Traja svedkovia (1968)

Pri mojom hodnotení starých slovenských filmov, určite zohráva úlohu aj nostalgia. Vidieť všetkých tých úžasných hercov spolu v jednom filme je radosť. Dobrý príbeh k tomu je ďalší bonus.

Konečná uprostřed cesty (2011)

Ak ma vie niečo rozhádzať, sú to filmy zo života chorých ľudí. A pokiaľ ide o mladého človeka, je to zvlášť des. Tento film sa vôbec nesnaží vytisnúť z diváka slzu, ukazuje holú realitu. Kameňu v žalúdku a stiahnutému hrdlu, sa však asi nevyhnete. Milan Peschel, autentický v úlohe umierajúceho. Vzťahy v rodine, manželka, deti, rodiča, perfektne vykreslené. Zúfalstvo, láska, zlosť, únava a hlavne bezmocnosť......tiež. Znova vidieť to určite nechcem.

Laurence Anyways (2012)

Veľmi sa mi páčil tento film témou pripomínajúci Dánske dievča. Výborní herci, zaujímavé spracovanie a úžasná hudba. Vražedné takmer 3 hodiny som zvládla bez problémov. Freda, ktorá Laurenca neopustila a sprevádzala ho celých 10 rokov, počas jeho premeny na ženu, bola obdivuhodná. Neviem, čo by som robila na jej mieste však ho milovala... Ale bez ohľadu na príbeh, aj keby to bol iba zlepenec rôznych scénok, bolo to úžasné. Scenár a réžia Xavier Dolan 23 rokov ?!!! A Melvil Poupaud bol namaskovaný presne tak, ako to Xavier chcel. Tu totiž vôbec nešlo o vzhľad.

Divoká príroda Slovenska s Nigelom Marvenom (2023) (TV film)

Možno diváci z cudziny by tento dokument hodnotili inak, ja za to, že je to zo Slovenska dám tie 4*. Je radosť vidieť, že aj u nás je kopa krásnych vecí a dá sa to krásne natočiť.

Rejs (1970)

Nikdy by ma nenapadlo, že raz napíšem o komédii, že je ťažká. Nahlas som sa nezasmiala ani raz, no neustále som sa aspoň usmievala. Na tej lodi bolo všetko absurdné. Ľudia, ich konanie, dialógy, monológy. Ešte aj to hlasovanie, ktoré by vraj všade inde bolo neplatné. Čakala som vtipnú jednohubku. Dostala som jednohubku za 48%.

Nepohodlný (2005)

Tie dve časové roviny ma dosť dlho miatli, ale zvykla som si. Že sa lieky testujú na ľuďoch vieme a že Afrika je pre farmaceutické firmy krajinou neobmedzených možností a veľkým laboratóriom, vieme tiež. Ale dnes po 3-ročnej pandémii Covidu som na vážkach, kto je tu pre koho a na tento film sa pozerám inak, ako v čase jeho vzniku. Vynikajúci výkon hlavných predstaviteľov však na mňa pôsobí stále rovnako, páči sa mi veľmi.

Slovensko – Prítomná minulosť (2019) (TV film)

Krásne spracovaný dokument o Slovensku, aj s kopou informácií. Už len vyraziť a všetky tie krásne miesta navštíviť a vidieť na vlastné oči.

Zapomenutý princ (2020)

Slabšie ako Nedotknuteľní, alebo Aj dvaja sú rodina, no Omar Sy sa nezaprie. Proste je dobrý aj v tomto filme.

Stovky bobrů (2022)

Že si pozriem tento film celý, bez prestávky a bude ma aj baviť, som nečakala. Prvá polovica s úplne jednoduchou animáciou sa mi páčila viac, druhá mi trochu pripomínala staré americké grotesky. Ako celok však výborné. Veselé, milé a úplne odlišné od filmov, ktoré poznáte.

V Bruggách (2008)

..... morálne zásady ctiť treba. Čo ak peklo znamená, už naveky zostať v tých zk....ných Bruggách?  75%