Útěk do divočiny (2007)

Když jsem film dokoukala, nedokázala jsem přesně definovat, proč se mi tolik líbil. Ne, že bych to teď již dokázala, ale s odstupem času si začínám uvědomovat důvody, proč mám takovou chuť si ho znovu pustit. Když opomenu půvabnou přírodu, která by měla být pomalu brána jako vedlejší herec, tak nejvíce mě k filmu táhne Emile Hirsch. Měla jsem možnost porovnávat s jeho předcházejícími rolemi, ale Alexander Supertramp bezkonkurenčně vede. I když třeba s jeho názory nesouhlasíte a moc mu nerozumíte, dokázal Emile tuto postavu zahrát tak, že si ji prostě zamilujete, přestože nám naše společenské myšlení nedovoluje pochopit, proč spálil peníze a rozhodl se opustit pohodlný (a samozřejmě předem nalinkovaný) život. Nepochybně je to i on, kdo dokáže udržet tempo v poněkud "nudnějších" a volnějších pasážích. Já sama jsem nikdy trampům nefandila, ale po závěrečných titulkách jsem měla chuť sbalit kotlík, kytaru a vyrazit...

Hellboy (2004)

Rudý sympaťák...

Ničitel (1997)

První polovina filmu je zábavná a předvádí svoji jasnou inspiraci počítačovými hry (například když Ozzie prochází tajnou chodbou a nese svícen, můžeme vidět pouze ruku - podobně jako například ve hře Doom). I frackovitý chování hlavního hrdiny je vtipné (a zajímalo by mě, odkud má ty brýle). Když však začne zachraňovat a začnou probíhat rozhovory typu - nikdy ti nenahradím matku, přesto tě mám ráda, tak se začnete divit, kam se poděl svižný začátek.

Kat (2004)

Jediné, co mi brání dát tomuto filmu jednu hvězdičku, je John Travolta, i když se nabízí otázka, co ho přimělo hrát v tomhle filmu. Dalo se očekávat, že půjde o film, kde jsou všichni i po deseti zásazích z pistole a čtyř bodných ranách o.k. a připraveni zabíjet všechny ostatní, ale přiznám se, že jsem neočekávala klišé typu: "Ivan ze Sovětského svazu v pruhovaném tričku, který nezná bolest a zuby má ze zlata". A závěr (nemůžu si pomoci) připomínal rozhodující westernové scény, kdy oba hbitě tasí a hlavní padouch se stihne ještě po smrtelné kulce otočit o 180°. Proto, když začala při závěru svítit lebka, natolik charakteristická pro Kata, nezbývalo už nic jiného než povzdechnutí a zároveň radost nad tím, že pokračování (doufám a pevně v to věřím) nebude.

Mrtvá hlídka (2002)

Neobvyklý horor, skrývající se za rouškou válečné tématiky. Pokud si tedy někdo lebedí ve válečných strategiích a již poznává v průběhu filmu zbraně, tak Mrtvá hlídka není film pro něj. Mrtvá hlídka nabízí válku z rychlíku a spíše ji používá jako atraktivní prostředí pro duchařský příběh. Neni to úplná klasika v hororovém žánru, proto si myslím, že i obdivovatele filmů s křičícími puberťačkami prostě také nenadchne, ale pokud se rádi bojíte a podezříváte každého, kdo se ve filmu mihne, pak vřele doporučuji.

21 gramů (2003)

Jeden z nejlepších filmů, které jsem v životě viděla. Chvilinku musíte věnovat na zorientování, ale když je přečkáte a začnete nacházet nitky, které spojují hlavní hrdiny, tak budete mít z filmu neuvěřitelný požitek. Nádherně propracovaný kaleidoskop jedné nehody, které ovlivní tři životy. Rozhodně ale nejde o černobílou variaci ve stylu hodný x zlý či dobro x zlo. Víme, že postava Benicia Del Tora provedla hroznou věc, ale příběh nám ukazuje, jak velice svého činu lituje a chtě nechtě s ním začnete sympatizovat. Rozhodně mi byl osud jeho postavy bližší než třeba Paul v podaní Seana Penna. Pro náročné diváky lahůdka, ale myslím si, že i méně nároční diváci neodejdou s prázdnou. Doporučuji více než Babel. Osobně totiž upřednostňuji váhu lidské duše než zmatení.

Tajemství loňského léta (1997)

Jeden z mála hororů typu pobíhajících středoškolaček (popř. vysokoškolaček) v těsných tričkách, který jsem shlédla opakovaně.

Můj miláček ráže 6,65 (2004)

Výborně rozjetý začátek mi zkazil poněkud nezábavný a i nezáživný konec, ve kterém bylo skryto morální poselství - Zbraně jsou špatné!!!

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Málokoho někdy nenapadlo, že by TOHLE raději zapomněl. A co kdyby to bylo realizovatelné? Udělali bychom to? Vzdali bychom se svých vzpomínek? Věčný svit neposkvrněné myslí nabízí vytváří z této fikce realitu. Když započalo vymazávání, byla jsem i nalomená, že existuje pár vzpomínek, které bych raději neměla, pak však začali hrdinové prchat ve snaze zachytit, alespoň útržky o existenci toho druhého. Já si uvědomila, že nejspíš ano, že i když bych na určité věci ráda zapomněla, stejně bych chtěla (možná i měla) vědět, že se staly. A nakonec mě Gondry odzbrojil! Scéna v rozpadajícím se domě. Úžasná hudba doprovázející uvědomění si hrdinů, že nad během celé události již nemají žádnou moc a pouze konstatují, co by dnes udělali jinak. A došlo mi, že bych nejspíš nevymazala nic. Ne, že bych bez těch vzpomínek nedokázala žít, ale ukážou mi cestu, jak se chovat dnes. Samozřejmě, film je spíše o lásce, která překoná i výmaz paměti, ale nedokážu si pomoci - spíše pro mě představuje výzvu k přemýšlení o vlastní historii.

Gejša (2005)

Kniha je mnohem zajímavější, takže pokud někoho fascinuje japonská kultura, patří Gejša mezi poutavé zdroje informací...