Kapitán Phillips (2013)

Komentář obsahuje spoilery, ale jinak to nejde. Co tohle mělo být? Film, který svojí absurditou předčil i legendární Komando omlouvá jen to, že je podlé skutečné události. Ani nevím kde pořádně začít, tolik stupidit jak na tomhle, mně teda nevadilo už hodně dlouho v žádným filmu. Když to vezmu od začátku, tak všude varování o pirátech a na lodi není jediná pistolka? Případně nějaká ochranka? Co ochranka, stačil jeden dobré střelec či dokonce snad jen zbraň. Posádka 30 mužů nebo kolik na lodi jak kráva se není schopná ubránit proti ČTYŘEM primitivním bosým negrům na jedné loďce co půjčují na kdejakým rybníku a řvou, že jsou námořní policie ať zastaví. (To jsem mimochodem už nevydržel a musel se začít smát). Jedna jediná blbá pistolka na palubě a nebylo by o čem točit film, nebo co třeba takhle kdyby celá posádka o tolika chlapech nezalezla kamsi do podpalubí a lapli ten jejich žebřík a bylo by po přepadení? A takhle bych mohl pokračovat, až by z komentáře byla nekonečná slohovka. Když teda vezmeme v úvahu, že je to podle skutečné události, tak lidi na lodi (o těch Somálcích ani nemluvě) toho IQ asi moc nepobrali. Opravdu hodně špatné vtip tenhle film a vůbec se divím, že se tohohle někdo chopil a natočil a ba co víc rvát tomu ještě čtyři a víc hvězd. A to ani nemluvím o té šílené délce, kdy od kroucení hlavou plynule od půlky filmu přecházíte ke strašně utahanému očekávanému konci. Někteří evidentně slyší jméno Hanks nebo Greengrass a automaticky tam perou čtyři a výše (bééé bééé), jinak si tohle hodnocení fakt nedokážu vysvětlit.

Kolonie (2013)

Dobrý film, který zabaví a nenudí, sympatické obsazení Morpheusem, Paxtonem nebo Charlotte, které ten účes sluší jak Jolie v 60 sekund :) Akorát na místní pseudoexpertos to není dostatečně nóbl, asi tak.

Mafiánovi (2013)

Hvězdička za Diannu. Jinak hrozně nudný, táhlo se to jako smrad. Není to vtipný, akční to taky není, je to zkrátka úplně zbytečné film, které když někdo neuvidí o nic nepřijde. Jeden z nejhorších filmů od Luca B.

Machete zabíjí (2013)

Trošku paradox, že tady má dvojka zatím vyšší hodnocení než jednička (Na IMDB je to správně opačně). První díl je tak o dvě třídy výš. Jednička je parádní akční řežba, dvojka je spíše velký chaos a nadsázka bez humoru. To že Jessicu nechali na plátně celou jednu minutu taky filmu moc nepřidalo. A co jsem na konci viděl ty záběry z trojky, tak to už vypadá na dokonalou ptákovinu, ale nebudu předbíhat....

Millerovi na tripu (2013)

Ne že bych se teda zrovna smál od začátku až do konce, lehce nadhodnocená, ale pořád velmi zdařilá USA komedie poslední doby. Striptýzek stále božské Aniston dostal film ještě o hvězdičku výše :)

Mládeži nepřístupno (2013)

Film pro primitivy a pobeďarovaný puberťáky (když čtu ty komentáře pětihvězdičkových hodnocení), nikomu jinýmu snad tohle nemůže přijít vtipný. Nejsem žádné suchar a ani mi nevadí fekální humor, ale tohle prostě nemá hlavu patu. Kromě asi dvou úsměvných scén (záměrně píšu úsměvných) a velké plejádě známých herců to nemá absolutně co nabídnout, tedy někomu kdo má aspoň střední školu.

Mocný vládce Oz (2013)

Filmu škodí příliš dlouhá stopáž, díky niž často ztrácí tempo zbytečně natahovanými scénami. Weisz v roli čarodějnice trapná, to Theron ve Sněhurce byla jiná káva, zbytek průměr jako celý film.

Na život a na smrt (2013)

Můj první film roku 2014 a hned mě tak dostane :) Když chce člověk najít chybičky a věci co jsou lehce přehnaný určitě najde, ale tenhle snímek tak krásně pohltí atmosférou a napětím od prvních minut, že je Vám to úplně jedno. K tomu výtečná hudba a kamera, když padají ze skály, tak jako byste ty nárazy cítili taky :) Skvělý kousek, který bych nejen všem akčním nadšencům vřele doporučil.

Nevědomí (2013)

Kosinski nám po parádním Tron: Legacy servíruje další skvělý scifi kousek a ukazuje, že opravdu v tomhle žánru umí. I když se nejedná o film prošpikovaný akčními scénami, film mě nenudil ani chvilku. Skvělé dějové zvraty, stejně jako u Tronu parádní hudba, Cruise výborný, Morgan extra třída jako vždy. Jediný kdo mi moc do téhle skvělé mozaiky nezapadal byla Olga, já na ni prostě nevidím nic zvláštního a její hraní mi taky nepřijde kdo ví jaký. Nicméně i tak je to pro mě čistých pět a už se moc těším na pokračování Untitled Tron: Legacy Sequel