazdém díle se ukážou nějaká jedna nebo 2 postavy a během těch 10 minut opět stejně jak v AT si ty postavy člověk hned zamiluje a mazlíčci, jakožto žabák, hrajici na piáno, je super. Hlavní záporák je opravdu zajímavý, ale bohužel nakonec neni bijak moc využitý, na to jak vážnou a důležitou roli mu tu dávají, během celého seriálu a na konci je poražený ač zajímavě, tak celkem snadno a rychle. Celé finále bych trochu víc prodloužil a napjal. Nejlepší na celým tomhle seriálu mi přijde zase jako v AT hlavní zápletka, nad kterou vlastně člověk ani nepřemýšlí, ale má tam malé nápovědy. Kdo by přemýšlel nad tím, proč hlavní postavy vypadají tak, jak vypadají, nebo kde se v tom lese vlastně vzali. Celý seriál vypadá jak nějaké fantasy, ale právě je to ve skutečnosti úplně normální svět. Bohužel se tu člověk nedozví, jestli to byl celou dobu jen sen, nebo se něco opravdu dělo. A romantická zápletka opravdu dobrá. Bohužel závěr seriálu byl dost useknutý a nelíbili se mi, jak to tam jen dovyprávěl vypravěč. A další věc jsou opět písničky, které sice nejsou vždy tak chytlavé, ale jsou fakt skvělé a stejně dokonale náhodné, jako zas v AT. Atmosféra po celou dobu byla úžasná a krom pár nedokonalostí to je za mě jeden z nejlepších seriálů roku.

Hrob světlušek (1988)

7/10 Co si budem, tohle je sklenka čiré deprese. Ano zbytek filmu je boží, ale když mám z něčeho takové pocity, tak to hodnotím trochu hůř, vím že bych neměl a že to k umění patří, ale nemohu si pomoct. Na mě to bylo až příliš temný. Animace je... no gibli dokonalost, jak je zvykem, k tomu asi nemám ani co dodat. Strašně se mi líbí evoluce charakteru hlavní postavy, totiž toho kluka, který jak si prochazí více a více hroznými událostmi, tak se opravdu mění. Tyhle filmy my něčím přijdou strašně zajímavý a vyjímečný. Opravdu pokud nemáte dobrou naládu, tak to nesledujte, protože to je zlé. Má to ale krásné jméno, které naznačuje všechen ten smutek, který se tam odehrává. Vlastně po každé špatné situaci přijde chvíle, kdy by měli nechat chvilku klidu pro diváka, ale oni pořád jedou dál a dál až do úplného konce. Asi k tomu nemám, co dalšího říct. Je to kvalitka, ale temná.

Vivárium (2019)

5,5/10 Ach ty horory... nejsem příznivec hororovek, protože se mi zdají nejen všechny stejné, ale prostě takové neumělecké. Tohle to je ještě strašně depresivní hororovka a depresivní filmy nemusím už vůbec. Ale i přes tohle všechno, ten zbytek nějak ušel. Tohle bych spíš hodnotil podle té opravdu temně zlé depresivní atmosféry. A atmosféra dělá 3/4 filmu. Včem je to tak depresivní? No asi v tom, že krom prvních pár minut na začátku filmu tu jsou snad jen 4 lidé a jinak nic, je tu opravdu dost prostoru pro představení stereotipního dospěláckého života, ze kterého není úniku. Občas mě trochu otravoval přístup a myšlení Jesse Eisenberga, který tu řeší problém tak, že ho vůbec neřeší a divák to od začátku ví a tím v celým filmu ztrácí naprosto celý svůj prostor a na obrazovce zůstavájí už jen 2 postavy a jelikož jedna je ta zlá, tak to už není moc zajímavé. Ano, divák se tu od začátku snaží zjistit, co se to sakra děje, ale ani to mu film bohužel nevysvětlí. Ano jsou tu nějaké náznaky třeba mimozemšťanů, ale když vidím něco takového, o čem je doslova celičký film, tak bych chtěl aspoň nakonci zjistit, co to je. Jelikož se děj odehravá na pravě jednom identickém místě, tak se tu opět po dlouhé době koukání člověk, i přes to, že o tom je film, začne nudit, prostože to nejen není většinu doby nijak víc strašidelné, ale depresivní, ale prostě se tu nic neděje. Celý příběh bych nohl schrnout do pár vět. Rozhodně je to zajímavý nápad s tím prostředím a tak, ale i to nemůže stát samo na sobě. To jak fungují ti tvorové a jak dokáží procházet prostory mezi lidmi, ktere nalákyli bylo hustý a zajímavý. To dítě bylo taky zajímavé, ale opravdu není příjemné, když tam ceký film jen otravně řve, je to otravné. Celkově bych to shrnul tak, že tohle není moc strašidelný horor, nuda, všechno, pořád dokola, deprese a nevysvětlení přiběhu. Ale Imogen Poots byla super

