Gran Torino (2008)

Clint Eastwood mi tímto snímkem ještě více dokázal, že je nejen skvělým režisérem, ale že stále výborně hraje. Tento film je plný obyčejných emocí a základních životních pravd, až mne absolutně uchvátil. Celý příběh se zdá jasný, ale události, které divák sleduje, jsou prostě něčím víc, něčím neobyčejným. Pane Eastwoode, smekám!

Temný rytíř (2008)

Úžasná atmosféra, která se vás drží ještě dlouho po odchodu z kinosálu. Charaktery postav naprosto perfektní. Opravdu upřímně doufám, že Heath Ledger toho Oskara dostane. :-)

A co když je to pravda? (2005)

Velmi příjemná romantická komedie. Plná klišé, to zajisté. Ale v tomto žánru to tak prostě bývá. Na druhou stranu zde bylo několik svěžích nápadů, které tento film posunuli v žebříčku romantických komedií značně nahoru. Zkrátka dobrá a pohodová podívaná na večer.

Oko dravce (2008)

Velmi dobrý thriller s účelovou akcí. Je pravda, že je celkem hodně naivní (po hodinové jízdě plné dálkově ovládaných strojů a semaforů a automatů, málokoho asi překvapilo zjištění hlavní dvojice, že za vše vlastně můžou počítače :-) ). Přesto je ale film velmi kvalitní, a pokud hledáte nějaký napínavý film na večer, a ne žádnou velkou filosofii, je to snímek přesně pro vás. WE ARE EVERYWHERE! :-)

Underworld (2003)

Výborně zpracovaný příběh upírů moderní doby. Škoda, že je zde na ČSFD tolik nízkých hodnocení. "Ach jo, proč nám upírům nikdo nerozumí." :-)

Poslední údolí (1971)

Skvěle ztvárněné období třicetileté války. Caine a Sharif hrají výborně a film působí úžasně věrohodně až syrově.

Prokletí domu slunečnic (2007)

Průměrný horor s několika pěknými momenty. Ideální pro večerní horor v televizi, na velkém plátně už to trochu ztrácí na atmosféře. 60%

Rodina Sopránů (1999) (seriál)

Skvělý seriál o problémech jedné mafiánské rodiny. Skvěle jsou zde vybírána různá ožehavá sociální témata, každý hrdina má svou minulost a podle toho jedná v různých situacích. Divák pak jen překvapeně zjišťuje, že láska, věrnost, zrada či čest mají velkou váhu i mezi zločinci. I když podoba těchto emocí je zde poněkud jiná, avšak stejně silně upřímná.

Max Payne (2008)

Omlouvám se všem za své přemrštěné hodnocení, ale mně se tohle dílko zkrátka líbilo. Uznávám všechny chyby, které zde zmínili mí kolegové, a to od nezáživného děje až po slabou psychologii ostav. Buď jak buď, já jsem si film celkem vychutnal. Možná to bylo prostě proto, že jsem měl takovou náladu, ale je fakt, že právě ta neosobnost a obyčejný až nudný děj, mne zaujali nejvíce. Celou dobu jsem jen vdechoval ponurou atmosféru filmu a děj jakoby mi sám říkal, že sleduji příběh obyčejného policisty ve zkorumpovaném městě. Nevím. Odpusťte mi, nebo mne proklínejte . . . jak chcete. :-)

Kataude mašin gáru (2008)

Film ve stylu Tarantina, který se až tak moc nepovedl. Pár dobrých vtipů, několik krutě morbidních smrtí a fakt, že si film chvílemi dělá legraci sám ze sebe, bohužel nestačí. Poslední půl hodiny jsem se hrozně nudil a největší rozrušení jsem pocítil ve chvíli, kdy v posledním záběru tvůrci naznačili, že by třeba mohlo být pokračování. To jsem se opravdu upřímě vyděsil.