Gimp

chutnám jako dřív

Twitter: g1mp

• 12.8.2011  12:17
    Pan Bobr (2011)

Vemte odvar z Americký krásy, přidejte špetku Fight Clubu a dostanete pěkně chlupatýho Bobra. Chabá expozice, nadstřelená linie vztahu syna, zklamání z toho, že Jodie Foster v závěru definitivně ustoupí do pozadí a řeší se jen vztah otec - syn. Gibson ale umí magory dobře už od 1987.

• 11.7.2011  18:31
    Seznam smrti (2011)

Žánrovej mix o kterym bych řekl, že nemůže fungovat ani po 5 pivech (ale přitom fungoval už tak po 2, haha), ale je to tam. Je to tam všechno - švédská bohyně (že neukázala prsa je ale osudová sprostota tohodle filmu), kladívko lítá tak že se Oldboy může jít vysrat a legrace to byla taky k pokukání. A konec ten zas tak k pokukání není.

• 10.7.2011  09:39
    Vítejte doma! (TV pořad) (2003)

Zvrhlá zábava. Tváří se to jako tocqvilleovská Amerika, kdy jednotlivce zachrání místní komunity (stavební firma Hovno a syn a stavební dělníci z okolí Seattlu se rozhodli vám splatit hypotéku) ale je z toho cítit sponzor na sto honů, ať je to televize nebo ňáký to americký Obi... Problém není samozřejmě že těm lidem někdo pomáhá. Nevkusný nejsou jen ty baráky po rekonstrukci (americká přeplácanost a velikášskost rules) ale i selekce - v televizi se dojmem jak dvouměsíční holčička s leprou má novej pokojíček s jednorožcema a čekáme, že se pomoci dostane každýmu potřebnýmu což je samozřejmě iluze. Že to popírá vizi americkýho snu když někdo dostává něco zadarmo je mi šumafuk, ta falešná naděje je ale hnus.

• 8.7.2011  13:41

Tak hluboký, že se každý utopil nudou. Když už se na to vydržíte dívat do konce, stojí za to o něm taky přemýšlet a mluvit. To je režisérovo hlavní selhání - většina lidí se zmohla jen na konstatování, že to je onanistická (je) sračka (asi spíš není).

• 8.7.2011  13:32
    Modré světlo (2011)

Anorektický intelektuálně filmový potrat. Tak jako Sade ani zde autor/ka nenabízí skutečný děj ale pouze parodický mod extrémních poloh - sebepoškozování, znásilnění, umírání, mrdka na stehně jako třešnička na dortíku. Film hodně ukazuje a nic neříká, není o čem přemýšlet. Pětkaři se tady udělali sami ze sebe ale nemám jim to za zlé, taky se mi to občas stává, jen ne u filmů tohohle typu (díky bohu).

• 7.7.2011  21:41
    Le Havre (2011)

Sem se na konci rozbulel hehe...

• 5.7.2011  19:24
    Malý klenot (2011)

Když jsem zrovna nevisel na rtech hlavních představitelů (tedy dohromady asi tak 4 vteřiny) říkal jsem si, jak strohá a faktografická polokopie zde zmiňovaného Il Divo to je. Nicméně podstatnější je, že jsem celou dobu SRAL blahem (a tady čtěte mnoho vykřičníků).

• 23.6.2011  15:49

Je to geniální série o třídním konfliktu na pozadí vztahu, až budu mít dobrou náladu, vysvětlím vám to.

• 12.6.2011  23:37
    Slepota (2008)

Balíček několika filmů v jednom. Anebo spíš takovej hot dog. Rohlík je post-apokalyptický skifi a párek je vězeňskej survival (ten je uprostřed v rohlíku). Kousnete a dostanete párek a rohlík, pak jíte dál a najednou párek dojde, protože jste byli ošizeni a párek byl kratičkej. Jíte spoustu suchýho rohlíku a cejtíte se podvedeni (umělecký pokus napsat, že ten film stojí celkem za prd)..

• 12.6.2011  23:31
    Hanna (2011)

Tenhle film je jako byste si v hospodě vyprahlí objednali plzeň do tupláku a přinesli Vám malé nealko pivo. Drobně mě potěšilo, že se hlavní hrdinka narodila v Polsku :)

• 8.6.2011  19:37

Hipsterovinka. Jsou to zvláštní lidi ty hipsteři, copak asi chtěj. Je to takový nový emo, jen míň bolestínský. Zato s ním sdílí takovou tu úpornou zahleděnost do sebe sama a potřebu zachytávat se na cool média jako je 8mm nebo polaroid (zdravím Jana Dvořáka) - nj, tady máme celou polaroid zeď, což je při současný ceně cca 80 za snímek už sranda za pár tisíc. Ale čert to vem, stejně je to takový retro ne zcela ukotvený v čase - retro je ostatně pro hipstery typický žejo. Líbivej film, rychle se v něm myslí a mluví ale chybí tomu upřímnost a nějaká hloubka se mi zdá. Ale to neva, dnes už jsou urputný hnutí a filmy prostě asi za zenitem

• 5.6.2011  23:49

Z toho co jsem viděl (cca posledních 20 minut) dost zajímavý soc dokument o životě více či méně dobrovolně se destruujících bezdomovců (muže a ženy).

