Armáda temnot (1992)

Muj nejoblibenejsi z cele trilogie. Videl jsem ho jako prvni a cekal jsem neco jako Blair Witch. Nejdriv jsem vubec nechapal a jen tukal na celo pri osklivych kulisach. Pak jsem pochopil ze to asi nebud mysleno az tak vazne a rehtal jsem se az do konce. London's bridge is falling down falling down!!!

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Až napíšu knihu o sitcomech tak tenhle dostane plnej počet bodů. Pět a půl pračky Whirpool značka vítězů! Aneb, kdo neviděl, ten nepochopí.

Brutální Nikita (1990)

Tohle je asi noční můra všech postgraduálních studentů (to je sofistikovaný vtip, jedná se o reziduální kategorii) a studentek katedry genderových studií. Zatímco dramatický oblouk té hrstky filmů s ženskými hrdinkami vede směrem mamka od dětí k chladnokrevné mašině na zabíjení (chlapů) (žena se mění v muže, jen krásnějšího) - jako třeba Ripley nebo Kiddo Beatrix. Tady se feťačka - emocionálně vyprahlá nádoba rodu středního, mění v křehkou ženu. Na počátku spočívá řešení problémů v eskalaci násilí, rozstřílení, rozkopání, ničení. Nikita je Mauglí, věc, která koulí očima, posprejuje si pokoj a souloží na prvním rande. Její triumf v poslední fázi filmu spočívá v ovládnutí nástroje, totálního primitiva a ... muže, Viktora. Polibek ho přinutí změnit plán a tím se Nikita zachrání. Tím, že se stává ženou. La femme Nikita. P.S. MRDÁ mě to srovnávání s Leonem, ta pedofilní báchorka Nikitě nesahá po kotníky.

Rocco a jeho bratři (1960)

Příběh rozvětvené italské rodiny, která se přestěhuje z venkova do města (Milána???) a nemá to tam vůbec lehké. Neorealismus není moje hobby a někdy až příiš emotivně vypjaté scény mi byly k smíchu, brýlatí s dredy prominou, tři.

Matrix (1999)

Matrix je jen jeden!

8 MM (1999)

Ubrečenej Cage, dobrej Phoenix, snuff porno, Peter Stormare, z tehe rovnice snad nemůže vyjít nic zlého ne? Ale ale, omyl. Srovnání se Sedm je v tomhle případě vedle...

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

No. Řekl bych, že tady ti nízkohodnotící trochu podléhají deziluzi v tom, že pokládají staré (dobré) Star Wars za něco jiného. Byly dementní a infantilní úplně stejně, to jen vy jste trochu zmoudřeli za ty léta.

Muž z Acapulca (1973)

Že sociologie je pavěda na hovno je po shlédnutí této brilance jasné i laikovi. A nebo také: nejkrásnější poklona lásce, obyčejnosti a marnosti lidského snažení.