Studený jak kámen (1991)

"Bůh odpouští, bratrstvo ne!" Skvělý béčkový akční nářez, který zabaví ve volném čase. Pěkný holky a motorky, geniální výbuchy, moc zlý Lance Henriksen a režie Craig R. Baxley, který má na kontě například skvělého, nedoceněného Temného anděla. Brian Bosworth ve svým nejlepším filmu. Takový filmy se už dnes netočí, prostě wow!! 80%!!

Rambo III (1988)

"Tohle jsem nikdy neviděl, co je to ?... Detonátory!... A tohle ? Na co je tohle ?... Modrý světlo!... A co to dělá ?... Modře svítí!"  Třetí pokračování veterána z Vietnamu Johna Ramba, který se tentokrát vydává do Afghánistánu vysvobodit svého přítele plukovníka Samuela Trautmana, který byl vyslán na jednu misi, která nevyšla a jeho odvedli do zajateckého tábora a jediný John mu může pomoci. Film vlastně nepřišel skoro s ničím novým, ale sledovat Ramba jak ukončuje životy nepřátel je prostě zábava, výbuchy jsou tu opět skvělé a hudba Jerryho Goldsmitha taktéž. Třetí díl považuju asi za nejslabší, ale jinak je to skvělá zábavná podívaná! 75% "Bůh by měl slitování, on ne!"

Pravá a levá ruka ďábla (1970)

"Copak ty nemáš chuť něco v životě dokázat ? Něco dělat!? Krást dobytek, přepadnout dostavník nebo hrát karty, nebo tak něco..? Kdysis byl dobrej karetní podvodník, něco dělej!" Režisér Enzo Barboni, který dal legendární dvojce podobu, kterou my všichni moc dobře známe a nadevše milujeme! Bitky v salónech a hlavně na závěrečném konci, žrouťi fazolí, hromada nepřátel, legendární chemie Spencera a Hilla mezi sebou, spousta zábavných scén a skvělých hlášek, vynikající dabing vždy skvělého Pavla Trávníčka a stejně vyrovnatelného Jiřího Zahajského, k tomu výborná hudba Franca Micalizziho, kterou si pokaždé rád poslechnu! Komediální špageťák takový, jaký má být!! Jasných 100% "Kde mám vzít čas ? Nemám ho, i když nic nedělám!"

Boot Hill (1969)

Třetí pokračování, který už navazuje spíš jenom hlavními jmény ( Hutch a Cat ), a který moc komediální není, jak se tu píše.. ( možná někomu přišlo vtipný ty rvačky s těma liliputama ). Terence, který tu má hrát hlavní roli, tak v samotném filmu tolik není a spíš se celý děj opírá jen o ten cirkus a později o léčku na hlavního padoucha. Bud je tu na oplátku ještě méně a dost mi tu chyběl jeho úsměv. Nějaký plusy se tu, ale samozřejmě taky najdou, např. ve filmu se objeví pár známých ksichtů, Hill tu vypadá skvěle, dějová linka na tom taky není tak zle a hlavní je, že to pořád baví. Přes ty menší nedostatky to svoje místo určitě má. 70% "Schovejte to! Schovejte to!"

Městečko prokletých (1995)

V malém městečku Midwich se narodí pár prokletých fakanů, který jsou šeredně nesnesitelný! Paruky teda mají strašný, takový vlasy jsou až k smíchu. Představitel původního Supermana ( Christopher Reeve ) tu hraje velmi dobře a právě kvůli jemu, film hodnotím o něco pozitivněji. Dobrou hudbu jsem tu zaregistroval snad jen na konci v titulcích a to je velká škoda. Na tomto hororu se dají najít i nějaký plusy, ale rozhodně to je slabší snímek mistra Carpentera. 55% ( ještě tomu šanci časem dám )

Aligátor II (1991)

Dvojka už tolik dobře na tom není, jak vidím. Koukal jsem na ní o něco méně, jak na první díl a už vím z jakého důvodu. Aligátor tady opět nevypadá zle, ale o proti prvnímu dílu je tady dost málo a celkově mi dvojka přišla už o dost méně zábavná a spíš mě to už nudilo. Štěstí, že není trojka, protože ta by na tom byla ještě hůř. 35%

Aligátor (1980)

Aligátoří zábava, která není zas tak zlá. Znám hodně krokouších filmů, který jsou totální, směšný sračky, takže dokážu posoudit, že tenhle film je na tom o hodně lépe. Aligátor v 80. letech nevypadá vůbec špatně, ledaže jsem to sledoval taky jako malej, tak u mě ta nostalgie funguje. 60%

Trumfové eso (1968)

Hutch Bessy ( Bud Spencer ) a Cat Stevens ( Terence Hill ) se po Billovi smrti, vydávají hledat jeho spolupracovníka a ten na ně posílá sympatického, ale dost vychcaného Cacopoulose ( Eli Wallach ), který né, že jim ukradne jen zlato, ale taky je párkrát oblafne. Trumfové eso lehce navazuje o rok starší spaghetti western " Bůh odpouští, já ne! " , který je beze slov vynikající a jeho pokračování není vůbec na škodu, právě naopak na mě zapůsobilo snad ještě víc. Budy tady má konečně stejně vyváženou roli s Hillem a je radost to sledovat. Vynikající kino dabing Petr Štěpánek a Rudolf Hrušínský. Pět hvězdiček jak vyšitých! 100%!! "Víš.. můj dědeček vždycky říkával: i když máš jen malou výhodu, snaž se abys jí neztratil."

Kačer Howard (1986)

Půlka filmu, je velká zábava a troufám si říct, že ta nejzábavnější, ke konci to bylo už takový menší sci-fi, ale už ne tolik zábavný. Efekty na tu dobu nejsou vůbec špatný ( kromě toho velkého monstra na konci ). Lea Thompson je tady docela krasavice a Howarda maska vypadá taky dobře. Kromě toho konce, který mě už tolik nebavil, to je povedená, dobrodružná zábava a taky pravda, že jako malému se mi to líbilo. I když můj vkus na filmy se od té doby, co se mi to líbilo, dost změnil, ale má to pořád svoje kouzlo. Hodně velký plus, aspoň u mě je určitě český dabing 2008, který je za mě nejkoukatelnější. Film hodnotím lepšími třemi  hvězdy z nostalgie.

Dnes já, zítra ty (1968)

No, tolik jsem od toho nečekal a nakonec mě to docela překvapilo. Děj se tu točí hlavně kolem pomsty a nevyřízených účtů, kdy hlavního hrdinu zavřou za vraždu, kterou nespáchal. Billa Kiowu mohl místo Bretta Halseyho v klidu zahrát Terence Hill, ledaže tam byla velká podoba a je dost možný, že by se mi snímek líbil ještě víc. Hlavního záporáka mohl taky teda zahrát někdo lepší, než nějaký japončík, který mi přišel spíš otravnej než děsivě zlej, jak se tu snaží vypadat. A nakonec Bud Spencer, který je tady samozřejmě ze všech nejzajímavější a zároveň nejznámější. Snímek je určitě o něco slabší, ale koukatelný. Lepších 65%