• Thriller

American Horror Story - Delicate (2023) (série)

Po poslednych seriach, ktore boli pre mna skor sklamanim nez pracou hodnou Ryana Murphyho som naozaj prijemne prekvapena. Emma dokonale stelesnila neznu kvetinku, ktora napriek tomu, ze bola na pokraji totalneho nervoveho zrutenia, tuzila po tom, po com tuzia vsetci, ktori snivaju o slave a bohatstve v diablovom epicentre (Hollywoode). Kim naozaj prekvapila, hoci som ju podcenovala, ale to asi z dovodu, ze sa v roli diablice Siobhan nasla. A hoci je serial fikciou, ja verim, ze toto mozno v inom svetle sa naozaj deje rovno pred nasimi ocami. *Kto si pozrel seriu bez toho aby poznal brilantnu Miu Farrow v Rosemary’s baby by to mal okamzite napravit. Po flopoch poslednych serii, kedy som dala max 3 slabe hviezdy aj to vela krat z dovodu, ze Murphy je naozaj vynimocny, davam 4*

Late Night with the Devil (2023)

Ocenujem napaditost, ale ta tretia hviezdicka tam pribudla len za velmi zaujimavo vsunutu zmienku o Bohemian Grove

Hlasy mrtvých (2023)

Ocakavania boli velke, k naplneniu vsak nedoslo. Velmi zaujimavy namet, ktory bol vsak utopeny a film nenaplni ocakavania divakov, ktori dufali v nieco podobne ako Talk to Me. Ani zdaleka. Fakt, ze tento film som pozerala vecer sama po tme a nezdvihlo ma z postele ani raz mi staci na to aby som mu dala nanajvys 5/10, v tomto pripade 2*

Skeletons in the Closet (2024) odpad!

Ked som videla mena hercov povedala som si, ze to snad nebude take zle… nebolo, bolo to este horsie. Cčkovy horor totalne amatersky prevedeny

Saló aneb 120 dnů sodomy (1975) odpad!

Rozumiem, že sa na film treba pozerať metaforicky, ale ja som na to nemala ani jednu bunku v mozgu.

Mroží muž (2014)

Totálne u*ebaný a bizarný film, od ktorého som sa nevedela odlepiť od začiatku do konca. V tomto smere je nekonečné množstvo spôsobov ako to zvrzať a jeden jediný jedinkatý (netuším aký) ako z takejto absurdity vymačkať niečo zaujímavé čo si pozrie aj človek, ktorý má dobré filmy naozaj rád. Umelecká hodnota 0, ale schopnosť prikovať ma k obrazovke aby mi neunikla ani milisekunda 100 bodov! Justin Long a Johny Depp dali tomuto filmovému zážitku zvláštne a príjemne opepřenie. Koho zaujali filmy ako Fresh alebo The Perfection si prídu na svoje.

Vymítač ďábla: Znamení víry (2023)

Verím, že je ťažké urobiť remake alebo pokračovanie kultového filmu tak aby nezožal len kritiku, ale prečo sa do toho púšťajú ľudia, ktorí si snáď ani nenaštudovali originál?!? Stále som dúfala, že film niečím prekvapí, ale už po nájdení dievčat v stodole som vedela, že to môže ísť už len dole kopcom a, že to išlo riadnou rýchlosťou