René (2008)

Na 20ročnú prácu je tam žalostne málo z réžie, autorstva, pointy, neviem to ani poriadne pomenovať... Ale narozdiel od Katky (iný Třeštíkovej film) je René aspoň inteligentý. Síce flákač, ale inteligentný.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Myslím si, že Revenant je veľmi dobre natočený film. Každému to asi nesadne - mnohí budú frflať nad "artovými" vsuvkami, pre ďalších bude až veľmi neuveriteľný Glassovou "nezničiteľnosťou" a mudrlanti zas ofrfľú strohosť dejovej línie - no ja som si túto špinavú, drsnú, naturálnu a fyzickú Iñárritovu survival roadmovie užil, napriek tomu, že to najlepšie ponúkne hneď v úvodnej štvrťhodinke. Treba vidieť, treba vydržať dýchať alebo: "As long as you can still grab a breath, you fight. You breathe... keep breathing."

Fair Play (2014)

Áno sú tam isté chybičky krásy najmä vo veľkej náznakovosti a schematickosti vzťahov (Anna - Tomáš, matka - chartista, matka - tréner) no aj tak film dokázal vyvolať patričné emócie, čo sa tuzemským filmom (aspoň u mňa) darí zriedkavo.

Mlha (1980)

Slabučký horor, ktorý diváka dnes už nevydesí. Prvá tretina filmu disponuje ako tak dobre budovanou atmosférou, no v scénach keď hmla "útočí" na telefónne vedenie či miestnu elektráreň sa to všetko začína rozpadať. Dosť trápna mi prišla moderátorka z rádia sidliaceho v majáku, ktorá do éteru komentovala presun hmly po uliciach Antonio Bay ako keby šlo o futbalový zápas :) Za pozornosť stojí hudba.

Slovensko 2.0 (2014)

PRAVIDLÁ HRY = 2*; POHREB PREZIDENTA = 1*; RUPICAPRA = 1*; BEZ VÔNE = 3*; NÁVRATY / RETURNS = 1*; ČESTNÝ OBČAN = 3*; PSSST! = 1*; JEDINÁ ZNÁMA FOTOGRAFIA BOHA = 3*; DISCOBOJ = odpad; DRUHÝ POKUS = 4*

Grandhotel Budapešť (2014)

Dobre sa na to pozerá, dobre sa to počúva, ale v konečnom dôsledku tomu chýba duša a preto je to miestami nuda.

Cizí oběd (2013)

Áno ten film je milý, pekný, voňavý s prímesou "filozofie každodennosti" ale po prvom pozretí mám taký pocit, že to vyvanie skôr ako závan kari z vášho oblečenia po návšteve indickej reštaurácie.