Tajemná vražda na Manhattanu (1993)

Skvělá zábava. Allen a Keaton jako skvělí stárnoucí manželé, kteří se omylem dostanou do mysteriózní detektivky a moc jim to tam sluší. Skvělá zábava! Vrcholem zůstává scéna z výtahu, která je esencí celého filmu.

Vrána (1994)

U mě se teda žádné extra nadšení nekonalo. Pěkný námět, pěkná vizuální stylizace, všechny předpoklady pro pořádný atmosférický když už ne horor, tak aspoň temný akční, krvavý nářez. Bohužel zůstalo jenom u očekávání.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

A šup šup, ať už je tady druhá půlka. Tohle mě rozhodně dostatečně neuspokojilo. Obsahuje spoustu úžasně vtipných a nápaditých až geniálních momentů, ale taky dost neobratnosti. Hlavní zápory? Civilní Voldemort a nechopnost napsat scénář, který by se tak příšerně neohrabaně a útlocitně nedržel předlohy.

TRON: Legacy 3D (2010)

Tak jo, kdyby to byla klasická kreslená disneyovka s písničkama, jsem schopen všechny své výtky odpustit. Ale u filmu, který se tváří jako filozofický vizionářský klenot to nedokážu. Hlavní hrdina mi byl bohužel od začátku v reálu nesympatický (co to měl proboha za psa?!!!). Pak se teda propadne do počítače a jde rovnou na hry. A tak dále, fičí z akce do akce, aniž by mu někdo řekl, jak to tady chodí, aby se učil žít v novém světě, aby ten svět dostal nějaká pravidla. Jak se mám o někoho bát, když vím, že když se něco posere, přijde starej Flynn, udělá Zennbraka - dabra a bude všechno OK? Místy jsem ani nevěděl, jestli si ze mě scénáristi dělají legraci, nebo to myslí vážně...Původní Tron pro mě nebyl žádná extra třída,ale byl alespoň originální. Jediné, co přináší tenhle film, je líbivý a pořádně propracovaný vizuál, kterému sluší 3D (absolutně vede Kabát Flynna staršího se svítící podšívkou) a hudba. Daft Punk vybrali nejlepší soundtracky poslední doby a poskládali z toho tohle dílko. Možná, že tam není ani jediná nota původní, ale perfektně sedne. Na závěr můj oblíbený citát z tohoto filmu, když se Flynn mladší pokouší popsat slunce: "...záře, teplo, nádhera..."

Živí mrtví (2010) (seriál)

Jak zombie žánr nijak extra nemusím, tak tohle nezbývá než doporučit. Výborný mix postapokalyptického zombie hororu a vztahovýho seriálu. Postavy skvělý, nápady skvělý, dialogy skvělý, akce skvělá. Zombíci úžasní.

Ďábel (2010)

Tak jo, k těm záporům. Je to hrozná moralita, ale strašná. Ten epilog je hodně hodně přes čáru. Co se týče napětí, taky žádná sláva. A co se týče vražd, jsem moc vděčnej za volbu prvního mrtvýho. Delší dobu bych ho už asi nesnesl. Celkově, je to vlastně jenom taková lehce nahozená hororová báchorka, epizodka z Ďábel na cestách. Ale ostatní hrdinové sympaťáci a dokázali udržet mou pozornost přesně na 80 minut. Víc u mě nepřežijí. Jedinou výjimku tvoří úvodní scéna příletu do města s převrácenou perspektivou a klasickou hudbou jak z Přichází satan. Ta se vryla nesmazatelně.

Paranormal Activity 2 (2010)

Lekačky dohromady asi tři, hutný atmosféry asi pět minut, zbytek vata. Jednička není žádný skvost, ale částečně má atmosféru. Dvojka má zase sympatický postavy a rozumný dialogy. Chtělo to dát dohromady, postavy odsud, bubáka z jedničky... Snaha o propojení chvályhodná, ale vychází naprázdno. Zbytečný film.

Frankenstein (1994)

Tak tedy: především úžasné obsazení. Skvěle napsané a zahrané postavy a to nejen jako jednotlivé postavy, ale především ve vztahu k ostatním. Maličko slabší rozjezd, ale už od začátku spousta drobných vychytávek, které nemají chybu (mě film chytnul při pohledu na Iana Holma celého od krve stojícího na dlouhém schodišti...). No a pak film graduje ke scéně stvoření monstra, která je jednoduše dechberoucí. Následuje odpočinková,ale velmi důležitá a úžasná sekvence učení se být člověkem. A po konci této idyly, už se film nezastaví a jede. Příchod monstra do Genevy, svatební noc (HBC má svůj geniální moment ve scéně návratu) a epilog na severním pólu. Má jediná výtka je směřovaná k mírně unylé hudbě. Tento Frankenstein je filmem, který nechce být pouze hororem (což rozhodně není, spíš bych charakterizoval jako dobrodružný film s hororovými prvky - jako třeba vytržení srdce:-)),ale dramatem vědce a jeho díla a který na konci získává rozměr antické tragédie.

Zaslaná pošta (2010) (TV film)

Ano, je na tom vidět, že je to televizní film. Což především na fantasy hodně projeví. Na druhou stranu,zase díky tomu se obejdeme bez záplavy digitálu. A to je fajn. Suma sumárum milá, zábavná podívaná, která odsýpá, má sympatické hrdiny, ale oproti knížce chybí epický drajv, tah na bránu a vtip.

Kráska a zvíře (1991)

Skvělá klasika. Pamatuju si, že jako kluk jsem z toho byl hodně nadšený, tak mě zajímalo, jak to bude o pár let později. A musím říct, funguje to stále skvěle! Písničky, vtipy, romantika, záporňáci. Jak je vidno, není na škodu občas nevymýšlet něco prudce originálního,ale šáhnout po klasice. Vtipálek, zpěvák a tanečník tříramenný svícen nemá chybu.