Upgrade (2018)

Za málo peněz hodně muziky!

Solo: Star Wars Story (2018)

Nakonec se z toho vyklubala obstojná jednohubka. Stále však platí, že je tu velké KDYBY. Miller a Lord by se podle mého názoru postarali o jeden z nejlepších Star Wars filmů. Škoda, že jim to bylo upřeno. 65 %

Alita: Bojový Anděl (2019)

Průměrná sci-fi s fantastickým obsazením. Nic víc. Tady se Cameron jako scenárista teda nepochlapil.

Yesterday (2019)

Nemůžu se zbavit dojmu, že šlo z daného námětu vytěžit víc. Dynamická režie Dannyho Boyla filmu setsakramentsky prospívá, o tom žádná, zápletka je vskutku originální, nicméně se jedná o klasickou lovestory, která už tu byla mnohokrát a v lepším podání. Yesterday ovšem stojí za to vidět, a to nejen díky hitům od Beatles, ale také kvůli Lily James, která od Popelky dostala pořádnou roli a opět ukázala, jak skvělá a roztomilá herečka to je. 75 %

Rocketman (2019)

Srovnávat Rocketmana a Bohemian Rhapsody je trochu nemístné, protože jsou to zcela odlišné filmy. Přesto si troufnu říct, že snímek o Eltonu Johnovi kterak přemohl své démony má oproti na ČSFD opěvovaném filmu o Queenech koule! Snímek je perfektně orámcovaný a nápad udělat z Rocketmana napůl muzikál je úžasný. Režisér Fletcher se navíc mohl opřít o fenomenálního Tarona Egertona, jenž podává oscarový výkon! Jeho herectví totiž nestojí na čiré imitaci Eltona Johna, oproti Gary Oldmanovi a jeho Churchilovi respektive Rami Malekovi a jeho Freddiem, kteří za své role získali zlatého plešouna. Eltona si zkrátka zahrál po svém, a to naprosto dokonale. Přidejte si k tomu skutečnost, že Egerton i sám zazpíval písničky!!! Rocketman je pro mě nejlepší muzikálový film a nejlepší hudební biografie, jakou jsem kdy viděl. Smekám!

X-Men: Dark Phoenix (2019)

Ne, ne a ne! Kinberg možná přesvědčil, že je i zručný filmař, ale zde selhal jako scenárista. Postavy se nikam neposunuly, mladá parta je naprosto nezajímavá a i tentokrát to nezachrání McAvoy a Fassbender. Postavit snímek na postavě, ke které si diváci nevybudovali žádný vztah, je úplně na hlavu. Zápletka jako vystřižená z béčkového filmu a naprosto zabitá a nezajímavá postava Jessicy Chastain dělá z Dark Phoenix podobný guláš jako Apocalypsa. Snímek nezachrání ani v pozadí dunící Zimmer.

Trabantem tam a zase zpátky (2019)

Úchvatné záběry, ale průměrná dramaturgie. Spíš bych tohle viděl v televizi po třech hodinových dílech. 65 %

Captain Marvel (2019)

I když se nejedná o nejlepší marvelovku, tvůrcům se podařilo naservírovat zdařilou popcornovku, která se může pyšnit kvalitním scénářem, skvělým obsazením, výborným záporákem a příjemnou retro atmosférou. Captain Marvel však chybí tah na branku zejména v akčních scénách, které nejsou ničím výjimečné. Na druhé straně potěší zejména to, že film o superhrdince netlačí na pilu v důrazu na ženskost a na rozdíl od Wonder Woman se tolik nepodbízí dámskému publiku. Zkrátka kvalitně odvedená práce, ale dvojka může ještě lepší.

Spider-Man: Paralelní světy (2018)

Nejlepší Spidey od Raimiho dvojky. Nejlepší komiksový snímek tohoto roku! Jeden z nejoriginálnějších originů vůbec. Výborný mix emocí, akce, srdce a humoru - přesně takové ingredience, kterými se chlubila původní trilogie.

Roma (2018)

Jeden z filmů roku!