Zdravý nemocný Vlastimilený Brodský (1999)

Krásná pocta hereckému velikánovi, která se zaměřuje hlavně na jeho profesní život a nešťourá se bulvárně v jeho soukromí. Na to jsou tu jiní experti.

Válka barev (1995)

Renčova vizuálně pestrá pocta Michelangelu Antoniovi. Ve filmu je sice zločin a tváří se trochu jeko detektivka, ale pro mě je to spíš pocitová záležitost. Temnou, hypnotickou náladu snímku dokresluje ambientní hudba. Válka barev byla rozporuplně přijata, ale rozhodně jde o originální snímek.

Cesta pustým lesem (1997)

Je pravda, že spousta lidí se u tohoto filmu nudila. Já jsem nečekal nějaký košatý příběh s propracovanými dialogy, toho se v tomto filmu nedočkáte. Naopak jsem se nechal unášet až meditativní atmosférou filmu, kterou vykresluje širokoúhlá, černobílá kamera. Krásná příroda ve filmu stojí za to, zejména záběry zimní krajiny mají své kouzlo. Mini osudy jednotlivých postav vás sice nestrhnou, ale tenhle film je spíš pocitová záležitost, režisér nevodí diváka za ručičku, každý ať si v něm najde to své. Když nenajde, taky se houby stane.

Phar Lap: Národní hrdina (1983)

Skutečný příběh bojovníka v koňském těle, nejlepšího dostihového koně v historii. Skvěle nasnímané dostihy. Hezký film pro každého, bez rozdílu věku.

Gallipoli (1981)

Osudy dvou kamarádů a běžeckých závodníků za 1.světové války. Film s protiválečným, humanistickým posláním a se strhujícím tragickým závěrem, který mi navždy zůstane v paměti. Fanynky Mela Gibsona si také užijou, tenhle film mu otevřel cestu ke celosvětové slávě, stejně jako Peteru Weirovi.

Skippy (1968) (seriál)

"Skippy, Skippy. Má špinavý slipy." - jsme zpívali jako malé děti. Ve své době nejoblíbenější zvíře v Čechách. Nenáročná zábava, která nesklouzává do trapnosti.

Čtyři z tanku a pes (1966) (seriál)

Tenhle server jitří mé vzpomínky na dětství. "Tankisti" byla jedna z věcí, na kterých jsem se svými kamarády vyrůstal. Často jsme si na ně hráli a na mně zbyl vždycky Gustík. Dneska bych na to určitě koukal jinak, ale tehdy jsem tím žil. Nostalgii se v tomhle případě neubráním.

Velký bazar (1973)

Čtyři pošuci Les Charlots v čele boje o přežití malého krámku, který zakouší těžkou konkurenci v podobě velkého supermarketu. Zábavné a v dnešní době na mnoha místech i aktuální. Když se občas procházím mezi regály nedaleké Hypernovy, někdy si na sabotážní skopičiny Les Charlots vzpomenu. Stačí k tomu dětský katapult, dort se šlehačkou a šou může začít.

Muž z Acapulca (1973)

Dvakrát nej. Nejlepší parodie na brakovou literaturu s nepřemožitelným agentem a zároveň nejlepší film s Belmondem. A k tomu krásná Jacquelin Bisset, takže není co řešit. Chytrá, vtipná zábava.

Smrt v přímém přenosu (1980)

Novinář Harvey Keitel má v oku zabudovanou kameru a tajně filmuje ženu, která umírá na rakovinu. Jednou za čas si musí kvůli té kameře do oka kápnou jistou látku, aby neoslepnul. Jasně, zní to trochu idiotsky, ale film je to překvapivě celkem dobrý. Je dost temný a to já rád.