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022)

6,5/10 *SPOILERY* Chybí mi starý dobrý Marvel, kde se děli aspoň přiměřeně reálně věci a každý malý náznak mimozemšťanů, či nějaké magie byl přísně řešený S.H.I.E.L.D.em či jinými vojenskými organizacemi a díky této přiměřenosti byl třeba příchod Thanose tak významný, protože se objevil mocný záporák, který měl kolem sebe spoustu zajímavých věcí. A boje byly často tělo na tělo a díky prolezlosti státu Hydrou a podobně to všechno působilo dost reálně, ale tady je to všechno úplně jinak. Neviděl jsem přeplácanější film efekty a neskutečnou hromadou informací, na které nám film nedá čas spracovat, než tento. Nechápejte mě špatně, ty efekty byly dobře zpracované a byly fakt husté, ale tím jak jich a všeho tam bylo opravdu moc, tak se na ně, člověk nemohl soustředit a byla to hrůza dohromady, ale věřím, že kdyby dali prostor každé efektové události, třeba s mizejícím městem v tom stínu atd..., tak by to bylo úžasné. Na začátku sice je klidná svatba, která ač nebyla tak emoční, jak bych doufal, tak byla klidná a užil jsem si ji asi nejvíce z celého filmu. Ale tam to končí a zbytek filmu je jen adrenalin a taková chaotičnost, že to už není o Strangovi a vývoji jeho charakteru atd..., ale o hromadě efektů, které jsou na všechny strany, tak zmatené, že si je ani člivěk nemůže užít. Multiversy jsou opravdu zajímavé téma, ale jako spousta věcí tu, snižuje důležitost všeho, co jsme v MCU doposud viděli. Už jen fakt, že je tu postava, která dokáže procházet multiversy je věc, díky které by téměř bez problému dokázali porazit Thanose, či vyřešit všechny své problémy. Dokázali by vyléčit spoustu nemocí atd... a Wanda, ač s použitím Darkholdu, tu těmi vesmíry prolízá tak snadno, jako by to nemělo žádniu váhu. Jaký je pak význam čehokoliv, co v MCU dál uvidíme, když víme, že každý další záporák může být poražen hned s pomocí multiversa? Tady už nejsou žádné překážky pro hrdiny. V následujících filmech se budou tvářit, že America Chavez neexistuje, a že jim nemůže pomoct a bude to další nelogičnost v MCU. Jiné obleky Strange jsou sice zajímavé, ale působí dost uměle. Musím ale uznat opět jednu věc, a to, že díky hororovému tématu, (který tu opravdu i je a sice není až tak strašidelný, ale na MCU povedený) je to hodně odlišný od zbytku MCU. Možná mi celkem ale vadí jak Wanda prolezla tím zrcadlem a divně se u toho zkroutila jak nějaká zombie příšera. Já osobně nedokážu takovou postavu už nikdy brát vážně, jakožto hrdinku a pokud na konci opravdu umřela nadobro, tak je to na padoucha sice v pohodě smrt, ale na smrt hrdiny je to OPRAVDU slabé a necízil jsem u toho ani trochu emocí a smutku. Opravdu se mi tu hodně nelíbí velmi časté přeryvy obrazu, kdy se navzájem začne scéna měnit pomalým přechodem. Např. když se Wongova hlava objeví uprostřed nedokončené scény jinde či Mordovo vysvětlování za ukázky čarování Wandy někde jinde. Musím uznat, že pokaždé, co se n delší dobu objeví v nějakém vesmíru, tak je to hrozně zajímavý, možná i proto, že se v tu dobu okamžitě neděje něco jiného, ale třeba se zastaví a prohlédnou si své vzpomínky. Což ale bohužel netrvá nijak dlouho. Vztah s postavou Amy Adams tu není špatný, ale už od dílu o tom ve What if..., kde jejich vztah byl naprosto skvělý, tak jsem tu čekal víc asi romantiky či nějaké větší emoce v tom. A teď samotný záporák a to Wanda. Wanda není špatná postava, ale vadí mi tu jedna věc a to, že si nemyslím, že by Wanda dokázala kvůli svým dětem dělat tyhle věci v naprosto nomutné vraždění nevinných. Už ve WandaVision jsme poznali, že je Wanda naštvaná a méně hodná, ale tohle mi i s vymitím mozku Darkholdem přijde moc. Kdyby aspoň měla větší rozjezd a lépe by se dostala k tomu motivu a takové