Básník smutných tónů (2015)

Pomaly plynúcu parádnu atmosféru filmu evokoval už jeho názov. Niekedy mi k dobrému zážitku stačí naozaj málo. Tentokrát to bol zvuk trúbky a Ethan Hawke v hlavnej úlohe.

Žít po svém (2005)

Občas človek potrebuje takéto pohladenie pre dušu. Výborný film. Chvíľu som sa obávala, aby sa tu neudialo niečo zlé, predsa len Damian Lewis vyzeral, že je schopný čohokoľvek, no mal tu zdatných protivníkov. Páčila sa mi rozvážnosť Morgana Freemana, pochádzajúca z jeho životných zážitkov a skúseností. Zatrpknutosť Roberta Redforda prameniaca zo straty syna, jeho horkokrvnosť na správnom mieste, aj zle skrývaná láska k vnučke. A samozrejme rozvážny Josh Lucas s krásnou Jennifer Lopez. Úžasné miesto kde sa príbeh odohrával a kde si všetci žili po svojom a k tomu príjemná hudba. Nemám veľmi čo vytknúť.

Aloha (2015)

Neuveriteľné, jedno klišé za druhým. A to mi klišé zvyčajne neprekáža. 2* za obsadenie.

Vážení přátelé, ano (1989)

Potrebovala som zabiť jednou ranou viacej múch, čo sa mi celkom úspešne podarilo. Tak v prvom rade výborné obsadenie. Vtipná karikatúra doby, zopár humorných scén, aj zopár dobrých hlášok. Nad všetkým kraľuje továreň na výrobu záchodových mís. Veľmi trefný obraz končiacej doby. Nezapomeň Bohouši, že my řídící pracovníci tvoříme dějiny... 70%.

Nouzový východ (2008)

V každom vzťahu raz príde ten čas, že sa treba posunúť ďalej. A je úplne jedno, či je rok 1950, alebo 2024. Či je to v Amerike, alebo na Slovensku. Partnerské vzťahy prechádzajú rovnakými problémami na celom svete. Tento film bol výborný, ale na mňa veľmi ukričaný, nechápem aký to malo zmysel. Všetko sa dá predsa riešiť aj pokojným tónom. A hoci to Leonardo hral výborne, stále som mala pocit, že tu máme len takého vyrasteného pubertiaka a nie zodpovedného otca rodiny. To sa vlastne zmenilo až na konci. Vyzretý výkon Kate Winslet nemal chybu, škoda jej radikálneho riešenia. 75%

Düğüm (2024) (seriál)

Bergüzar Korel bola vynikajúca hlavne keď sa rozhodovala, či bude perfektná moderátorka, manželka, alebo matka. Vyšetrovanie vraždy, do ktorej sa nechtiac zaplietol aj jej syn bolo napínavé. O zvraty vo vyšetrovaní nebola núdza a podozrivý bol postupne snáď každý, okrem skutočného vraha. Uspokojivý koniec veľa vysvetlil, ale zadné dvierka pre natočenie ďalšej série zostali otvorené.

Jako nikdo jiný (2023)

Veľmi zaujímavá téma, za ktorú dávam štvrtú hviezdičku. Reálne mi je však jasné, že asexuál Dovydas by dlho s až moc horkokrvnou Elenou nevydržal. Také reči, že môžeš si robiť čo chceš síce vyzerajú pekne, ale v skutočnosti už po prvej zrade to Dovydasa očividne vyviedlo z miery a zranilo ho to. Tak isto Elena, keď zistila, že Dovydas si vystačí sám, nemala z toho dobrý pocit. V každom prípade by páry mali byť vyrovnané. Buď máme zuáujem o sex obaja, alebo ho obaja nemáme. Ale spracovanie sa mi páčilo a Kestusis Cicenas bol celkom sympatický.

Hayatla Barış (2024)

Príbeh nič moc. Chlapec príde o nohu. Najskôr smútok a depresia, potom jeho milovaný futbal, v ktorom sa vypracuje až do národného tímu. Nič extra sa tam nedeje, ale ako motivačné video pre ľudí, ktorí prišli o končatinu a podliehajú beznádeji je to dobré. 55%

Šálek kávy a nové boty (2022)

Vraj film netlačí na pílu. No mňa úplne rozhodil na niekoľko dní. Dvaja bratia sú jednovaječné dvojčatá, obaja od narodenia hluchonemí teraz už bez rodičov. To je samo o sebe depresívne. Keď sa objaví zhoršovanie zraku u Agima, doktor zistí, že ide o ojedinelú nezvratnú genetickú vadu, ktorá sa skôr či neskôr prejaví aj u Gizema. Ten zo strachu, aby neprišiel o priateľku Anu - Drita Kabashi, postupnú stratu zraku tají. Ana keď to zistí, je rozhodnutá starať sa o oboch mladých mužov, je však jasné, že to asi nepôjde. Ako sa pri šálke kávy v nových botách rozhodnú svoju budúcnosť riešiť, je na nich. Rodičom však sľúbili, že jeden druhého nikdy neopustí ..... Krásne a citlivo spracované, bratia Edgar a Rafael Morais v úlohe dvojčiat sú neuveriteľne prirodzení.

Doživotní renta (1972)

Vynikajúca vtipná komédia bez nechutného trápneho humoru. S perfektnou dvojicou Serrault a Calabru. To bola krásna doživotná jazda. Pán Martinet mal naozaj tuhý korienok a ja som si ten jeho život užila s ním.