Gimp

okres Praha
chutnám jako dřív

Twitter: g1mp

• 13.6.2006  22:42

Zde jednoznačně podceňovaná komedie podle hrabalovského námětu.

• 3.2.2005  20:42

Prvni film od Allena, ktery jsem videl (to je ale ostuda...) a musim rict, ze je fajn. I presto ze film zcela stoji na dialozich Woody nam je zprijemni animovanou Snehurkou (respektive zlou kralovnou, ktera rozhodne nema menstruaci) nebo treba myslenkami hlavnich postav v prubehu jejich dialogu a dalsimi vychytavkami. Nektere sceny jsou skutecne cool, i kdyz obcas uz jsem trochu intelektualne nestihal. Woodyho suchohumor se misty zacina trochu prejidat, ale nikdy ne tak docela, pak prijde na odlehceni nejaky vizualni vtipek (slunecni bryle, koks ...) a vse je zas ok. Celkove jsem z filmu mel velmi dobry dojem a vsem, co se intelektualniho humoru obavaji, mohu jen doporucit

• 15.11.2011  20:04
    Anonym (2011)

Zajímavosti: Královna Alžběta píchala s opravdovým Williamem Shakespearem. A byl to její syn. Péro je mocnější než meč (to jsem si nemohl odpustit).

• 25.7.2003  22:14
    Apokalypsa (1979)

Vientnamské peklo pro mojí zadnici, která strávila tři a půl hodiny na sedačce ve velkém sálu Thermalu. Autenticita za 5, dojem za 3

• 18.5.2003  15:46

Muj nejoblibenejsi z cele trilogie. Videl jsem ho jako prvni a cekal jsem neco jako Blair Witch. Nejdriv jsem vubec nechapal a jen tukal na celo pri osklivych kulisach. Pak jsem pochopil ze to asi nebud mysleno az tak vazne a rehtal jsem se az do konce. London's bridge is falling down falling down!!!

• 5.12.2015  15:16
    Ash vs Evil Dead (TV seriál) (2015)

Těžká jistota. Funguje to a v podstatě to může být nekonečně dlouhé, protože stejně jde jen o to, že Ash je pořád (ještě větší) pablb ale pablb k sežrání. Deset dílů je mi teda celkem málo, ale beru.

• 20.1.2007  10:10

Zahuštěná surrealistická hříčka se skvělou vizuální stránkou (hlavně v první půli) a kulervoucím soubojem vesmírných raket. Dobývání kosmu ještě nikdy nebylo tak dramatické.

• 24.10.2004  18:38

Mam takovy pocit ze vsichni tady na databazi si hrajou na intelektualni veliciny, protoze hodnoceni perel jako je serie Austin powers je ostuda!!! Mike Myers balancuje na okraji propasti geniality a melam pada do trpanosti ale nikdy do ni nespadne, nebo jen kdyz chce! Jen tak mimochodem na imdb ma Austin 7/10 a 30 tisic hodnoceni coz hovori v muj dobry vkus:-)

• 30.3.2008  14:02
    Až na krev (2007)

Otázka zní, zda-li je hlavní hrdina vrcholným egoistou nebo altruistou.

• 8.4.2009  11:30

O tom, že pít kolu, kouřit camelky, jezdit v porsche a zabíjet bývalé esesmany (a občas i nějaké ty civily, americké vojáky, osobní strážce ... ) bylo cool možná tak před 30 lety.

• 11.5.2010  21:33
    Baaria (2009)

Film je to italský - uřvaný, prosycený oranžovou barvou, taky dlouhý a nekonfliktně plynoucí. Taková ta povinná trojka.

• 4.8.2009  00:10
    Babička (2008)

Plaz se, plaz se! Po zhlédnutí filmu jsem vynalezl nové slovo/akronym - GILF (které ale evidentně vynalezl už někdo přede mnou :( ).

• 26.9.2009  13:51
    Babylon A.D. (2008)

Pro unrated verzi

• 6.9.2003  15:29
    Banditi (2001)

Nuda prý není argument. Pak tedy nemám argument pro 3 hvězdy tomuto filmu. Ale všimněte si, že tam stejně jsou. pam pam It's beatiful day... pam pam

• 19.9.2008  11:58
    Barry Lyndon (1975)

Kubrick použil při natáčení modifikovaný objektiv Carl Zeiss se světelností 0.7 s ohniskovou vzdáleností 50mm, který byl vyroben pro NASA (fotografování vesmíru). Postavy se tak například ve svéně se svíčkami pohybují velice pomalu, protože hloubka ostrosti je extrémně malá a tak je třeba dávat pozor, aby z roviny zaostření herci nevypadli (ono je to tak trochu blbost protože hloubka ostrosti bude při tý světelnosti v milimetrech ale protože rozlišení filmu tý doby nebylo nijak grandiozni, mensi neostrost se snese, protože si jí nikdo nevšimne).