zuřivosti, tak by to bylo o trochu pochopitelnější, ale jelikož se Scarlet Witch objeví téměř hned a téměř hned vraždí bez rozjezdu, to mi přijde fakt blbý. Objevují se tu v Kamar-thádž (sorry nevim, jak se to píše) nové postavy, které vůbec neznáme a bylo by mnohem lepší prodloužit ten film a 30 minut, aby tu bylo: vybudování vztahu k novým postavám, pomalejší rozjezd Wandy, pomalejší celý film. Proč si prostě ty postavy nemůžou někde občas třeba sednout a víc si mezi sebou pokecat jako normální lidi s vývojem charakteru a né jen přeplácaným množstvím událostí a efektů, které se dějou v jeden moment najednou, a pak hned další a další. Je strašná škoda ostatních Strangů, kteří mi přijdou jako naprosto zajímavý a skvělý nápad, ale ne, oni tam každého Strange hodí tak na 4 minuty a konec, je mrtví. Strašně bych chtěl viděl třeba větší dobu kdy se ten temný Strange potká s tím naším a jejich větší komunikace, či vztah a emoce. Ne! Hned jak se potkají, tak si řeknou pár vět a jdou se navzájem pozabíjet, PROČ?! Darkhold tu je strašně málo vysvětlen, ano, člověk tak nějak pochopí, co to je, ale ta kniha je tak mocná a významná věc, že si zalouží víc prostoru. America Chavez není špatně zahraná, ale její občasné řvaní mi přijde weird. Celá ta legenda o Scarlet Witch a náhodě, že objevila na místě, kde kam chtěla NÁHODOU svůj trůn a své sluhy, (které naprosto nechápu, proč tam jsou a kdo jsou) mi přišli hrozné. Shuma-Gorath (zas nevim, jak se píše), prostě ta velká chobotnice, co v komiksech cestuje multiversem sice zemřela hezky, ale čekal jsem že to bude těžší a bude mít větší význam jakožto nějaký záporák, který byl i ve What if... a teď se dostanu konečně na Illumináty. A narovinu; byla to naprostá hrůza a celý ten hype se mi hrozně zkazil. Čekal jsem, že jako v komiksech to bude opravdu mocná skupina lidí, které bude každý respektovat a budou mít velký význam do budoucna a né, že je tam dají skoro až z prdele a pak, aby nemohli pomáhat hrdinovi je zabijí. Ovšem nemůžu říct, že jakožto vtip jsem si bojovou sekvenci Illuminátů proti Wandě užil, hlavně kvůli naprostým šíleným krvavým smrtím, které jsme od Deadpoola v celým Marvelu nezažili. Cap. Carter v poho. Mordo ujde. Xaviér bomba, ale myslím, že by Wandu porazil. A jeho scéna v mysli mi přišla dost umělá. Cap. Marvel (Rambeau) hrůza, nenávidim ji a nepadne do týmu. Blackbolt s originálním hercem WOW, ale jeho oblek je politování hodný. A nakonec John Krasinski jakože Mr. Fantastic, který je ÚŽASNÝ, miluju ho, doufám, že to nebylo jen jedino cameo, ale že bude i ve filmu. Nejhorší ale je, že tím jak je film chaotický a v každičké scéně je hned několik obrovských efektů atd.., tak ať se objeví cokoli, i tyto camea, tak je to člověku vlastně jedno a není to až tak záživný, takže kdyby se na obrazovce objevili 100 kilometrových draků, tak by mi to přišlo normální a jsem zvědavý, jak tohle Marvel opravý, nebo překoná. No a hrozných (obou) potitulkovkách ani nemluvím. Vtipy tu nejsou tak moc, nebo jsem je já moc neviděl, ale myslím si, že v tomto filmu s touto postavou a tímto tématem je to vpořádku udělat mnohem vážnější a nebrat si příklad z Endgame. A scéna s házení po sobě kouzelnýma notama je sice opravdu zajímavá, ale do té bitky mi to přišlo opravdu divné s tou hudbou, celkově hudba v celým filmu není nic moc. Já osobně jsem dost zklamaný ale jsou tu i maličkosti, za které je nemůžu pokárat. Plus: myšlenka, horor, některá camea, kvalita efektů Mínus: moc rychlý, moc akce, moc efektů, moc událostí, málo času na vše, Darkhold, málo komunikace, rychlé zabijení postav, potitulkovky, cringe řev Ameriky, legenda Scarlet Witch, smrt Wandy, divné chování Wandy, umělé obleky, zesměšnění Illuminátů, nevývoj charakterů (všech) atd...

