• Krátkometrážní

Plivu na váš hrob 2 (2013)

maximálně šablonovité (stejně jako jednička), ale vůbec to nevadí.. jako celek to totiž funguje na jedničku a ten přechod od soucítění s hlavní hrdinkou k vychutnávání si všech těch šťavnatých revenge momentů stojí za to.. silné 3*

Riddick: Kronika temna (2004)

smysl nedávající slátanina s mytologií vycucanou z prstu a jakš takš povedenou vizuální stránkou, která je ale celkově jen hodně slabou náplastí.. po atmosférické, příjemně béčkové jedničce plné tmy a příšer je tohle totální fail...

Žralokonádo (2013) (TV film)

Sharknado aneb Bude pršet, žraloci lítají nízko při zemi.. ukrutně debilní nebetyčná sračka, což je samozřejmě přesně to, co jsem od tohohle ultimátního braku s nejulítlejším námětem za poslední roky (nebo všech dob?) očekával.. rovněž jsem ale čekal, že to bude prdel a že si film bude dělat víc srandu sám ze sebe, přičemž ani jedno z toho se tady moc neděje.. šťáva tomu dojde asi po půl hodině a pak už Sharknado (to "WTF???!!!" na adresu geniálně dementního názvu si prostě nemůžu odpustit) vlastně jen nudí, což je ke konci už dost ubíjející, jelikož by tomu stačilo tak 50 minut stopáže.. jasně, člověk se i tak občas (vlastně často.. vlastně all the time..) uchichtne ve stylu "pane bože, jaká existence tuhle slátaninu vymyslela?", ale jinak to prostě až na pár výjimek vtipné není.. P.S.: pusťte si to jedině na sračku zmaštění, pak věřím, že to musí být nepřekonatelnej zážitek.. mně se takový rozpoložení bohužel zrovna nepoštěstilo :))

Futurama (1999) (seriál)

po 5 sériích: seriál, kterému především díky občasným výkyvům "kvality" docela dlouho trvalo, než si mě získal.. nakonec se mu to ale povedlo a já jsem si jej, stejně jako všechny jeho hlavní postavy (v čele s doktorem Zoidbergem), opravdu oblíbil.. (17.12.2009) | po 7. (zřejmě už fakt poslední) sérii: většina dílů poslední sezóny byla až na pár výjimek nevýrazná a spíš podprůměrná, tvůrci si ale naštěstí nechali ty největší trumfy až na samotný závěr, takže poslední čtyři epizody jsou vskutku parádní ve stylu přesně té Futuramy, kterou jsme si kdysi zamilovali.. úplně poslední epizoda je pak naprosto bombastická a já se přistihl, jak absolutně nechci, aby skončila.. přece jen doufám, že jsme "Good news, everyone!" neslyšeli úplně naposled.. tak snad třeba u nějakého celovečeráku, který by udržel laťku nastavenou posledními díly.. ale to už hodně odbočuju.. tak zatím hodně štěstí na cestách, posádko Planet Expressu! :) (6.9.2013)

Liberace! (2013) (TV film)

this movie is so gay... Damon výborný, Douglas nadpozemský (co takhle oscarová nominace?).. ve finále by tomu ale slušela o 20 minut kratší stopáž, protože to zejména ke konci působí poněkud rozvlekle.. trochu lepší trojka

42 (2013)

sportovní pecka, která má oproti jiným filmům se sportovní tématikou obrovskou výhodu v podobě silného sociálního podtextu.. sympatického baseballistu černé pleti jdoucího v první linii boje proti rasové segregaci v tehdejší Americe plné zabedněných idiotů (aspoň podle toho, co ukazuje tento film) si totiž prostě nejde neoblíbit.. nevzpomínám si, kdy jsem naposled při sledování sportovního filmu hlavnímu hrdinovi tak hrozně moc fandil.. silné 4*

Frankensteinova armáda (2013)

náckové a komanči přetvoření vyšinutým Karlem Rodenem v chodící popelnice a otvíráky na konzervy.. děkuji, nechci..

Pomsta mrtvého muže (2013)

v pomalejším tempu se nesoucí atmosférický akční thriller o pomstě, který suverénně táhne skvělý Colin Farrell a Noomi Rapace mu zdatně sekunduje.. s přehledem za 4*

Podfukáři (2013)

tady někdo vzal koňskou dávku logiky, chytil ji za pačesy a velkolepě si s ní vytřel prdel.. i tak se na tuhle nablýskanou podívanou vlastně dost příjemně dívá, ale víc jak silné 3* ode mě tvůrci nedostanou..

Úkryt (2011)

psychologická pecka, o které je nejlepší předem nic nevědět.. takže VAROVÁNÍ: vůbec nic si o filmu nečtěte (možná krom obsahu, ten je ještě ok) a rovnou si ho pusťte :)