• Romantický

Les Amours d'Anaïs (2021)

Popis znel zaujímavo, ale sledovanie tohto filmu mi osobne až tak zaujímavé napokon neprišlo. Dilematická a psychicky nestála Anais nebola vôbec z tých postáv, s ktorými by človek sympatizoval, a vlastne ani nebolo prečo. Takéto typy egocentrických postáv fakt nemusím. V čom nevynikol scenár, to zachránili aspoň svojské dialógy, ktoré občas pôsobili tak trochu ironicky (aj keď boli myslené v podstate bez tohto cieľa). Na viac ako 2* to ale nevidím.

Tvá neznámá (2021)

Lepšie ako som čakal. Podľa popisu to vyznievalo ako typická študentská komédia, ale napokon to bolo celkom nápadité a miestami aj originálne, hlavne čo sa dialógov týka. Škoda, že rovnako originálna nebola aj tá schéma, ktorá svojim spôsobom spadala do totálneho klišé, ale čo sa dá robiť. Napriek tomu to bolo celkom pozerateľné a dilematická zápletka na pomedzí internetu a reality tomu dodalo výbornú iskru. Solídne 3*

V nemilosti (2021)

Vyvážený dejový rámec so silným emocionálnym náporom, ktorý na mňa akosi nefungoval. Každopádne, Sandra to zahrala vynikajúco a tej utrápenej ženy mi bolo ľudsky veľmi ľúto (veď to asi každému). Postupom času asi bolo každému jasné, kam sa bude celý dej uberať - a nejako tam chýbal ten moment prekvapenia, hoci v podstate tam bol, ale asi viacerí z nich ho tak trochu očakávali. Vyvrcholenie už bolo trochu zbytočné a klišoidné tlačenie na pílu. Ale za prvé dve tretiny filmu je to aspoň na 3*.

Blesk Murali (2021)

Aj keď som nikdy nebol fanúšikom týchto filmov o superhrdinoch, tak som akosi neodolal, dúfajúc, že ma to bude napokon baviť. No bohužiaľ, bolo to zdĺhavé, dej sa strašne vliekol, občas som strácal prehľad, že kto má v tom celom príbehu akú rolu, a film som si teda nejako extra neužil. Áno, scenár vo svojej podstate bol celkom obstojný, ale tieto akčné vizuálne efekty ja fakt nemusím. Ale čo sa dá robiť, toto proste nie je môj šálok čaju, a už vôbec nie masala čaju. 2* za v pohode scenár, a zopár svetlých momentov.

Angeliena (2021)

Vo svojej podstate nebol ten scenár úplne na zahodenie. Ale to spracovanie bolo ... dosť divné! Nebolo tu nič takého, čo by dalo tomuto filmu vyniknúť. Možno jedine tak ústredná postava Angeliny, ktorá si chce splniť svoj celoživotný sen. Ale inak nič extra, postavy nevýrazné, dej plytký, dialógy slabučké. Akurát to posolstvo v štýle "Follow your dreams" bolo pekné - ale takých posolstiev tu už bolo, však?

Epilog lásky (2020)

Fíha, relatívne výrazný dej, avšak v pomerne komornej atmosfére. Dvojica žien milujúca rovnakého muža netušiac, že ich milovaný a zosnulý Ahmed bol tak trochu hajzlík. Tak to je samo o sebe dosť smutná zápletka, ktorá sa rozvíja na môj vkus až príliš priamočiaro a bez nejakej väčšej dramatizácie, čo je podľa mňa dosť škoda. Celá tá komornosť hnala film do mdlej ťažkopádnosti, do ktorej sa zahalili aj samotné emócie a dialógy. Slabé 3*

Lapsis (2020)

Fíha, tak toto bola poriadna bizarnosť! Tie mám síce občas rád, ale toto mi nejako nesadlo. Celé to pôsobilo nehorázne absurdne a celý čas som v tejto "káblovej seanse" čakal, že aká bude pointa. Čas plynul, káble sa ťahali, roboti makali na plné obrátky,... a napokon som zostal len tak po konci filmu sedieť a v hlave mi vírili len tri slová : What the fuck? To nie kvôli tomu, že by bol ten koniec taký dobrý, ale preto, že bol taký o ničom, v podstate ako celý film!

Zásek (2021)

Námetovo to bolo síce nápadité a malo to v sebe kopu potenciálu, ale to prevedenie vyznievalo neúmerne absurdne a všetky tie osobnostné typy boli vykreslené až príliš extrémne. Menej je niekedy viac, a na základe tohto námetu sa dala natočiť vkusná komédia so slušným dôvtipom. Francúzi nezvykli tlačiť na pílu, ale v poslednej dobe mi ich komédie prídu zbytočne silené, a tým pádom zaniká tá prirodzenosť. Takto si lockdownovú komédiu veru nepredstavujem...

Downfalls High (2021)

Ako odvekého fanúšika punk-rocku som sa na tento muzikálový kúsok celkom tešil. O to väčšie to bolo napokon sklamanie! Scenár vo svojej podstate nebol na zahodenie, koniec koncov, to bolo to najlepšie z celého muzikálu. Postavy nesympatické, texty piesní slabúčka, no aspoň ten hudobný podklad mal čosi do seba (ale to je na úspech muzikálu predsa len máličko). Škoda toho, čakal som oveľa oveľa viac!

Dětská odpovědnost (2019) (TV film)

Hm, podľa popisu to znelo viac než len dobre, dokonca aj hodnotenia vysoké. Ale mňa osobne táto dráma až tak nezaujala, a prišlo mi to celé akési ťažkopádne a nezáživné. Samozrejme, kostra deju a taktiež pointa je silná, ale inak sa to celé vlieklo a točilo v nemennom víre zápletky. Ten britský rukopis tu bol dosť citeľný, aj keď tu to bolo skôr na škodu ako na úžitok.