Moon Knight (2022) (seriál)

4/10 *Možné spoilery* Dal bych skoro až jednu hvězdu, ale zas je tu herečka May Calamawy, takže ta to zvedá. Píšu jakožto fanoušek MCU. Všemi očekávaný další seriál od MCU, na který už jen kvůli jménu koukne naprosto každý. Tenhle seriál ale měl být v něčem jiný, v něčem odlišný od zbylých filmů z Marvelu, které jsou téměř identické a můžu říct, že opravdu je v dost věcech odlišný. Ale s tím jak to dopadlo bych byl radši za další obyčejnou sólovku se stejným vývojem, ale aspoň nějak vypadající. Režisér Mohamed mi zdovolením přijde jako naprostý idiot, který ač má potřebu nasazovat herce s původním původem a dodržení kultury, tak dokáže bez problému v každičkém dílu tuto kulturu a pohled diváka na Egypt naprosto zničit. Byl jsem naprosto nadšený obsazením dvou herců: Etna Hawka a Oscara Isaaca, které miluju, ale upřímě Hawk mi tu předvedl něco hrozného a sice Isaacovi výkony nebyly špatné, hlavně tedy změny, přízvuky, které jsou úžasné, ale nebyli vždy ani nejlepší a k tomu ho stahuje zbytek seriálu. Asi rovnou řeknu nejhorší věc, ze které se až stydím a to CGI v jakékoli scéně kdekoli. Marvel znám jako mistra v CGI, který téměř vždy se svými penězmi dokáže, když už ne dokonalým příběhem, udělat aspoň hezké koukatelné prostředí, mýticke postavy a efekty. Tady byl každičký efekt pro smých a vypadal tak uměle, jak jen mohl. Postavy bohů byly také dost nekoukatelné. Samotný oblek Moon Knighta je založený na CGI a se zbytkem je jasné, že i oblek bude odporný, jak stylem, tak právě i animací. To se dá ale zvládnout do chvíle, kdy člověka opravdu nebolí pouhý pohled na hlavního hrdinu, co jen stojí na místě. Opravdu každá jeho scéna v obleku je bolest. Na druhou stranu Stevenův oblek není nijak hrozný a i jeho Moon Knight vtipnou verzi jsem si celkem užil. Celá zápletka osvobození Ammit není tak hrozná, ale to jak se k tomu postupně dohrabali a samozdřejmě výsledek je eine grosse Katastrofe. Když sledujete první díl, tak si říkáte, že to nebylo nic moc, ale když to dokoukáte celý, tak jste za ten díl ještě rádi. Hrozně se mi líbilo to hlavni téma více totožností, které jsou samozdřejmě taky v komiksech a ta chemie mezi nimi sice nebyla dokonalá, ale bylo to celkem fajn a dost zajímavé. Nechápu proč musí mít každý egyptský bůh potřebu mít svého avatara v nějakém blbém saku. Všichni tihle avataři byli nezajímavý, téměř ani nic neudělali a jen se ti bozi ztrapnili a ukázali svou neschopnost. Opravdu jsem tu neměl rád Teweret, která by byla sice příjemná, ale kdyby byla člověk a né bůh, který se takhle chovat prostě nemá. Nemá se kamarádit s nějakým smrtelníkem a už vůbec né mu pomáhat se obživit. Proč by jí vůbec zajímal jeho život. Ta scéna jak projede tou lodí tu vlnu písku je fakt špatná. Také když se vtěluje do mrtvol, aby upozornila týpku co ani nezná na nebezpečí, naprosto trapným způsobem. Extrémní část všeho tu nedává smysl a opravdu je to fakt často cringe a vypadá to jak pro malé děti, což ale kvůli snaze narvat tam co nejvíc násilí a krve, být nemá, tak nechápu, co se tu snaží režisér pan Mohamed vytvořit. Ať se rozhodne pro jakou cílovku to je. A né dávat cringe dětské věci do seriálu, který má být drastičtější. Jak už jsem říkal postava Lilly je tu nejlepší z nejhorších a opravdu sem si ji oblíbil. Škoda, že víc nerozvinuli příběh jejího otce. Mám úplně pocit, že seriál nepřinesl téměř žádný zajímavý obsah, ale jen nudnou hloupou cringe, nelogickou, nechutně zpracovanou blbůstku, na kterou by člověk radši zapomněl. Nějak nechápu, jak může tak velká část lidí nevidět tu hloupost ve většině věcech v celým seriálu. Ano jsou tu i malý pozitiva, ale bohužel už jen poslední scény mlácení obří Ammit s Chonsuem na veřejnosti je tak špatná, že všechny pozitiva zastiňuje. Potitulkovka byla až moc napínavá na to jak se vlastně nic nestalo.

