Stranger Things - Season 2 (2017) (série)

POZOR, TU SA BUDE SPOILOVAŤ ! V druhej sérii sa nám dej opäť nejako zamotáva a podľa mňa je celý vymyslený komplexne výborne. Demogorgoni už nepredstavujú veľké ohrozenie, ale na druhej strane sa tu objavujú Demo-psy a množstvo nových postáv. Dozvedáme sa, že brána v skutočnosti nie je úplne uzamknutá a že to nevyzerá vôbec lepšie ako pri prvom strete s Upside Down. Na druhú stranu, jediná epizóda, ktorá ma nezaujala bola Stratená sestra, ale ostatné boli veľmi dobré, takže ja môžem ohodnotiť jedine maximálnym počtom hviezd... Edit: Som si vedomý toho, čo som napísal pred niekoľkými mesiacmi no po dlhšej dobe a dôkladnom zvážení som sa rozhodol hodnotenie znížiť o jednu hviezdu...

Stranger Things - Season 1 (2016) (série)

Prvá séria absolútne ničím nesklamala, všetko bolo perfektne vyladené. Svojou atmosférou mi pripomínala prvú časť Votrelca, pretože tu podobne ako tam, po celú dobu tých ôsmich epizód prakticky ani neviete ako ten Demogorgon má vôbec vyzerať. Celú dobu nás necháva v napätí čakať a my si jeho vzhľad môžeme jedine domýšľať. Ani jedna časť pre mňa nebola slabšia a práve preto som sa rozhodol dať každej jednej a aj celej 1. sérii 5*.

Duna (2021)

Neskutočný zážitok, či už v kine alebo pohodlí domova, pocit z filmu bol fantastický. Denis Villeneuve povýšil Herbertovu legendárnu knihu na ešte vyššiu úroveň. Vo filmovej Dune všetko klape úplne dokonale - soundtrack a hudobný podmas sú geniálne, vizuál a filmové triky neskutočné, herecké obsadenie výborne vybrané, no hlavne sa mi na tomto novom filmovom spracovaní páči to, že svojej knižnej predlohe na jej autenticite vôbec neubral, ale práve naopak, predstavuje skvostnú poctu tejto literárnej legende. A to ja na filmovom plátne vídam stále zriedkavejšie... Edit (30.8.23): Po asi štvrtom zhliadnutí je to stále rovnako dokonalé, nemyslím si, že ma tento film niekedy omrzí.

Řada nešťastných příhod (2017) (seriál)

Skvelý seriál, ktorý je väčšinu času mimoriadne pochmúrny, no nachádza sa v ňom aj množstvo zábavných scén alebo replík, ktoré keď sa tam už objavili, tak boli všetky do jednej vždy vtipné. Akonáhle som začal pozerať prvú epizódu, vedel som, že tento seriál jednoducho musím dopozerať až do konca. Najdepresívnejšia séria, ale zároveň aj tá, ktorá ma najviac bavila bola druhá, no tri najlepšie časti boli pre mňa určite tri posledné v tretej sérii (nie preto, že nimi seriál končí, ale preto, že boli dokonale strhujúce, minimálne teda obidve časti v hoteli). Series of Unfortunate Events nemôžem inak, ako odporučiť :)

Muž jménem Ove (2015)

Výborné filmové spracovanie tiež výbornej knihy. V mysli mi k tomuto filmu napadá iba jediné slovo: "Smutnosmiešnosť". V niektorých chvíľach som mal chuť plakať (požiar domu), no pri niektorých momentoch zase smiať sa (úvodný nákup kvetov). Ove mi bol sympatický práve jeho nevrlosťou a obrovskou neochotou, no všetkým bolo jasné, že nie je zlý človek - a práve to je podľa mňa najkrajšia myšlienka celého filmu. Odporúčam každému, kto má záujem o oddychovku, ktorá nikdy nestratí svoje čaro...

Babysitting (2014)

Parádny úlet! Francúzi sa doslova utrhli z reťaze a mne to ani trochu nevadilo. Nápad s video nahrávaním je skutočne originálny a práve vďaka nemu som sa väčšinu filmu tak šialene bavil! Edit (13.8.23): Po asi piatom zhliadnutí ma Babysitting stále neprestáva baviť! Tento film sa jednoducho dá pozrieť kedykoľvek.

Simpsonovi: Maggie zasahuje (2012)

Veľmi podarený krátky film, pri ktorom slová naozaj nie sú dôležité - veď je to predsa o Maggie :)

S Lokim nejsou žerty (2021)

Podľa názvu som čakal, že v tomto kraťase bude nejaké prepojenie na vynikajúci film Dobrý, zlý a škaredý, no dočkal som sa iba neuveriteľne krátkej prehliadky hrdinov z Marvel vesmíru v podaní obyvateľov Springfieldu. No nechcem zavrhnúť hneď všetky simpsonovské krátke filmy, pretože niektoré sú naozaj podarené :)