Vesničko má středisková (1985)

My jedem do Berouna pro cement a on v Berouně řekne: Beroun, já z něj jednou za tim volantem usnu. :-D

Nelítostný souboj (1995)

Nejlepší krimi, co byla vůbec natočená. Proti sobě stojí herecká esa Robert de Niro a Al Pacino. Fakt bomba - 5*

Vítejte v džungli (2003)

Když se vysloví jméno Peter Berg každý si jistě vzpomene na seriál Chicago Hope, ale já ho vidím jako nadějného mladého režiséra, který předvedl své umění ve zmiňovaném filmu - "Welcome to Jungle", ale také v "Kingdom" a "Hancock".

Con Air (1997)

Super herecké obsazení v čele s Cagem. Dost dobrý hlášky, čistokrevná 5

Gladiátor (2000)

Ridley Scott a jeho tři zásadní filmy - Vetřelec, Blade Runner a Gladiátor. Vizuálně na jedničku (jako vždy u Scotta), perfektí děj a hlavně nepřekonatelná hudba od Zimmera. No myslim, že potom co jsem všechno vyjmenoval je odpověď jasná - 5*.

Mizerové (1995)

První Bayův film a hned tento režisér ukázal, co v něm je, možná kdyby bylo trochu víc akce, tak by to byla čistokrevná pětka. V dalších filmech nám to mistr Bay plně vynahradil

Pravdivé lži (1994)

Skvělá akční komedie od skvělého Jamese se skvělým Arniem - 5*

Živý terč (1993)

Spolupráce Van Damma s Áčkovým režisém Johnem Woo - 5*

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Pro mě osobně nejlepší western od Sergia Leoneho k tomu hudba Ennia Morriconneho, prostě - 5*

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Myslim si, že po skouknutí tohoto filmu má spoustu lidí chuť vyběhnout ven a postřílet pár lidí. Životní role Johna Travolty, Samuela L. Jacksona, pozadu nezůstává ani Bruce Willis a nad tím vším stojí geniální Quentin Tarantino. No prostě,co jiného ještě dodat než 5*.