Addamsova rodina 2 (2021)

6,5/10 Upřímně nejsem fanouškem této animované verze Addamsovi rodiny, nelíbí se mi, že se jako spousta dnešních filmů, přetvořuje nějaký zajímavý, trochu drastický příběh, do dětské nesmyslnosti, která s originálem nemá nic společného a nedává to ani pořádně smysl. První díl i přes tohle vše šel nějak zvládnout, ale když jsem viděl tuto rodinku na plakátě myslel jsem že tady, budě něco ve stylu Hotelu Transylvánie 3 na dovolené, který považuju za naprosto dokonalou ukázku kažení filmů dnešní doby, a proto jsem ještě víc rád, že to nebylo takové. Ano sice tu Adamsovi vyrážejí na dovolenou, ale není to tak špatné a jsou tu i celkem v pohodě vtipy. Některé postavy, jako například ten stařec, co je naháněl, nejsou absolutně zajímavé ani záživné. Ano je tu několik scén, kde je to moc velky cringe, ale v poměru s očekáváním naprosto v pohodě. Hlavním tahounem tohoto filmu je malá Wednesday a která hledá svůj pravý původ, což sice není nejlepší zápletka, ale dost se mi líbí její postava a vývin charakteru, který jsme u toho dostali. Wednesday je tu tak moc, že zbytek rodiny, a to hlavě otec a matka, tu nedostali téměř žádný prostor. Babičku radši vynechali úplně, ale aspoň jí dokázali dát vtipem stranou celkem v pořádku. Strýček s bratrem tu naopak dostali celkem dost místa a upřímně mě celkem bavila jejich linka. Zombie služebný je přes to vše mou oblíbenou postavou, která svým výstupem v hospodě dokázala i dost pobavit a i jeho vztah k hlavní hrdince je super. Přes tohle všechno je to ale pořád jen film, který si pustíte ze zajímavosti, protože znáte první díl a budete vtipně ironicky komentovat každou scénu. Není to nic velkého, ale není to až taková hrůza, člověk se aspoň pobaví. Animace se od prvního dílu snad vůbec nezlepšila, ale neurazí. Zkuste tomu dát šanci.

