Letadla 2: Hasiči a záchranáři (2014)

Je to lepší než než první díl, to je jasná věc. Příběh, byť šablonovitý jak hrom, je docela dobrý. Nejvíc mě však potěšil Mark Mancina, jehož hudební doprovod byl úžasný. U prvního filmu jsem psal, že je to možná jeho comeback, tak teď to definitivně potvrdil!!! 60%

Amélie z Montmartru (2001)

Skvělej příběh, skvělá Audrey Tautou, skvělá hudba s kamera. Prostě skvělej film!!!

Strážci Galaxie (2014)

Lepší než Avengers! James Gunn měl oproti nim jednu nevýhodu, nikdo z jeho party neměl svůj film. A přesto je všechny představil tak skvěle! Všichni to jsou darebáci, všichni mají nějaké mindráky, a právě to mají společné! Nádherný vizuál se spoustou vtipných i krásných momentů podpořený skvělým soundtrackem. Po Zimním vojákovi nejlepší Marvelovka! 90%

Earth to Echo (2014)

Dětinská a mnohem lacinější verze Super 8, která i přes nizoučkej rozpočet svou cílovku jistě uspokojí. V pozadí sympatická hudba od Trapaneseho. 60%

Vojna a mír (1956)

Knihu jsem nečetl. Tohle je navíc první - ať už filmové televizní - zpracování, které jsem viděl. No jo, je to dlouhý, ale vždy se něco děje. Audrey jako vždycky neodolatelná. 70%

Nezničitelní (1960)

Docela dobrý western, který ale místy balancuje na hraně komedie a vážnosti. Ale přijde mi to docela dost rasistické. Kdo je rudoch, ten si zaslouží smrt. Tato dějová linka má pak své opodstatnění ohledně jedné postavy, což se mi docela líbilo. Ale žádné velké drama z toho tvůrci nevyždímali. Což je škoda. Potenciál měl film velký. Na tento film bych se asi nikdy nepodíval nebýt vy víte koho. I ve venkovských šatech a téměř bez makeupu byla naprosto úžasná. 60%

22 Jump Street (2014)

Po fantastické jedničce přišla i fantastická dvojka. Je to to samý, ale tvůrci si z toho dělaj furt takovou prdel, že jim to prostě baštim. Navíc titulková scéna patří asi k těm nejlepším vůbec!!! Důkaz, že režisérské duo je prostě boží. Tak moc si přeju aby jim to ještě nějakej čas vydrželo. 90%

Audrey Hepburn Remembered (1993) (TV film)

Životopisná kniha od Barryho Parise je lepší. Ale i tak je to pěkný dokument.

Zelené království (1959)

Zápletka nebyla nejhorší, ale co ty postavy vypouštěly z úst...katastrofa. Na tomhle filmu jde vidět, jak moc ráda měla Audrey svého muže, režiséra Ferrera, protože je jasné, že by v tom jinak nehrála. 50%