Babylon (2022)

Těžko uchopitelný film, nejen kvůli dlouhé stopáži, ale taky kvůli jeho ,,multižánrovosti". Brad i Margot předvedli letité herecké zkušenosti, ale i zápal jako za mladších let (v případě Pitta). Překvapením pro mě byl ovšem Diego Calva, který svým výkonem prakticky šlapal na paty slavnější dvojici. Skvělé kostýmy, zvuk a hravá kamera. Věřím že o Damienovi Chazelle ještě uslyšíme, po Whiplash a První člověk beru Babylon jako jeho dosavadní nejlepší dílo.

Donnie Darko (2001)

Jeden z filmů který ve vás ,,něco" ponechá. Neuvěřitelná, strhující atmosféra po celý film. Nepamatuji si, kdy jsem naposledy hledal movie explanation po shlédnutí a pozastavoval se nad tím, co všechno vlastně ve filmu je.

Amadeus (1984)

Ačkoliv nejsem fanoušek Miloše Formana, tento snímek mě oslovil z jeho děl nejvíc.  Stopáž poněkud delší, ale všudypřítomná hudba pomyslně film zkracuje. Horší 4/5.

Barbie (2023)

Ryan si dal roli Kena, jak Dwayne Johnson ranní gym, prostě to k sobě sedí. Možná je to chvilkami ,,moc růžové" ale i tak s lehkostí podává více témat/problematik dnešní i minulé doby. Cením odkazy na jiné filmy a Margot Robbie, která kromě své krásy dokázala i svůj herecký talent. Lepší 4/5.

Oppenheimer (2023)

První hodina byla spíše taková ,,rozjížděcí" a asi by nebylo na škodu trochu jí zkrátit. Druhá i třetí hodina skvělá, napínavá do poslední chvíle. Famózní herecký výkon C. Murphyho. Rami Malek je tak nedůležitý, až je nakonec nejdůležitější. Výborná hudba, zkrátka další Nolanovo veledílo.

Nesnesitelná tíha obrovského talentu (2022)

Přijde mi to nedoceněné/ nepochopené. Herecké výkony Nicolase a Pedra jsou fantastické, vše co se děje po požití LSD jsou nejlepší scény co jsem za posledních pár měsíců viděl.

Pomáda (1978)

John Travolta se pro tuhle (a Pulp fiction) roli narodil, stejně jako třeba Pedro Pascal pro The last of us. Ikonický muzikál, jehož písničky jsou slyšet na maturitních plesech i teď, po 45 letech od vydání.

Jeremiah Johnson (1972)

Nejlepší western film co jsem viděl, i když nejsem fanoušek tohoto žánru. A z roku 1972? Nadčasový!