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství (2022)

5/10 Bohužel jde tu o velmi očekávaný projekt, který se hodně nezdařil. Svět Harryho Pottera je velká značka a diváci už od prvního dílů Fantastických zvířat očekávali něco víc, ale na to přišel druhý díl, který ukázal opravdu velkou hromadu chyb, které tento třetí díl téměř úplně převzal a možná i zintenzivnil. A zbylé věci, které se druhému dílu nepodařili nezdařit se zdařily právě tady. Abych začal být konkrétní. Jediná věc, která se to povedla a opravdu myslím, že to je snad jediná věc, je sám o sobě Brumbál, který má opravdu skvělé obsazení a jeho charakter tu zůstává jak se patří stejný. V celým filmu působí přesně jak divák žádá. Bohužel celý zbytek filmu je špatně. Film se jmenuje podle prvního dílu Fantastická zvířata a už u druhého dílu bylo jasné, že název k ději naprosto nesedí a pokud jméno nezmění, tak budou muset změnit příběh, bohužel opak je pravdou a příběh se tu naopak téměř vůbec nesoustředí na nějaká zvířata. Spostu postav z minulých dílů tu mizí, či jsou naprosto hrozně vysvětlena. A spoustu nových postav tu přibývá, ale divák opět vůbec nechápe kdo jsou a jaký tady mají význam. Třeba u postavy, která se představila jakožto dlouholetá pomocnice, která by měla být důležitější je tu poprvé. A tak je to u mnohých. Zvířata jsou tu snad jen dvě a to magický koník, co vidí do srdce a na konci sice *SPOILER* se ukloní Brumbálovi, ale přesto nechápu důvod úklony nové prezidentce, která rozhodně není čisté duše. A druhé zvíře je tu obrovský mega O.P. škorpiono chobotnice, která je tak mohutná a chaotická a přesílená a pořádně na ni člověk ani nevidí, že nějaký drak v Harrym Potterovi už není zajímavý. Když se na scéně objeví takovéto zvíře, tak by mělo budit v divákovi nějaké pocity a pocit důležitosti právě jako u toho draka. Ale tady ne, tady je to člověku jedno. Staré postavy nemají absolutně co v příběhu pohledávat a nedělají nic a člověku je vlastně celkem jedno, jestli zemřou. Kovalski dostane "falešnou" hůlku, která ale funguje stejně jak normální, což porušuje rovnou několik pravidel tohoto světa. Grindelwald není postava, která by neměla potenciál, naopak je tu obrovský potenciál, který už jen kvůli přeobsazení nepůsobý tak jak by divák chtěl a viděl od Deppa, u Mikelsona je postava taková slabší a jen dává rozkazy, u Deppa to také sice nebylo ono, ale tady je to mnohem horší. Některé narážky na věci z Pottera nejsou špatné, ale nestačí to. Creeds je postava, která za mě už od začátku byla chyba a tady je to ještě horší, *SPOILER* nic tu nedělá a jen fňuká a jeho smrt diváka ani trošičku nezasáhne. Ableford je tu jako postava, kterou si člověk téměř nedokáže oblíbit a na to, že je to vlastně její "první" hlavní představení, tak je to hodně blbý. Efekty jsou často velmi poznat. A díky hnusným kouzlům, které jsou všechny naprosto stejné, a to jako velké koule efektů, které ani nejsou zajímavé člověk skoro až zapomíná, že je ve světě kouzel a myslí, že kouká na lidi, co jen posílají koule efektů. Celá atmosféra nestojí za nic a člověk se okamžitě začne nidit, protože se v tom filmu neděje vlastně téměř vůbec nic. Jde o nudnou nepromyšlenou politiku, která se jen zbytečně natahuje a nikoho nezajímá. Doufám, že v této sérii už pokračovat nebudou a obnovi jméno světa kouzel v jiném projektu.