• 3.6.2011  01:18

Prequel jako forma vyprávění je dost zajímavá věc, protože u pokračování víte, co se stalo a čekáte co se stane a zde se zajímáte o to, co se stalo a víte, co se stát musí (to je tak banální informace že se za ní stydím skoro i já). Asi jsem chtěl říct, že prequel musí být vysvětlovačka a nedokáže doopravdy překvapit. // Závěr s dvěma flotilama a jednou nákladní lodí no to je šablona jak z večerníčku. Kvůli ústřední dvojici a pár kecacím scénám ale nakonec jsou X-Meni třída.

• 19.5.2011  17:06

Nemyslíš, dobře hodnotíš

• 11.5.2011  20:36

Cirkus Hulberto kde Waltz má svou další nazi scénu. Bylo mi až trapně. Do cirkusu se zvířatama už ne. http://www.youtube.com/watch?v=cw7W1AJAL2c

• 4.5.2011  17:13

Španěláci jsou mistři v budování atmosféry ale hlavně v poslední půlhodince to trochu boří dementní vyvrcholení příběhu.

• 3.5.2011  22:48
    Fair Game (2010)

Rodinný drámo nevzrušivý stejně jako ten nejomletější americkej provar v jeho pozadí.

• 20.4.2011  08:31

Jake Gyllenhaal je Sexy mozek.

• 18.4.2011  13:47
    Dívka (2009)

Představte si genderově zrcadleného Harryho Pottera na prázdninách, taková nějaká je Dívenka. A Hermiona je Kryštof Hádek...

• 12.4.2011  20:49
    Vřískot 4 (2011)

Paráda! Ne lo-fi verze Rubber a výborná fun for fans. Craven dokázal z žánru teenage vyvražďovačky vytěžit maximum a snaží se potěšit fanoušky teenagerovských hororů, ortodoxní fanoušky, nerdy a studenty nových médií. A až na tu nahotu se mu to docela daří.

• 26.3.2011  03:07
    Sucker Punch (2011)

Bordel nebo blázinec, je to jeden slepenec. Polská terapie aneb film roku.

• 2.3.2011  12:08

Za 2 roky po tom nezakoktá pes aneb herecký koncert podle tříakordového scénáře.

• 8.2.2011  14:28
    Bronson (2008)

Nenechte se zmást nízkým hodnocením, Bronson je miláček (na jeho nahý tělo ve válečných barvách myslím denně).

• 6.2.2011  12:29

Konstrukce sociálních nerovností v rakvi.

• 2.2.2011  18:03
    127 hodin (2010)

V dnešní době se ani neumírá poklidně. Už to není meditaci připomínající akt, kdy se člověk usmiřuje sám se sebou, v poklidu vyjednává. Je to hi-tech Michael Bay verze umírání se Scooby Doo, Buffalo Billem a jinými rychlými halucinacemi. Nic negraduje, na začátku se zařadí nejvyšší možná rychlost (sem ještě vymyslet rým:) ). Představa, že po čtyřech dnech utrpení v nehybnosti budu mít ještě chuť onanovat mě znepokojuje. Neříkám, že se to tak nestalo, ale nevidím důvod, proč jezdit do přírody. Když ani ona se už nemiluje ale honí.

• 28.1.2011  11:19
    Motýli v břiše (TV film) (2010)

Holky jsou v pohodě (jsou spontánně blbý) ale nějak tomu chybí však víte co.. smysl. No a ty zoomy, Greengrass hadr.

• 26.1.2011  11:29
    Na vlásku (2010)

Já radši zrzky.

• 12.1.2011  11:04

Intelektuálové se tady bez zardění naváží do porušování pravidel superhrdinského žánru - jeden by řekl, že popis funkce kávovaru jim bude bližší než nablejskaný fáro s vystřelovacíma raketama. Jo, debilita hlavního hrdiny je skoro úmorná a Waltz je na prd (hraje toho samýho fachidiotickýho troubu jako v Panchartech) ale stejně jsem si to docela dost užil.

• 11.1.2011  19:23

Největší sračka jakou jsem viděl v distribuci za posledních pár let (a Cage je zase "ve formě").

• 26.12.2010  17:41
    Syn pláže (TV seriál) (2000)

Njedřív to bolí, ale když se uvolníte, je to velice příjemné. Chyťte supervlnu!