První člověk (2018)

Chazelle má skvělé hudební cítění a opět jej dokázal prodat i v jeho nejnovějším snímku. První muž má ovšem do výborného filmu Whiplash a muzikálového La La Landu přece jen trochu daleko. Gosling jako Armstrong dobrý, ale výrazně jej převyšuje jeho herecká kolegyně Claire Foy, která si říká o zlatého plešouna. Snímek je po technické stránce skvělý, nicméně kamera byla místy natolik roztřesená, že nebylo poznat, co se na plátně děje. Čtvrtou hvězdu si První muž zaslouží za posledních 15 minut, kdy Armstrong přistává na Měsíci. To byl vskutku koncert! Jinak Apollo 13 i přes jeho velký patriotismus zůstalo nepřekonáno. 70 %

Vyprávěj (2009) (seriál)

Novější série už nejsou tak kvalitní, přesto se jedná o nadprůměr na českých obrazovkách.

Úžasňákovi 2 (2018)

Nečekal jsem, že to o dvojce Úžasňáků napíšu, ale pro mě je to opravdu zbytečné pokračování. Akce dobrá, ale to je tak všechno. Bohužel. 60 %

Mission: Impossible - Fallout (2018)

Je to tam! Očekávání se naplnila v plné výši. McQuarrie a Cruise opět dokázali natočit inteligentní, oldschoolovou akční pecku, která hýří nápady a neuvěřitelnými scénami, a přitom zůstali nohama na zemi. Oslava poctivé filmařiny trvající 147 minut ani na moment nenudila, ba naopak. Každou scénou se jen a jen překonávala a vyústila v jedno z nejlepších finále vůbec.

Chata na prodej (2018)

Sonda do "typicky" české rodiny se snaží divákům připomenout, že nás všechny dohání minulost. Ačkoli je snímek plný relativně uvěřitelných postav, čekal jsem od tvůrců dílo podobné Homolkům, čehož jsem se bohužel nedočkal, pouze v malých náznacích. Chata na prodej nenabízí ani jednu hlášku, jež by měla ambici zlidovět, kterých bylo v Homolcích hafo, což je zkrátka škoda. Filmařsky je ovšem snímek na špici, zejména kamera a hudba byly velmi povedené, což oceňuji. Česká klasika se z toho ale nestane. 65 %

Ant-Man a Wasp (2018)

Rodinná blbina. Jelikož Ant-Man nemá větší ambici, tak je to vlastně fajn.

Uncharted (2018)

Fillion je zkrátka borec!!!

Všechny prachy světa (2017)

Místy utahané, leč podpořené kvalitními hereckými výkony (Christopher Plummer a Michelle Williams) a sympatickou hudbou od Pembertona. Konec možná až příliš hollywoodský, ale i tak to Scott ukočíroval, byť Všechny prachy světa ani zdaleka nepatří k jeho nejlepším filmům. 70 %

Jurský svět: Zánik říše (2018)

Nostalgie je pryč. Na řadu přišel ryze další sequel. Pravda, líbilo se mi to více než Spielbergův Ztracený svět, ale ne o tolik. Ve filmu je tolik náhod a tolik špatných rozhodnutí postav, až jde z toho hlava kolem. Na druhou stranu byl Bayonův snímek vtipný a hooodně odlehčený. Čekal jsem více, ale zklamaný také nejsem. 70 %

Avengers: Infinity War (2018)

Nejlepší film o Avengers určitě, byť ne nejlepší marvelovka. Překvapivě to drží pohromadě i s tolika postavami, za což patří dík osvědčenému scénáristickému tandemu a bratrům režisérům. Je to vtipný, akcí nabitý, překvapivý, dojemný náběh na teď už veleočekávaný čtvrtý díl.