Uvnitř tančím (2004)

Výborný, v dobrém tempu ubíhající film, který má jedno velikánské plus....snaží se na tragický život dvou lidí nahlížet tak, aby jim divákovi nebylo líto,ale spíše aby divák viděl to, jaké radosti si mohou tito lidé dovolit.

Podivní (2010)

Výbornou atmosféru a dobrý herecký výkon Olyphanta shazuje předvídatelnost děje a celkem nijaký konec.

Zelená zóna (2010)

Přes velké ambice film celkem o ničem, i když na první pohled téma vypadá originálně, vzpoměˇme třeba Body of lies, které bylo podle mého zaobaleno do lepšího těsta než to, co nám upekl Greengrass splu s Damonem, který po Iráku běhá, jak kdyby byl zákon jen on sám. Těžko tomu uvěřit,ale už dlouho mne film tak nezklamal jako právě Zelená zóna.

I Love You Phillip Morris (2009)

Ewan Mcregor byl o něco málo slabšní než výkon Jima Carreyho, přesto byl nesporně velmi dobrý. Film sám o sobě velmi dobrý, otevřený po homosexuální stránce, přece jen to ale byla komedie než drama, takže nečekejte žádné rady do života a poučení. ILYPM je tady proto, aby vás pobavil, sem tam někoho v závěru ohromil, ale určitě ne aby poučoval.

Crash (2004)

Tento film že se nedostal do kin? Kristepane, a když teda tento ne, proč do kin uvádí takové sračky jako Hana Montana? Kde se poděl ten inteligentní pohled na filmy jako je tento, ponaučení, které z něho plyne, dechberoucí zážitky, které vás ohromí......Čeští distributoři by se měli zamyslet, pro malé Toy story nebo Shrecka, pro velké filmy tohoto typu......Pobláznění teenageři z úpířích playboyů z Twilight nebo z růžových šatiček montany ať chodí do videopůjčoven!

Odpočítávání (2010)

Výborné, nepředvídatelné drama, kterému překvapivě nevévodí výkon S M Jacksona, ale M Sheena. Velmi se mi zamlouvalo, že se film absolutně nedal předvídat, takže jsem čekal na každý okmažik a několik mě jich opravdu posadilo na prdel. Trochu originální úhel pohledu na konflikt USA x islámské země. S trochou nadsázky bych mohl říci, že narozdíl od jiných filmů, kde tvůrci ,,nadržují,, USA, se tento film tváří neutrálně.

Pianista (2002)

Takový barevný Schindlerův seznam s Trosečníkem dohromady, přičemž se mne ale tak moc nedotkl jako oba zmiňované filmy....Pianista má pár velice dobře zapamatovatelných scén (imaginární hra na piano), Adrien Brody předvádí výborný výkon a atmosféra filmu je velmi hutná, i tak mne ale po shlédnutí jíma divný pocit, že to nebylo na 5 hvězd...proč?nevím.

Vyvolený (2000)

M. Night Shyamalan nezklamal. To, co předvádí s divákem, je prostě nádhera.Krásně zahráli Bruce a Samuel (který tedy vypadá opravdu démonicky) svoje role a přispěli tak ke skvělému thrilleru, který stojí za to vidět.

Pan Nikdo (2009)

Unikátní film, který musím viděl ještě tak třikrát, než ho pochopím...I tak už teď zasluhuje plný počet.

Bez soucitu (2010)

Rychlé tempo, suché hlášky a úúúúžasný Travolta!