Abeceda (1969) (studentský film)

Pozor - tento komentar obsahuje (mozna) spoiler, nectete ho pokud nechcete promarnit 3 minuty koukanim na tento film!!! Nebyt toho devcatka ktere kolem sebe na konci zacalo cakat krev tak bych to snad bylo za tri:-)

Absolvent (1967)

Revolta, zoufalství, naděje.

Agent Orange (2004)

Scottův rukopis je patrný na první pohled - nejen formou - hyper (Domino hadr) střihem a zrychlovačkami, zeleným filtrem, titulky ale i motivem zlaté (oranžové) rybky [Domino] a "next day" nebe se zvukovým samplem jakoby vypadlým z Beat The Devil.

Alf (1986) (seriál)

Nejlepší na tomhle seriálu jsou Alfovi sousedi.

Alfie (1966)

Původní Alfie je poněkud závažnější verzí toho s Judem Lawem. Michael Caine je opravdu ultimátní píča a jeho schopnost válet to se ženami se omezuje na citové vydírání a podobné dnes už zavrženíhodné praktiky. Ale i tak mi ho blbečka bylo docela líto když ho ta úžasná zrzka opustila.

Americký gangster (2007)

Na tomhle filmu je nejzajímavější to, že hlavní hrdina je skutečná postava a doopravdy zabíjel lidi a doopravdy kvůli němu umíralo mnoho (MNOHO) dalších na předávkování jeho drogami, o zničených životech nemluvě. Představa, že zabijete pár lidí, vyděláte stovky milionu dolarů a pak vám za to, že se spolupodílíte na realistické rekonstrukci vašeho příběhu dají peníze - dají vám peníze i za to, že jste zabil lidi, protože to umocnilo jeho prodejnost. To mi přijde zvrhlejší než to že mám občas chuť souložit své šestnáctileté spolupracovnice.