Poslední šance (2021)

Ako urobiť akčnú lahôdku v podobe jednohubky za málo peňazí ? 1) Potrebujeme hrdinu, s ktorým pôjdeme na istotu. Jednoznačná voľba Scott Adkins. 2) Zvolíme oraganizovaných záporákov, najlepšie ťažko čitateľných, všetkého schopných islamistov, ktorí sa riadia ako vždy tzv. cigánskou férovkou, aspoň 10 na 1, takže vás ich straty opäť rozhodne trápiť nebudú. 3) Štýl kamery prispôsobíme moderným trendom, čo znamená, že akcia trvá čo najdlhšie na jeden záber, z pohľadu ponad plece útočníka. 4) Prostredie prispôsobíme na boj ako pri paintballe, s množstvom krytov a pár dobre bránitelnými budovami 5) Brutalita zloduchov neostane po práve nepotrestaná.

Renfield (2023)

Byť závislý na krvi je horšie ako byť závislý na heroíne. Taký “hrabě” Dracula by o tom vedel vyprávať. Niki Keidž doňho vložil všetko, a to najmä bezcharakternosť, chamtivosť a hrôzu. Ale keďže aj pán temnôt potrebuje pomocnú ruku, tak chlapec Renfield za dar nesmrteľnosti v jeho mene pácha zverstvá, až pokiaľ si neuvedomí morálny dopad svojich činov. No postaviť sa absolútnemu zlu vyžaduje odhodlanie a silného ducha.

Kde zpívají raci (2022)

“Vždy mi stačilo byť súčasťou nemenného kolobehu prírody. Ako príliv a odliv”. Melancholický príbeh o jednej citlivej ženskej duši, ktorej život nebol prechádzkou ružovou záhradou. Jediné čo chcela, bola láska a slušný život. No pre všetkých bola len to podivné dievča z bažín… Vždy sa poteším, keď natrafím na kvalitný film s dobrými hercami, ktorý má dušu.

Pot a krev (2013)

„Nakoniec, po zvážení všetkých možností sme došli k rozhodnutiu, že bez plánu fungujeme lepšie.“ A potom sa hovorí, že kulturisti sú blbí. No títo boli určite. Až sa mi nechce veriť, že je to natočené podľa skutočnej udalosti. No a aby sa dali pochopiť ich myšlienkové pochody, tak tam scenáristi nasekali tony čierneho humoru. Je to natočené pútavo s parádnou kamerou, no a Mark, okrem toho, že ťahá celý film, tu bol nabúšený skoro tak, že sa takmer vyrovnal Dwaynovi.

Pravdivé lži (1994)

Super zabava s tajnými agentami, ktorí musia zastaviť ďalšiu odnož aláhových stúpencov, aby sa im nepodarilo osvetliť božím zábleskom Washington svojou spravodlivou pomstou proti neveriacim. Takmer neohroziteľný Arnold popri tom musí riešiť aj neveru svojej domácej pani a odolávať zvodom neodolateľnej bad ass girl Tie Carrery. Holt život špióna je náročný. Miestami je to taká sranda, že aj Bill Paxton si okrem dvoch oficiálnych cvrknuti do gati musel cvrknút aj neoficiálne z toho, ako sa bavil na prevedení svojho falošného 007.

Ulice Cloverfield 10 (2016)

Šťastie praje pripraveným. Máloktorý film sa zahráva s vašou predstavivosťou a drží vás v napätí ako táto postapokaliptická lahôdka. Ďalší dôkaz toho, že keď máte výborný scenár a dobrých hercov, tak sa dá nakrútiť za pár dolárov kvalitné komorné sci – fi, ktoré vás drži za „ predstavivosť“ počas celého deja. Plus jeden z najšokujúcejších záverov aké som kedy videl.

Aristokratka ve varu (2024)

Adams family v soft verzii a bez peňazí. Zdediť zámok v havarijnom stave je pre nového „pana domácího“ situácia, kde sa jedno oko smeje a druhé plače, pretože byť šĺachticom niečo stojí. No s dávkou šťastia a humoru sa všetko dá zvládnuť lepšie. Podarená komédia, ktorá osvieži váš deň.

Ctihodný občan (2009)

Ruku na srdce. A čo by ste robili vy ? ... Z dobráckeho otca rodiny, ktorému sa v jednom okamžiku zmení celý život na najhoršiu nočnú moru sa stane človek bez svedomia a chladnokrvný vraždiaci stroj, ktorý sa chce tým najhrubším násilím pomstiť celému svetu a systému fungovania spoločnosti, ktorá sa nedokázala postarať o spravodlivosť ... Po zrušení špeciálnej prokuratúry, oklieštení súdov a NAKY reálny scenár za pár dní aj u nás v tomto našom zvláštnom Kocúrkove.

Jackie Brown (1997)

Keď silnú ženu zatlačíte do kúta, tak vždy niečo vymyslí. A ak jej ten scenár napíše Tarantino, tak vymyslí vždy niečo originálne komplikované a pomstychtivé. No a ak dosadí do jednej z hlavných rolí svojho dvorného herca S.L.J., tak má vždy spolovice vyhraté. I keď nejde o jeho vrcholné dielo, tak sa na to samozrejme pozerá nadštandardne dobre.

DogMan (2023)

Natočiť zaujímavý a originálny film o samotárskom transexuálovi na vozíčku, ktorý rozumie psej reči, to chce odvahu. No najmä vynikajúceho režiséra a kvalitný scenár. Luc Beson ním je. Kto tomuto filmu dá šancu, tak k svojmu údivu zistí, že pozerá hlboký film o nespravodlivom osude jedného človeka, ku ktorému sa svet obrátil chrbtom. Za zmienku stojí aj herecký výkon roka v podaní Caleba Landry Jonesa