• Krátkometrážní

Skhizein (2008)

krátkometrážní bomba s excelentním nápadem, lehce depresivní atmosférou a krásnou jednoduchou animací.. ta originalita z toho cáká na všechny strany..

Sim Salabim (2008)

kouzelný klobouk, roztomilý hladový králík a nefalšovaný králičí teror :)

Čas probuzení (1990)

neuvěřitelně silný námět podle skutečné události + skvělé herecké výkony De Nira i Williamse = jeden z mých nejsilnějších filmových zážitků vůbec

Chuť znovu žít (2012)

jeden z nejkrásnějších, nejpříjemnějších a nejoptimističtějších snímků, co jsem kdy viděl.. prostě přesně ten typ filmu, po jehož zhlédnutí máte obrovskou chuť žít.. jednoznačně za 5* :)

Poslední skaut (1991)

skvělá akční jízda, která je geniálně prošpikována vtipnými momenty.. drsňák Willis tu ve své nejlepší formě (spolu s Wayansem) hláškuje jako o život a já v podstatě nemám, co bych vytknul.. voda je mokrá, nebe je modrý, ženský maj tajemství.. koho to sere?

Temný rytíř povstal (2012)

setsakramentsky epické, osudové, tíživé a takřka po všech stránkách neuvěřitelně nadupané a velkolepé.. i přes nečekaně malé množství emocí a rovněž scén, co by diváka vyloženě srazily do kolen, podle mě Nolan svou batmanovskou trilogii lépe završit nemohl.. P.S.: Hans Zimmer na jedničku !

Dokonalý smysl (2011)

těžko hledat slova.. poselství o lidskosti, blízkosti, citech, lásce a samotné podstatě lidské existence na pozadí "smyslové" globální katastrofy.. už dlouho se mi žádný film nedostal takhle pod kůži, a tak mi nezbývá než téhle kopě filosofických myšlenek nutících k zamyšlení napálit plný počet..

Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

nikoli bezchybné, a přesto v rámci možností takřka dokonalé.. tohle totiž zdaleka není jen teenagerovská komedie, American Reunion je především film o tom, že mládí netrvá věčně a každý se s tím prostě chtě nechtě musí nějak vyrovnat.. sledovat životní osudy našich stárnoucích hrdinů je tak nejen úsměvné, ale zároveň i pořádně dojemné (zvlášť pro člověka, který na prvních třech dílech vyrůstal).. jo, byly tam slabší momenty a pár vtípků bylo možná zbytečně moc přehnaných, ale já jsem si i přesto tuhle nostalgickou jízdu se starými známými tvářemi neskutečně užil a přiznám se, že po závěrečné scéně jsem se slzami v očích vybouchl smíchy.. takže nic nevymýšlím a střílím za pět

Griffinovi (1999) (seriál)

nekonečná porce zábavy, gagů, popkulturních odkazů, narážek a parodií.. bezmezně uctívám Setha MacFarlanea za tenhle jeho opus magnum (nedovedu si představit, čím by mohl genialitu tohoto seriálu někdy překonat), ve kterém si dělá naprosto bez respektu legraci úplně (ale úplně) ze všeho a ze všech, což musí být ortodoxněji smýšlejícím jedincům mnohdy jednoznačně proti srsti.. Petera Griffina pak považuji za jednu z nejgeniálnějších seriálových postav vůbec, protože je ukázkovým (a zároveň extrémním) příkladem toho, že každý člověk má jakousi skrytou vnitřní touhu hodit někdy veškeré povinnosti za hlavu a zůstat namísto toho navždy tím malým nezodpovědným a rozpustilým frackem, jakým byl ve svých dětských letech.. srdcová záležitost a nekompromisních 5 hvězdiček :)

Avengers (2012)

začátek byl ve velkém stylu, potom to bylo nějakou dobu trochu ospalejší, ale pak už jsem jen slintal blahem, což prostě ve finále nekompromisně přebíjí všechno.. v podstatě to hlavní, co bych vytknul, je, že mi tam víceméně chybělo navození atmosféry bezvýchodnosti a "pořádnýho průseru" - Avengeři se totiž pořád tak nějak tváří, že to mají všechno na háku, a to i ve chvílích, kdy má jít jakože do tuhého.. celé to, řekl bych, souvisí s absencí pořádného záporáka - Loki je sice slizoun, ale není to vyloženě taková ta "správná" záporácká svině, ze které jde strach a přejete jí pomalou a bolestivou smrt.. ale dosť bolo rýpání - chemie mezi hrdiny funguje dokonale, akce je bombastická, nespočet vtipných vložek skvěle baví a Hulk se konečně představuje v tom světle, v jakém ho chceme vidět (na rozdíl od svých dvou filmů, ve kterých je vlastně celou dobu jen štvancem na útěku).. objektivně by to skrz moje výtky na tu pětku asi být nemělo, ale já jsem se prostě neskutečně bavil a skoro si nedokážu představit, že by to šlo natočit líp.. v každém případě mi nezbývá než smeknout sombrero za kačku před Whedonem, protože to, jak se tento seriálový režisér dokázal popasovat s tímhle velkolepým komiksovým blockbusterem, ve kterém musel na jednu palubu namačkat všechny ty silné, osobité a svérázné charaktery, chtělo opravdu koule.. takže jen tak dál, Marveláci ! u mě prostě čistokrevná radost z filmového zážitku a slabších 5 hvězdiček :) P.S.: doufám, že se časem podaří podobný kousek i DC Comicsu - Superman a Batman v jednom filmu, o tom jsme přece jako malí všichni snili :))