Andělské oči (1994)

Zde jednoznačně podceňovaná komedie podle hrabalovského námětu.

Annie Hallová (1977)

Prvni film od Allena, ktery jsem videl (to je ale ostuda...) a musim rict, ze je fajn. I presto ze film zcela stoji na dialozich Woody nam je zprijemni animovanou Snehurkou (respektive zlou kralovnou, ktera rozhodne nema menstruaci) nebo treba myslenkami hlavnich postav v prubehu jejich dialogu a dalsimi vychytavkami. Nektere sceny jsou skutecne cool, i kdyz obcas uz jsem trochu intelektualne nestihal. Woodyho suchohumor se misty zacina trochu prejidat, ale nikdy ne tak docela, pak prijde na odlehceni nejaky vizualni vtipek (slunecni bryle, koks ...) a vse je zas ok. Celkove jsem z filmu mel velmi dobry dojem a vsem, co se intelektualniho humoru obavaji, mohu jen doporucit

Anonym (2011)

Zajímavosti: Královna Alžběta píchala s opravdovým Williamem Shakespearem. A byl to její syn. Péro je mocnější než meč (to jsem si nemohl odpustit).

Apokalypsa (1979)

Vientnamské peklo pro mojí zadnici, která strávila tři a půl hodiny na sedačce ve velkém sálu Thermalu. Autenticita za 5, dojem za 3

Armáda temnot (1992)

Muj nejoblibenejsi z cele trilogie. Videl jsem ho jako prvni a cekal jsem neco jako Blair Witch. Nejdriv jsem vubec nechapal a jen tukal na celo pri osklivych kulisach. Pak jsem pochopil ze to asi nebud mysleno az tak vazne a rehtal jsem se az do konce. London's bridge is falling down falling down!!!

Ash vs Evil Dead (2015) (seriál)

Těžká jistota. Funguje to a v podstatě to může být nekonečně dlouhé, protože stejně jde jen o to, že Ash je pořád (ještě větší) pablb ale pablb k sežrání. Deset dílů je mi teda celkem málo, ale beru.

...a spravedlnost pro všechny (1979)

Úvaha nad trpkým předělem práva a skutečné morální spravedlnosti. Svým pojetím padá až do pro žánr nezvyklého černohumorna.

Austin Powers: Špionátor (1997)

Mam takovy pocit ze vsichni tady na databazi si hrajou na intelektualni veliciny, protoze hodnoceni perel jako je serie Austin powers je ostuda!!! Mike Myers balancuje na okraji propasti geniality a melam pada do trpanosti ale nikdy do ni nespadne, nebo jen kdyz chce! Jen tak mimochodem na imdb ma Austin 7/10 a 30 tisic hodnoceni coz hovori v muj dobry vkus:-)

Až na krev (2007)

Otázka zní, zda-li je hlavní hrdina vrcholným egoistou nebo altruistou.