• 29.8.2011  00:04
    Bellflower (2011)

Jen tohle: když na začátku Woodrow balí Milly, bylo mi trochu trapně jak přitepleně mluvil a až ňufal ale zároveň jsem si nemohl nevybavit jak úplně stejně cukruje jeden můj kamarád na svou (americkou) grrrlfriend - jako vejce vejci. Nechtěl bych se slyšet jak se vyjadřuju zamilovaně já, fuj. A to, jak se z týhle rádoby drsný romance přepínáme do (byť patrně fantazijního) módu (sebe)destrukce Hořkýho měsíce - to jsem si málem pustil do kalhot. Kolegyně správně napsala, že tohle je film o neustálý transgresi. Ale vtip je pochopitelně v tom, že klíčovou osobou tohohle neustálýho posouvání hranic je Milly, která je mnohem chlapštější než hlavní hrdina Woodrow - to ona sežere víc švábů, to ona šuká když se jí zachce a to ona je nástrojem pomsty tak chladnokrevný, že se chudák Woodrow nestačí divit. Ona je vyzyvatelem (žena - žena obecně je vyzyvatelem muže v současný společnosti a stojí za ní strašák rovnoprávnosti, ženský hnutí a legislativa tuhle rovnoprávnost nárokující) a on neustále akorát prohrává nebo se snaží seč mu síly stačí, aby si s ním žena totálně nevytřela prdel. A tak utíká do vlastní fantazie. Do fantazie, kde fyzická síla a chlapství zase něco znamená, kde chlap vládne. Pořád si myslíte, že je to náhoda, že tohle hračičkovství, komiksy se superhrdinama, počítačový hry a koneckonců i filmy jsou doménou chlapů?

• 30.7.2009  21:58

Zlo bylo po zásluze odměněno dovolenou v Egyptě. Haneke je prostě Bůh :D

• 31.7.2003  18:47
    Beverly Hills 90210 (TV seriál) (1990)

Moje slabost pro tento serial je asi stejne velka jako Davidova odolnost vuci heroinu.

• 15.6.2006  18:41

Ať jsme tlustý na tři vrstvy. (Vrah je šerif)

• 6.9.2011  10:14
    Bleeder (1999)

Vemte Kaurismakiho a obraťte naruby. Refn to je hněv, strach a hnus v Kodani bez zjevný příčiny (jakoby s lehkým nádechem chlapskýho srabáctví a pocitu ztráty kontroly nad úplně všim co se kolem děje a obsesivní potřebou si dokazovat, že tu kontrolu má(me) (my chlapi)). Scéna u hřbitova s Grundtvigs Kirkes v pozadí...

• 27.8.2011  19:51

I česká wikipedie vám dá víc informací než tento dokument, který vyniká snad možná zběsilým střihem mluvících hlav.

• 25.1.2017  14:37
    Boj o ředitelnu (TV seriál) (2016)

Dívat se na postavu Neala je prostě masochismus, který už nedávám.

• 2.1.2006  14:40
    Bokovka (2004)

Občanka Ruth je v mých očích stejně o něco výš než tento zatím poslední Paynův film. I přesto je to další důkaz toho, že i s malinkatým rozpočtem (16 milionů, které stejnak nejsou vidět :-D ) se dá natotčit vtipná a nevtíravá komedie.

• 9.11.2007  20:42

Kdo se na akci po Bournovi nepoblil ať hodí kamenem.

• 20.11.2006  22:58

Tsunami_X (22:54:48 20/11/2006) mel jsi u toho aspon erekci?

• 28.6.2005  12:51
    Brněnský masakr zubařskou vrtačkou (amatérský film) (2004)

Pěkný kraťas. Lynchovský trpaslík, krásná a tajmená sestřička (mohla se ještě trochu poodhalit) a závěr jak má být. 70%

• 8.2.2011  14:28
    Bronson (2008)

Nenechte se zmást nízkým hodnocením, Bronson je miláček (na jeho nahý tělo ve válečných barvách myslím denně).

• 26.9.2013  20:06
    Brubaker (1980)

Asi takhle. Viděl jsem Frajera Luka. Byl jsem dojatej, nadšenej a tak všechno. Viděl jsem pak Brubakera. Jedná se vlastně o takovej pokus zobrazit rebela na druhé straně barikády. Ovšem ta podobnost a chtění režiséra jakoby přiblížit se svýmu nejlepšímu filmu, ta mě sakra irituje. 7/10

• 11.5.2003  15:30

Tohle je asi noční můra všech postgraduálních studentů (to je sofistikovaný vtip, jedná se o reziduální kategorii) a studentek katedry genderových studií. Zatímco dramatický oblouk té hrstky filmů s ženskými hrdinkami vede směrem mamka od dětí k chladnokrevné mašině na zabíjení (chlapů) (žena se mění v muže, jen krásnějšího) - jako třeba Ripley nebo Kiddo Beatrix. Tady se feťačka - emocionálně vyprahlá nádoba rodu středního, mění v křehkou ženu. Na počátku spočívá řešení problémů v eskalaci násilí, rozstřílení, rozkopání, ničení. Nikita je Mauglí, věc, která koulí očima, posprejuje si pokoj a souloží na prvním rande. Její triumf v poslední fázi filmu spočívá v ovládnutí nástroje, totálního primitiva a ... muže, Viktora. Polibek ho přinutí změnit plán a tím se Nikita zachrání. Tím, že se stává ženou. La femme Nikita. P.S. MRDÁ mě to srovnávání s Leonem, ta pedofilní báchorka Nikitě nesahá po kotníky.

• 9.6.2003  19:42

Kudla do zad kavárenských povalečů.