• Romantický

Yue lao (2021)

Veľmi zamotaný a nesúrodý film, v ktorom sa dá vyznať naozaj veľmi ťažko. Spočiatku som sa celkom zorientoval, a čím ďalej dej pokračoval, tým viac sa všetko komplikovalo a ja som sa v tom proste stratil. A to nie som rozhodne zástancom priamočiarych dejov, ale toto bolo už fakt prehnané. Ústredná dejová línia ma bavila, ale ten ostatný fantasy-mystic balast plný duchov, démonov a podivných praktík mi to celé znechutilo, až sa celá ústredná línia v tom postupne utopila :( A celý potenciál sa reinkarnoval na krysu. Takže za mňa nie... Jedna hviezda za úvod a hudbu.

Prokletá romance (2022)

Enchanted (Kúzelná romanca) spred 15 rokov bola vynikajúca, a vôbec som si nevedel predstaviť, o čom bude pokračovanie. No po vzhliadnutí "dvojky" som toho názoru, že niekedy je naozaj lepšie zostať bez sequelu. Dejová línia nie je síce zlá, ale akosi ma ten príbeh "nového života" neuchvátil. Posadnutosť syndrómom macochy so všetkými rozprávkovými atribútmi vyplnilo takmer celý dej, a hoci si to zachovalo milý dôvtip, tak som čakal od toho niečo viac. Ale inak fajn, dalo sa na to pozerať. Pointa bola samozrejme pekná a vydarená. No na viac ako 2* to v tomto prípade žiaľ nebolo...

Vánoční koleda: Muzikál (2022)

Vianočnú koledu od Dickensa mám veľmi rád, a hoci sa už na plátne objavilo nespočetne rôznych verzií a variácií, vždy som zvedavý, keď sa objaví niečo ďalšie. Tentokrát tu máme animovaný muzikál z produkcie Netflix. Čakal som niečo waw, ale namiesto toho som pomerne sklamaný. Animácia na úrovni Barbie filmov, spracovanie ničím výnimočné, muzikálové songy väčšinou mdlé, dialógy detto. Takže za mňa úplne zbytočný film, ktorý neprichádza s ničím inovatívnym alebo aspoň zdokonalujúcim. Jedna hviezda za príbeh ako taký.

Zlatíčko (2021)

Zaujímavý scenár, aj dejová línia. Akurát tie postavy pôsobili strašne nesympaticky. Hlavná "hviezda" AJ na mňa pôsobila akoby mala nejakú úzkostnú poruchu, no napriek tej prvotnej ostýchavosti sa napokon celkom prejavila a svoju náklonnosť k sympatickej zachranárke Isle. V reálnom svete si neviem predstaviť, že by taká populárna dievčina ako Isla akokoľvek inklinovala k niekomu ako AJ. Ale nevadí, film bol napokon celkovo fajn, akurát dialógy mohli byť aj lepšie, a aj nejaké dramatickejšie zlomy v deji by nezaškodili. 3*

ZANOX - Kockázatok és mellékhatások (2022)

Filmov o cestovaní časom je už síce ako maku, ale tento námet má neustále čo ponúknuť a vždy disponuje v podstate neobmedzeným potenciálom. Zanox kompozične nebol vôbec na zahodenie, akurát hlavná postava Misiho pôsobila na môj vkus dosť vyšinuto a napriek svojim možnostiam bol ešte aj v tej časovej slučke málo odvážny. Zápletka mohla byť veru aj lepšia a komplexnejšia. Komédie tu bolo pomerne málo, hoci sa núkalo aj viac. Záver ma milo prekvapil, a v podstate aj pobavil. 3*

Qala (2022)

Popis k filmu vyzeral veľmi lákavo, no napokon zostávam sklamaný. Príbeh bol rozhodne pútavý a zaujímavý, akurát ten mystery štýl sa mi k tomu až tak nehodil a skôr bol na škodu ako na úžitok. Celé to pôsobilo až takým nepríjemným duchárskym dojmom, ktorý by som čakal skôr od hororov alebo thrillerov. Takže hlavne toto dosť narazilo celkový koncept filmu, ktorý mal potenciál byť kvalitnou hudobnou drámou. Škoda toho. Ale inak vizuál úžasný, a aj po dejovej stránke vydarené. 2*

Meet Cute (2022)

Aj keď bolo filmov o cestovaní časom a časových slučkách natočených až až, stále je tento námet veľmi atraktívny a aspoň pre mňa pomerne lákavý. Meet Cute sa spočiatku tvári ako obyčajná romantická komédia, ale napokon sa z toho vykľuje niečo oveľa oveľa lepšie. Najväčšou prednosťou celého filmu sú však ústredné postavy Sheila & Gary, ktorých vzťah sa vyvíja deň čo deň (aj keď je to vlastne stále rovnaký deň) do iných sfér. Dialógy s častým ironicko-satickým podtónom boli skvelé a výborne dopĺňali celý dej. Záver mal navyše aj taký psychologickejší rozmer, ktorý to celé ešte viac vylepšil (keďže som pôvodne čakal skôr veľkolepý happy end). 4*

A tor bella monaca non piove mai (2019)

Podľa popisu to bolo celkom pútavé, ale ten štýl spracovania sa mi až tak nepozdával. Akoby chceli do 90 minút toho napchať čím najviac, a tak niet divu, že sa človek v tom občas až strácal. Treba sa preto poriadne sústrediť, aby vám nič neuniklo, tak ako mne. A pritom scenáristicky a herecky to malo určite vysoký potenciál, no v tom preplácanom spracovaní sa to akosi celé utopilo. Rád by som dal aj viac, ale u mňa žiaľ len solídne 2*

Noelin deník (2022)

Aj keď film pôsobí na prvý pohľad klišovito, tak na moje prekvapenie bol napokon celkom vydarený. Asi každému bolo jasné, že Jake a Rachel napokon skončia spolu (iné sa ani nečakalo), ale odhliadnuc od toho bola celá línia tohto príbehu vcelku pútavá a dejovo atraktívna. Veľkým plus boli aj samotné charaktery postáv a fajn dialógy, ktoré tomu pridali na kvalite. Takže napokon milé prekvapenie, za ktoré dám pokojne silnejšie 3*

Mosty (2022)

Zaujímavá psychologická dráma, ktorá sa však bohužiaľ nesie v relatívne komornom tempe. Každopádne, puto medzi nesúrodou dvojicou Lynsey a Jamesom bolo veľmi príjemné a prospešné pre oboch, hoci sem tam prepukli aj nejaké nezhody. Ale určite je pre utrápenú osobnosť fajn stretnúť niekoho, kto je na tom podobne. Melancholická dvojica tak navzájom našla spriaznenosť duší, čo určite posunulo oboch motivačne vpred. Dialógy by som očakával lepšie, ale film ako celkom ušiel. 3*