Slow West (2015)

Film, který dodá, co název slibuje. Pomalý příběh z divokého západu, který spíš než na přestřelky a na padouchy se soustředí na sbližování dvou protikladných hrdinů a na jejich putování působivou krajinou. Pokud atmosférické filmy, tak takhle krátké, děkuji.

Tisíc a jedna noc II – zoufalá (2015)

WTF was this shit. Byla to freska? Absurdní fraška? První příběh byl jakžtakž stravitelný, ale ten druhý, o absurdním soudním procesu, kde se postupně objeví legračně mluvící zloději v maskách, džin a kráva, se snad nedal brát vážně? Nebo ano? Protože se našli diváci, kteří ty smějícící se okřikovali...

Noc oživlých protinožců (2014)

Nadšení měli tvůrci asi na rozdávání, stejně jako nápadů na akční momenty, ale jako celek to moc nedrží a větší náhled/ odlehčenost (která přitom nebude sklouzávat k přehnané podivnosti) by tomu myslím pomohla.

Amerika (2015)

Největší problém vidím v tom, že se film neumí rozhodnout, jestli bude čistokrevný dokument, nebo se raději uchýlí k fikci a plánování. Dokud jde o potkávání postav a dialogy, které působí zachyceně než zinscenovaně, je vše v pořádku, v druhém případě to začíná drhnout. Takže by se dalo říct, že Jan Foukal je dobrý režisér, ale hraní a psaní mu moc nejde. /Barbara je naproti tomu dobrá./ 7/10

Hazardní hráči (2015)

K tomuhle filmu se těžko přistupuje, Jednak nevím, vzhledem ke konci, co přesně chtěli režiséři sdělit, a jednak mám problém se stotožnit s postavami, když jeden je nevysvětlitelné wtf a druhý je loser, v druhé půli hodný zavržení.

Vzestup (1977)

Objektivně vnímám kvality filmu, jak náročné bylo ho natočit, obdivuhodnou vytrvalost režisérky, intenzivní herecké výkony, ale zároven to není film, který by mě "bavil a chytnul".

Dotek zla (1958)

Jeden z nej filmů, které jsem na MFFKV 2015 viděl. Hravě strčí do kapsy většinu současné produkce, at jde o atmosféru, postavy, technické provedení.. úvodní scéna je brilantní, napětí by se do cca 3/4 filmu dalo krájet, postavy jsou většinou nejednoznačné, jen ten konec nepřináší 100% vyvrcholení a katarzi. 90 %

Zbrusu Nový zákon (2015)

Plně chápu výčitky zminující líbivost, případně že film v divácích chce vyvolat dojem jakési spirituálnosti a hloubky, aby se po jeho zhlédnutí cítili chytřejší a obohacenější. Ovšem jako komedie snímek IMHO neselhává. Lepší 4 hvězdy.

Prostřihy (1993)

Velmi milé překvapení. Takhle rychle uteče málokterý dvouhodinový film, o tříhodinových nemluvě. Zásluhy připisuji v první řadě skvělému vtipnému scénáři, pak zajímavým postavám a dobře zvoleným hercům. Jen ten konec nějak vyšuměl.

Aferim! (2015)

Rozhodně to je zábavnější a přístupnější film, než jak bych čekal z popisu "černobílý film o Rumunech a Romech v 19. století". Černobílost sice dodává na atmosféře, ale zároven přináší otázku, o kolik by film přišel, kdyby byl barevný. Asi nebudu sám, kdo za největší klad filmu /a faktor zábavnosti/ považuje dialogy. 7/10