Duna: Část druhá (2024)

Nechci být sprostý, ale tohle bylo zk***eně TOP.  Nepamatuji, kdy jsem naposledy v kině nesnědl pop-corn, protože jsem byl naprosto zažranej do filmu. První díl je oproti tomuhle jen slabší rozjezdovka. Myslel jsem, že Stvořitel nebo Avatar: The Way of Water jsou po vizuální stránce špička mezi novodobými filmy, Duna 2 si je ovšem namazala k svačině. Hudba naprosto dechberoucí, o obsazení a výkonech ani psát nemusím, Timothée by si zasloužil sošku za tuhle roli. Dvou a půl hodinová naprosto epická podívaná, které chybí snad už jen pokračování...

Saw 4 (2007)

Kdybych nekoukal postupně od prvního dílu (Saw: Hra o přežití) dal bych klidně o hvězdu více, ale tím že mám porovnání, tak jsem o to víc zklamán tímhle čtvrtým dílem. S nadšením a chutí sledovat celou tuhle filmovou ságu jsem dokoukal první dva díly, třetí i čtvrtý je za mě výsměch, který prvním dvoum nesahá ani po paty a spíše mě to odrazuje pustit si díl pátý.

Aquaman a ztracené království (2023)

Jason Momoa boží jako vždy, i ex Deppa byla dobrá. Hlavní zaporák takový plochý... jednička Aquamana byla určitě lepší a hororové legendě James Wan to sedlo lépe. Prvním dílem ukázal že umí i jiný žánr jak horor, po dvojce bude asi lepší se zase vrátit k tomu co mu jde nejlépe.

Saw 2 (2005)

Chápu, že po jedničce, která nastavila laťku hodně vysoko, je druhý díl slabší. I tak solidní tajemná atmosféra po celou hodinu a půl, což je ideální stopáž takového filmu, ne jako v dnešní době kdy má máloco pod 2h, často spíš ke 3h. Krimi prvky tohohle dílu mi přijdou lepší jak některé celé krimi filmy. Laťka je stále vysoko a přede mnou (k aktuálnímu datu) ještě 8 dílů téhle série, obávám se, že teď už to půjde jen z kopce.

Propast (1989)

Není to na takové úrovni, jako jiné filmy od  Camerona (Avatar (2009),Titanic (1997)) i tak to beru jako nadprůměr a být o pár let starší/ koukat na to před 20 lety, tak hodnotím určitě vyšším počtem hvězd. Vyzdvihnout musím hudbu od Alan Silvestri který provádí svou práci na té nejvyšší úrovni už přes 30 let a dát mu na starosti soundtracks k filmu je prakticky sázka na jistotu. Lepší 3/5.

Stvořitel (2023)

Po vizuální stránce tomu není moc co vytknout, za efekty by si to klidně zasloužilo Oscara. Hudba od Hans Zimmer snad nikdy zklamat nemůže a i v tomto případě film posunul o kousek výš. Příběh jako jiné průměrné sci-fi do počtu, hlavní zklamání jsou pro mě herecké výkony účinkujících. Slabší 3 z 5.

Všechno, všude, najednou (2022) odpad!

Chápu že Oscars jsou politická událost a v hlavní roli žena, asijské národnosti s dcerou LGBT se hodí... proto bych i pochopil jednoho Oscara, klidně za film, ale SEDM? Za tohle? Slátanina všech možných žánrů- akční scény slabší podprůměr, hororové prvky bez emocí, humor suchý, sci-fi přeplácané, nedomyšlené. Kamera nudná, hudba nevýrazná stejně jako většina herců. Naprosté zklamání, divím se, že jsem to dokázal dokoukat celé.

Sněžné bratrstvo (2023)

O malinko lepší jak Přežít (1993) mi to přijde, ale zbytečně dlouhá stopáž za mě. Konec to má určitě lepší jak adaptace této události z roku 1993. Lepší 3/5.

Bod obnovy (2023)

Určitě to beru spíš jako krimi film, s prvky sci-fi které jsou ne vždy úplně domyšlené... auta co jsou ve filmu vidět jsou stejná jako dnešní, dokonce některá již dnes 10 let stará a to že na ně někdo nalepí LED pásky z Wishe z nich opravdu neudělá auta roku 2040... alespoň hlavní představitelka mohla dostat něco lepšího jak polepenou oktávku z 2023. Takových detailů/chyb je ve filmu opravdu mnoho a hodně mu ubírají na celkovém dojmu budoucnosti. Na české poměry to má super grafiku, i děj a nápad zajímavý. Respekt pro Roberta Hloze za jeho premiérový film takového formátu. Slabší 3/5.

Asteroid City (2023)

Nepopírám originalitu a naprosto hvězdné obsazení, ale zkrátka to není můj ,,šálek kávy". Stejně jako v Grandhotel Budapešť často nastávají (pro mě) nudné scény pro posunutí děje/ natažení stopáže. Věřím že Wes Anderson opět uspokojí své fanoušky a díky množství takhle zvučných hereckých jmen si najde i nové.